Baikal Team

Παιδιά το κοντάκι το μετράμε από την σκανδάλη, για μετρήστε από την σκανδάλη και πείτε πάλι.
Η απόσταση από την πρώτη σκανδάλη έως τέρμα στο βακελιτη είναι 35,5cm.
Αυτό είναι το σωστό μετρημα όντως.Απλα ηθελα να δω όλο το μήκος μαζί με την λαβη.
 
Last edited:
Καλοτουφεκο Γιωργο, να'σαι γερός να το χαρείς.

Από σήμερα και εγώ στο Club με ένα Baikal IZH - 43.
Καλοριζικο και απο εμενα το καινουργιο σου οπλακι καλοντουφεκο Γιωργο

Γιάννη και Τζιμάκο σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.
 
Καλημερα εγω τις μετρησεις στο ποζε και στις καραμπινες τις κανω απο την σκανδαλη μεχρι τη μεση του κοντακιου εκει που ακουμπαει στον ωμο. Τωρα αν στα πλαγια εχει αλλο τροπο δνν ξερω.
 
Δημητρη κ Γιωργο καλοτουφεκα... Καποια στιγμη μου ειχε μπει η ιδεα να αποκτησω ενα πλαγιο, αλλα μετα προεκυψαν διαφορα απροοπτα... Πολυ τα γουσταρω...
Άρι έχεις κυνηγήσει ποτέ με πλαγιο?
 
Last edited:
Από σήμερα και εγώ στο Club με ένα Baikal IZH - 43..exciting.
Το όπλο είναι με απλούς εξολκείς,δύο σκανδάλες και εσωτερικά τσόκ(τρία είχε το όπλο συν δύο που τα πήρα έξτρα).
Το όπλο είναι με απλές θαλάμες και διάμετρο αυλών 18,4.
Πολύ στιβαρή κατασκευή για αυτό φημίζονται εξάλλου τα Baikal.
Φυσικά ένα φθηνό όπλο έχει και κάποια μειονεκτήματα όπως για παράδειγμα τα σπειρώματα των τσοκ και τα ξύλα αλλά είναι εις γνώση σου.
Τώρα μένει η δοκιμή για να αποκτήσω μια πιο σφαιρική γνώμη...



Καλοντούφεκο Γιώργο και γρήγορα φωτογραφίες με φόντο γεμάτες πουλιάστρες!
 
Άρι έχεις κυνηγήσει ποτέ με πλαγιο?
Tασο εχω κανει μερικες τουφεκιες σε καρτερι τσιχλας με δανεικο Baikal... Δεν το ευχαριστηθηκα πολυ ομως γιατι μου ηταν εξαιρετικα κοντο το κοντακι... Ειχε ωραιες μακρινες τουφεκιες ομως...
 
Last edited:
Παιδια μαλλον δεν καταλαβατε οπλο δεν πηρα εγω ακομα, απλα εκανα ευχη στον Γιωργο και φανηκε λαθος συγνωμη για την κακη διατυπωση.......
 
Last edited:
οχι θα ειχα θεμα να παρω baikal σαν πρωτο οπλο γιατι δεν εχω ακουση και παραπονα για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο απλα ειμαι λατρεις τον soyper pose και γιαυτο εχω αργησει να παρω,σαν φτηνει λυση καλοβλεπω
το baikal απο την φρανσης αφφινητη,αλλα αν παρω καραμπινα τελικα θα παω για benelli m2
 
Eντυπωσεις απο το 155 μετα απο κυνηγι φασσας.Εριξα σε 3 ημερες περιπου 200+ φυσσιγκια δηλ.οτι ειχα σπιτι στο χωριο, απο Μαπακη ,βυθουλκα laizer lambro bp saga κτλ Πηρα καποια πουλια εχασα αρκετα,αστοχησα γιατι ακομη δεν το -εχω- το οπλο.Μου εκανε μια εμπλοκη που δεν παταγε η σκανδαλη γιατι δεν εκλεισε το κλειστρο.Δεν ξερω τι εφταιξε.αδυναμο φυσιγκι.σκουπιδακι ,δεν μπορω να πω.Παντως δεν καταλαβα καθολου κλωτσημα αν και το μεσημερι ειχε υψηλες θερμοκρασιες ενω παρατηρησα απ οσο μπορεσα ναδω με τα φυσιγκια το πρωι με 0-5 βαθμους πηγαινε τα f2 34gr.
Καλησπέρα, θα μου πρότεινες να αγοράσω το 155 ή την δοκιμασμένη, αξιόπιστη αλλά και απαρχαιομένη επιλογη του 153;
 
Back
Top