Baikal Team

Παιδια ενας κυνιγος ειναι καλυτερα να μαθει με δικανο γτ εχει αποδεκτες διαστασεις να το πω ετσι Σε καλυπτει σε ολα τωρα το μονοκανο το συγκεκριμενο ναι ειναι καλο σχολειο αλλα ειναι μια σωληνα με κοντακι βρε παιδια ουτε ριγα ουτε μετρα σωστα εχει μια τι να πω τωρα αλλο να λεγαμε για κανα top single στυλ οπλο παει και ερχετε αχαχαχχα
 
το μονοκανο το συγκεκριμενο ναι ειναι καλο σχολειο αλλα ειναι μια σωληνα με κοντακι βρε παιδια ουτε ριγα ουτε μετρα σωστα εχει μια τι να πω τωρα αλλο να λεγαμε για κανα top single στυλ οπλο παει και ερχετε αχαχαχχα
Γεια σου ρε Τόλη με τα ωραία σου, πετυχημενο αστειάκι....... :p
 
Καλούδια;;;; ΚΑΚΟΥΔΙΑ να τα λες!!!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΝΝΟ= ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΟ, ΑΠΛΟΙ ΕΞΩΛΚΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΣΟΚ!!!! (ΚΑΙ ΘΑΛΆΜΕΣ 70 ΧΙΛ)


ωχωχωχ τι έγραψα τώραααααα ούτε η λίμνη Βαικάλη δεν με ξεπλένει......
+1000% .,και να ειναι μπαικαλ 18,2 αυλο
 
Οκ συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις ζητάω να μου τεκμηριώσει ο καθένας την άποψη του για να μπορέσω να κρίνω ποιο ειναι το σωστό και ποιο όχι και να βγάλω ένα συμπέρασμα. Αλλά εδώ μιλάμε για ένα άρθρο το οποιο ειναι αυτό που είναι. Οπότε αν θέλεις μπορείς να πεις εσύ που διαφωνείς και γιατί, για να μπορέσουμε να βγάλουμε ένα συμπέρασμα όσοι δεν γνωρίζουν αρκετά όπως εγώ.
Αν διαβάσεις όλες τις συζητήσεις στα περισσότερα έχω ήδη απαντήσει, και είναι πολλά για να τα ξαναγράψω, θα γίνω κουραστικός. Να πιάσω τα δύο, τρία τελευταία. Δεν χρησιμοποιούν ασημοκοληση με περισσότερο ασημι όσο πιο ακριβό είναι το όπλο, όπως αναφέρει, αλλά συνήθως καλαι. Κανες κυριολεκτικά μονομπλοκ, δεν έχει κανένα πλαγιοκανο, μόνο τα αγγλικά longthorne και ορισμένα fabbri. Μια μόνο ρίγα έχουν πολλά γαλλικά δίκανα και είναι σε πολλούς τομείς ανώτερα από τα ακριβά αγγλικά. Τέλος πάντων γενικεύει λανθασμένα σε πολλά σημεία και δημιουργεί εσφαλμένες πεποιθήσεις.
 
+1000% .,και να ειναι μπαικαλ 18,2 αυλο
Ηλία επειδη το έχεις ξαναπεί αυτη σου την προτιμηση....
Έχεις δεί διάφορες από τον 18,2 των Σοβιετικών έναντι του 18,4 των Ρωσικών?

Γιατί εγώ (στο κυνήγι) δεν έχω δει διαφορά
με την αριστερή κάννη κάννη του δικαννου 18,2 σε σχέση με την 18,4 του μονοκαννου...

Ωπου "κόβει" το ένα θα "κόψει" κ το άλλο.....
Δεν καταλαβαίνω ουδεμία διαφορά....
 
Ξέχασες να γράψεις και πλαγιόκαννο με κοκόρια.
είπαμε είμαι κλασικός αλλά όχι και τόσο!!!!
ή μήπως να συμπλήρωνα πλαγιόκαννο με κοκόρια Cal 16, χμμμμ τώρα που το λες.......
Φουλ τσοκ ευρη γτ αν δε περισεψει δε φτανει αν ειναι κοντα το αφηνουμε να φυγει λιγο αν ειναι μακρυα με ανοιχτο τσοκ δεν ερχετε πιο κοντα ομως
εμ για αυτό έχεις τις 2 σκανδάλες 1η ανοιχτο τσοκ, ψιλα σκάγια, βυσμάτωση "κοντινή" 2η κλειστό τσοκ, χοντρα σκάγια, σφιχτό φουσέκι.....
 
Μιά χαρά καλούδια είναι. Άμα λειτουργούν σωστά είναι μεγάλη αβάντα.
για τα τσοκάκια, οκ πάω πάσο είναι ευκολία όπως και να το κάνουμε, για τους αυτόματους περισσότερο μπελά τους θεωρώ, για τη μονή σκανδάλη = έγκλημα! αφαιρείς από το δίκαννο το μεγαλύτερο προτέρημά του!
 
