Baikal Team

Από σήμερα και εγώ στο Club με ένα Baikal IZH - 43..exciting.
Το όπλο είναι με απλούς εξολκείς,δύο σκανδάλες και εσωτερικά τσόκ(τρία είχε το όπλο συν δύο που τα πήρα έξτρα).
Το όπλο είναι με απλές θαλάμες και διάμετρο αυλών 18,4.
Πολύ στιβαρή κατασκευή για αυτό φημίζονται εξάλλου τα Baikal.
Φυσικά ένα φθηνό όπλο έχει και κάποια μειονεκτήματα όπως για παράδειγμα τα σπειρώματα των τσοκ και τα ξύλα αλλά είναι εις γνώση σου.
Τώρα μένει η δοκιμή για να αποκτήσω μια πιο σφαιρική γνώμη...



Καλές τουφεκιές...αξιόπιστα όπλα....
 
Σας ευχαριστώ πολύ παλικάρια...
Όταν επωμίζεις, δεν χτυπάει η μύτη σου στο αντίχειρα; :)
Όχι Γιώργο.Του έβαλα και ένα φορετό πέλμα σιλικόνης που μεγαλώνει λίγο το κοντάκι περίπου 1,5 εκατοστά και έχει κάτσει κουτί!
 
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους..love.
Συμπληρωσες την συλλογη απ' οτι βλεπω με αυτο το πλαγιο.
Χαχα ναι, έκλεισα από όπλα με αυτό το πλάγιο.(έτσι λέω τουλάχιστο :D).
Η αλήθεια είναι ότι το πλαγιόκαννο ήταν η καψούρα μου και έπρεπε κάποια στιγμή να το πάρω.
Λεφτά για πιο ακριβό δεν υπάρχουν οπότε πήγα στο φτωχό πλην τίμιο Baikal.
 
Σας ευχαριστώ πολύ παλικάρια...

Όχι Γιώργο.Του έβαλα και ένα φορετό πέλμα σιλικόνης που μεγαλώνει λίγο το κοντάκι περίπου 1,5 εκατοστά και έχει κάτσει κουτί!
Γιώργο όποτε έχεις χρόνο μέτρα το μήκος του κοντακιου κ πεσμου πόσο είναι.(Δεν είναι ανάγκη να το λύσεις από την βάση).Έχω την εντυπωση ότι τα σημερινά μπαικαλ έχουν κάπως μακρύτερο κοντάκι από τα παλιά σοβιετικά..
 
Και εγω το σκεφτομουν για να κλεισω την συλλογη μου αλλα το
αφησα για αργοτερα οταν θα παρουμε αυξηση!!!!!
Και τα πολλα οπλα (εχω 3) για μενα ειναι μπελας γιατι στο τελος ολα τα κυνηγια με ενα τα κανεις. Ιδωμεν λοιπον στο μεεεελον....
 
Αν είναι έτσι ρε παιδιά, μια χαρά είναι. Το παλιό CCCP που έχω εγώ πρέπει το κοντάκι του να ήταν 35 το πολύ 36cm. Το 61 όμως που φτιάχτηκε για να πήγαινες για κυνήγι στην Ρωσία έπρεπε να φοράς και 5-10 πόντους ρούχα ... :confused: :)
 
Σας ευχαριστώ πολύ παλικάρια...

Όχι Γιώργο.Του έβαλα και ένα φορετό πέλμα σιλικόνης που μεγαλώνει λίγο το κοντάκι περίπου 1,5 εκατοστά και έχει κάτσει κουτί!
Δες το αυτό με το πέλμα μήπως σου χαμηλοτουφεκαει τώρα.Την είχα πατήσει έτσι...
 
Από σήμερα και εγώ στο Club με ένα Baikal IZH - 43..exciting.
Το όπλο είναι με απλούς εξολκείς,δύο σκανδάλες και εσωτερικά τσόκ(τρία είχε το όπλο συν δύο που τα πήρα έξτρα).
Το όπλο είναι με απλές θαλάμες και διάμετρο αυλών 18,4.
Πολύ στιβαρή κατασκευή για αυτό φημίζονται εξάλλου τα Baikal.
Φυσικά ένα φθηνό όπλο έχει και κάποια μειονεκτήματα όπως για παράδειγμα τα σπειρώματα των τσοκ και τα ξύλα αλλά είναι εις γνώση σου.
Τώρα μένει η δοκιμή για να αποκτήσω μια πιο σφαιρική γνώμη...



Καλοτουφεκο Γιωργο, να'σαι γερός να το χαρείς.
 
Back
Top