Baikal Team

Μπα μπα μπα τι έχουμε εδώ κ.Μακη?
Ξαναθυμηθηκαμε το πλάγιο?
ΥΓ θυμαμε που ήσουν ανάμεσα στο πλάγιο κ την ρεμινγκτον..
Κάτι μου λέει ότι ετούτη την φορά δεν σου γλιτώνει...shake hands..shake hands.
σε 15-20 μέρες θα έχω κάτι νέο ;) υπομονή
 
θα το έπαιρνα αλλά με 3 σκανδάλες θα μου κάνει 2 φουσκάλες στα δάχτυλα :)


το λοιπόν 2 λόγια:
δεν είναι baikal δεν είναι πλάγιο
είναι s.pose και μου δωρίζεται από αδελφικό φίλο
το είχα σπίτι μου 1μιση χρόνο αλλά από αμέλεια του και έλλειψη χρόνου δεν μου το είχε μεταβιβάσει και είχε λήξει η άδεια κατοχής
χθες το πήρε πήγε αστυνομία το κανόνισε και σε 10-15 μέρες που θα πάρει την νέα άδεια κατοχής θα γίνει και τυπικά η μεταβίβαση
θα επανέλθω τότε με φωτό κ.λ.π.σε άλλο τόπικ
ευχαριστώ και συγγνώμη για το .off topic.
 
α το έπαιρνα αλλά με 3 σκανδάλες θα μου κάνει 2 φουσκάλες στα δάχτυλα :)
Ποιος είσαι ο Πανούτσος ... ; :D :p
Όλα μας τα είπες, πες μας για ποιο όπλο πρόκειται. Δεν ματιάζουμε, μην φοβάσαι, θα γίνει η μεταβίβαση. Ενάμιση χρόνο δοκίμαζες να δεις αν σου κάνει; .very funny. .love.
 
Ο Αδελφός μου έχει ένα Baikal s.pose καινούργιο δύο κουτιά εχει παίξει και πρην δυο μέρες ήταν για τσίχλες και δεν πυροδότησε η πρώτη σκανδάλη δυο φορές του το είχε ξανακάνει όταν το πήρε μια φορά.Τα φυσίγγια ήταν lampro euro mix τι μπορεί να φταίει;;το καψούλι χτυπημένο κανονικά,Τα έβαλα στην καραμπηνα και παίξανε με την μια...
 
η βελόνα δεν έχει τη διάταση που προβλέπεται.....το κάνει καμιά φορά και δικό μου Pose........αφήνει ίχνος στο καψούλι αλλά δε σκάει....πρόσεξα λοιπον ότι δεν κάνει όλη τη διαδρομή η βελόνα......καινούριο=εγγύηση=επιστροφή προς επισκευή
 
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..εσύ το επισκεύασες;θα το παρω την Κυριακή για τσίχλες,αν συνεχίσει,την δευτέρα πάει για φτιάξιμο
 
το άνοιξα, το καθάρισα, το "λάδωσα", το σταύρωσα .ha ha ha....και πρέπει να κέρδισα λίγα μικρο-χιλιοστά.........
το σωστό είναι να γίνει η "επισκευή" από επαγγελματία και όσο είναι σε εγγύηση ακόμα καλύτερα..
δεν σου προτείνω να το "πειράξεις" εσύ, αν δεν είσαι ....μανιαμούνιας σαν κι εμέ.....smashfrak.
 
Χαχαχα μου άρεσε που το σταύρωσες!!!! Όσο θα το κάνει στις τσίχλες δεν πειράζει,αν το κάνει σε λαγό;;;
 
Eντυπωσεις απο το 155 μετα απο κυνηγι φασσας.Εριξα σε 3 ημερες περιπου 200+ φυσσιγκια δηλ.οτι ειχα σπιτι στο χωριο, απο Μαπακη ,βυθουλκα laizer lambro bp saga κτλ Πηρα καποια πουλια εχασα αρκετα,αστοχησα γιατι ακομη δεν το -εχω- το οπλο.Μου εκανε μια εμπλοκη που δεν παταγε η σκανδαλη γιατι δεν εκλεισε το κλειστρο.Δεν ξερω τι εφταιξε.αδυναμο φυσιγκι.σκουπιδακι ,δεν μπορω να πω.Παντως δεν καταλαβα καθολου κλωτσημα αν και το μεσημερι ειχε υψηλες θερμοκρασιες ενω παρατηρησα απ οσο μπορεσα ναδω με τα φυσιγκια το πρωι με 0-5 βαθμους πηγαινε τα f2 34gr.
 
Από σήμερα και εγώ στο Club με ένα Baikal IZH - 43..exciting.
Το όπλο είναι με απλούς εξολκείς,δύο σκανδάλες και εσωτερικά τσόκ(τρία είχε το όπλο συν δύο που τα πήρα έξτρα).
Το όπλο είναι με απλές θαλάμες και διάμετρο αυλών 18,4.
Πολύ στιβαρή κατασκευή για αυτό φημίζονται εξάλλου τα Baikal.
Φυσικά ένα φθηνό όπλο έχει και κάποια μειονεκτήματα όπως για παράδειγμα τα σπειρώματα των τσοκ και τα ξύλα αλλά είναι εις γνώση σου.
Τώρα μένει η δοκιμή για να αποκτήσω μια πιο σφαιρική γνώμη...



 
Back
Top