είπαμε είμαι κλασικός αλλά όχι και τόσο!!!!
ή μήπως να συμπλήρωνα πλαγιόκαννο με κοκόρια Cal 16, χμμμμ τώρα που το λες.......
Και γιατί όχι Μαριε???
Αν σου αρέσουν τα πλαγιοκαννα να το κάνεις χωρίς σκέψη!
Είναι βέβαιος ότι θα είναι μια απίστευτη εμπειρία με αρωμα απο τα παλιά........
Ασε που θα σου έρχονται κ στο νου τα "κυνηγετικά νέα" και ο αείμνηστος Συνοδινός..........
 
Αν διαβάσεις όλες τις συζητήσεις στα περισσότερα έχω ήδη απαντήσει, και είναι πολλά για να τα ξαναγράψω, θα γίνω κουραστικός. Να πιάσω τα δύο, τρία τελευταία. Δεν χρησιμοποιούν ασημοκοληση με περισσότερο ασημι όσο πιο ακριβό είναι το όπλο, όπως αναφέρει, αλλά συνήθως καλαι. Κανες κυριολεκτικά μονομπλοκ, δεν έχει κανένα πλαγιοκανο, μόνο τα αγγλικά longthorne και ορισμένα fabbri. Μια μόνο ρίγα έχουν πολλά γαλλικά δίκανα και είναι σε πολλούς τομείς ανώτερα από τα ακριβά αγγλικά. Τέλος πάντων γενικεύει λανθασμένα σε πολλά σημεία και δημιουργεί εσφαλμένες πεποιθήσεις.
Τι εννοεις "κυριολεκτικα μονομπλοκ, δεν εχει κανενα πλαγιοκανο, μονο..."? Εν προκυμενο, στα baikal, δεν ριναι μονομπλοκ? Και αν οχι, τι ειναι? Δεν εχουν φυτευτει οι κανες μεσα στη βαση? Δεν εχει μπει κολα? Δεν συγκρατουνται "μηχανικα", καθως το μονομπλοκ σφιγγει το μεταλλο των κανων που εχει μπει μεσα? Προσωπο ειναι κολλημενες?
 
για τα τσοκάκια, οκ πάω πάσο είναι ευκολία όπως και να το κάνουμε, για τους αυτόματους περισσότερο μπελά τους θεωρώ, για τη μονή σκανδάλη = έγκλημα! αφαιρείς από το δίκαννο το μεγαλύτερο προτέρημά του!
Άποψή μου (μόνο).
Το κάθε προϊόν το επιλέγεις με βάση τις προσωπικές σου ανάγκες και προτεραιότητες.
Το κυνήγι είναι ένα σπορ και το κυν. όπλο το μέσον εξάσκησής του.
Φανατικός οπαδός της παράδοσης, αλλά δεν πήρα σκάφη αντί για πλυντήριο...
 
Τι εννοεις "κυριολεκτικα μονομπλοκ, δεν εχει κανενα πλαγιοκανο, μονο..."? Εν προκυμενο, στα baikal, δεν ριναι μονομπλοκ? Και αν οχι, τι ειναι? Δεν εχουν φυτευτει οι κανες μεσα στη βαση? Δεν εχει μπει κολα? Δεν συγκρατουνται "μηχανικα", καθως το μονομπλοκ σφιγγει το μεταλλο των κανων που εχει μπει μεσα? Προσωπο ειναι κολλημενες?
Γιάννη αυτό που περιγράφεις λέμε μονομπλοκ, αλλά στην ουσία οι κανες είναι τρία διαφορετικά κομμάτια ενωμένα. Σαν << κυριολεκτικά μονομπλοκ>> εννοώ ένα μεταλλικό κομμάτι στο οποίο έχουν διαμορφωθεί το σύνολο των κανων, όχι μόνο οι θαλαμες.
 
Τι εννοεις "κυριολεκτικα μονομπλοκ, δεν εχει κανενα πλαγιοκανο, μονο..."? Εν προκυμενο, στα baikal, δεν ριναι μονομπλοκ? Και αν οχι, τι ειναι? Δεν εχουν φυτευτει οι κανες μεσα στη βαση? Δεν εχει μπει κολα? Δεν συγκρατουνται "μηχανικα", καθως το μονομπλοκ σφιγγει το μεταλλο των κανων που εχει μπει μεσα? Προσωπο ειναι κολλημενες?
ο Λευτέρης εννοεί μασιφ κατασκευή θαλαμών- κλειδιών -καννών από ένα κομμάτι (μπλοκ) ατσαλιού
ένα μπλοκ = μονο μπλοκ (κυριολεξία)
αυτό που λέμε "μονομπλοκ" δεν είναι κυριολεκτικά μονομπλοκ, αλλά (ας μου επιτραπεί ο νεολογισμός): "τριμπλοκ"

Υ.Γ. χωρις να θέλω να αμφισβητήσω την ΜΕΓΑΛΗ πραγματικά προσφορά του Σοφοκλή Κοσκινά, συχνά υποπίπτει σε σφάλματα, το συγκεκριμμένο άρθρο του σηκώνει συζήτηση.....
 
Γεια σου ρε Τόλη με τα ωραία σου, πετυχημενο αστειάκι....... :p
Τασο δεν εγραψα ουτε μαρκα ουτε τπτ μια κοντακοσωληνα ειναι ολα να μου λεγατε το sporting με ριγα τσοκ πορτινγκ και καλο κοντακι οκ αλλα οχι και τη σωληνα
 
Τασο δεν εγραψα ουτε μαρκα ουτε τπτ μια κοντακοσωληνα ειναι ολα να μου λεγατε το sporting με ριγα τσοκ πορτινγκ και καλο κοντακι οκ αλλα οχι και τη σωληνα
Το μονοκαννο sporting ναι είναι τρομερό το έχω δει απο κοντα..
Στο άλλο δεν ξέρω τι σε χαλασε?
Δεν σου αρέσουν οι αριγες κάννες?
Δεν τις έχεις συνηθίσει?
 
Αν διαβάσεις όλες τις συζητήσεις στα περισσότερα έχω ήδη απαντήσει, και είναι πολλά για να τα ξαναγράψω, θα γίνω κουραστικός. Να πιάσω τα δύο, τρία τελευταία. Δεν χρησιμοποιούν ασημοκοληση με περισσότερο ασημι όσο πιο ακριβό είναι το όπλο, όπως αναφέρει, αλλά συνήθως καλαι. Κανες κυριολεκτικά μονομπλοκ, δεν έχει κανένα πλαγιοκανο, μόνο τα αγγλικά longthorne και ορισμένα fabbri. Μια μόνο ρίγα έχουν πολλά γαλλικά δίκανα και είναι σε πολλούς τομείς ανώτερα από τα ακριβά αγγλικά. Τέλος πάντων γενικεύει λανθασμένα σε πολλά σημεία και δημιουργεί εσφαλμένες πεποιθήσεις.
Έχω ενα sp verney carron sagittaire και παλιότερα baikal και franchi. Τα baikal και franchi με δυο ρίγες μπορεί να μαζέψουν υγρασία και λίγδα μεταξύ των δύο ριγών που είναι πολύ δύσκολο να καθαριστεί εάν οχι αδύνατο. Στο verney carron με μία ρίγα δεν υπάαρχει τέτοια περίπτωση. Και αισθητικά εμένα μου αρέσει περισσότερο με μία ρίγα
 
Το μονοκαννο sporting ναι είναι τρομερό το έχω δει απο κοντα..
Στο άλλο δεν ξέρω τι σε χαλασε?
Δεν σου αρέσουν οι αριγες κάννες?
Δεν τις έχεις συνηθίσει?
Ειπε ο ανθρωπος να ξεκινισει σωστα ουτε σε αντιπαραθεση θελω να ερθω με κανενα ουτε τπτ η ελιψη ριγας και η διαμορφοση των ξυλων δεν εχουν καμια σχεση με τα υπολοιπα οπλα τις εταιριας στο λεω γτ το ποζε και η mp153 μου ερχοντε γαντι το 18 πολυ αλιωτικο περιεργο και αχαρο αλλα ειναι στιβαρο και βγαζει μια χαρα τουφεκιες
 
Ειπε ο ανθρωπος να ξεκινισει σωστα ουτε σε αντιπαραθεση θελω να ερθω με κανενα ουτε τπτ η ελιψη ριγας και η διαμορφοση των ξυλων δεν εχουν καμια σχεση με τα υπολοιπα οπλα τις εταιριας στο λεω γτ το ποζε και η mp153 μου ερχοντε γαντι το 18 πολυ αλιωτικο περιεργο και αχαρο αλλα ειναι στιβαρο και βγαζει μια χαρα τουφεκιες
Μα δεν ερχόμαστε σε αντιπαράθεση κουβέντα κάνουμε.....
Φυσικά κ δεν έχει σχέση το μονοκαννο με τα δικαννα κ τις καραμπίνες....
Και εφόσον έχεις συνηθίσει να χρησιμοποιείς όπλα με ριγα, ένα αριγο όπλο σίγουρα θα σε ενοχλήσει, γιατί κάτι θα σου λείπει που έχεις συνηθίσει να βλέπεις.....
Η μπορεί να μην σου αρέσει κ καθόλου εμφανισιακα....
 
Back
Top