Ata Arms Team

Τα Μπαϊρακτάρ έχουν κερδίσει πολέμους και δεν μπορούν να φτιάξουν κυνηγετικά όπλα ; Πονάει αλλά είναι αληθινό.
το θέμα ειναι τι φτιάχνουν και τι έχουνε δει τα μάτια μας . Όχι τι μπορούν να φτιάξουν

Αν δώσεις λευκή επιταγή στον μάστορα της ατα θα σου φτιάξει τοπ αντίστοιχο των μερκελ. Και σε οποιονδήποτε σοβαρό κατασκευαστή το ίδιο ισχύει.



Δεν πονάει τίποτα τι να πονέσει Καθαρά μιλώντας για το προϊόν. Υπερ του κυνηγου είναι να Υπαρχει ανταγωνισμός που.α τραβάει τις τιμές προς τα κάτω
 
Ακριβώς τις ίδιες απόψεις έχω.
Με αξίωσε ο Θεός στη ζωή μου να μπορέσω να βοηθήσω αρκετούς συνανθρώπους σε διαφορετικές περιπτώσεις και αισθάνομαι ευλογημένος και δικαιωμένος.
Ίσως και για αυτό έχω τόση άνεση να ζητάω και εγώ βοήθεια από τους άλλους.
Ωραιος ευχομαι να είσαι παντα καλά. Και όσο μπορουμε να βοηθάμε. Καλη χρονια φιλε
 
το θέμα ειναι τι φτιάχνουν και τι έχουνε δει τα μάτια μας . Όχι τι μπορούν να φτιάξουν

Αν δώσεις λευκή επιταγή στον μάστορα της ατα θα σου φτιάξει τοπ αντίστοιχο των μερκελ. Και σε οποιονδήποτε σοβαρό κατασκευαστή το ίδιο ισχύει.



Δεν πονάει τίποτα τι να πονέσει Καθαρά μιλώντας για το προϊόν. Υπερ του κυνηγου είναι να Υπαρχει ανταγωνισμός που.α τραβάει τις τιμές προς τα κάτω
Πονάει ότι οι εταιρείες που επένδυσαν στην Τουρκία έφυγαν από την Ελλάδα και όσο αυτοί κέρδιζαν τεχνογνωσία ,εμείς αποβιομηχανοποιηθηκαμε.
 
Ναι..αλλά ο λόγος που ανεβασα τις φωτό είναι η ασφάλεια που παρέχει σε τυχόν πτώση η κατασκευη στην δευτερη. (325)
Το συστημα αυτο ειναι το πλεον ασφαλες. Για αυτο το εχουν αντιγραψει κι αλλοι. Μη ξεχναμε οτι η browning εφηυρε το super pose Για μενα εχει τα πρωτεια
 
Μοιαζει με του baikal
To ij 27 ακολουθεί το συστημα browning..

Ναι..αλλά ο λόγος που ανεβασα τις φωτό είναι η ασφάλεια που παρέχει σε τυχόν πτώση η κατασκευη στην δευτερη. (325)
Το συστημα αυτο ειναι το πλεον ασφαλες.
Η δική μου γνώμη είναι ότι προκειται για μια βελτιωμένη έκδοση ασφάλειας κ τίποτα το περισσοτερο........

Είδατε πουθενα κάποιος οπλοκατασκευαστης διαφημιζει(ίσως κ με καποιο βιντεο)το οπλο του λεγοντας:

" Οταν τα αλλά όπλα πεφτουν κ επυρσοκροτουν κ μπορουν να προκαλεσουν σοβαρό ατυχημα εμείς σας βρήκαμε την λυση κ σας το εγγυώμαστε! "

Υπάρχει κάποιος που θα δεχθεί να κάτσει μπροστά στην κάννη ένος τέτοιου οπλου ενώ θα πεφτει στο έδαφος?

Υπάρχει κάποιος που θα δεχθεί να τον σημαδευει το οποιοδήποτε οπλο ακόμα κ αν ο χρήστης δεν έχει το δάχτυλο του στην σκανδάλη η την παταει έχοντας βάλει ασφάλεια?
Μην ξεχνάμε ότι έχουμε να κάνουμε με μηχανισμους, με ότι κ αν αυτό συνεπάγεται......

Ολα τα όπλα πρεπει να αντιμετωπίζουμε σαν φονικά εργαλεια που μπορουν να "ρίξουν" ακόμα και αν εμείς ΔΕΝ το επιδιώκουμε...

Τοτε και μόνο τοτε θα μπορουμε να είμαστε ασφαλείς...

Ολα τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λεμε..........
 
Last edited:
Η αγορα αργα η γρηγορα αυτορυθμιζεται δεν εχει αναγκη κανεναν να την ρυθμισει...αν πχ η benella εχει σηκωσει ψηλα τις τιμες η εχει ριξει την ποιοτητα η αγορα θα της δωσει την θεση που αξιζει...
Οσο και να χτυπιεται ο πολυ αγαπητος συναδελφος Στελιος για το Ατα , αν το Ατα αξιζει θα συνεχισει την πορεια του αν οχι, θα παει ...ατα!
Και εγω αγαπαω πολυ την ES 100 μου και το Verney Carron μου αλλα δεν θα τα λιβανιζω καθε μερα....τα πληρωσα για να κανω την δουλεια μου, δεν μου τα χαρισαν!
Θυμηθηκα τωρα αυτον τον τουφεκο!!! CZ πριν μερικα χρονια πολυδιαφημιζομενο απο το μεγαλο οπλοπωλειο των Αθηνων!
Ναυαρχιδα το ειχε κανει!!
Και επιμελως κρυμμενο το οτι ειναι Τουρκικο...Τσεχικο με μεγαλες εξαγωγες στις ΗΠΑ ελεγαν!
Ποσοι θα μασησαν τοτε.....
Τελος παντων, κουβεντα κανουμε , την αγορα ειμαστε πολυ μικροι για να την επηρεασουμε πιστευω....
 
Η καλύτερη ασφάλεια είναι τσακισμένο δίκανο και ανοικτό κλείστρο τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσε προσωπικά γι'αυτό έχω βάλει ελάχιστες φορές ασφάλεια στο όπλο προτιμώ τα άλλα δύο και από τις λιγες φορές που έχω βάλει τις περισσότερες έχω ξεχάσει να τη βγάλω και την έχω πατήσει .
 
Οντως πρωτη φορα σε βλεπω να το πιανεις χωρις γαντια ααχαχχα να σε καλα να το λιωσεις ρε Στελιο και το αλλο
Από τότε που μου φύγε απ τα χέρια δεν ξανά έβαλα αυτά τα γαντια.

Θα βρω αλλά με πιο καλή αίσθηση κρατιματος.
 
Η αγορα αργα η γρηγορα αυτορυθμιζεται δεν εχει αναγκη κανεναν να την ρυθμισει...αν πχ η benella εχει σηκωσει ψηλα τις τιμες η εχει ριξει την ποιοτητα η αγορα θα της δωσει την θεση που αξιζει...
Οσο και να χτυπιεται ο πολυ αγαπητος συναδελφος Στελιος για το Ατα , αν το Ατα αξιζει θα συνεχισει την πορεια του αν οχι, θα παει ...ατα!
Και εγω αγαπαω πολυ την ES 100 μου και το Verney Carron μου αλλα δεν θα τα λιβανιζω καθε μερα....τα πληρωσα για να κανω την δουλεια μου, δεν μου τα χαρισαν!
Θυμηθηκα τωρα αυτον τον τουφεκο!!! CZ πριν μερικα χρονια πολυδιαφημιζομενο απο το μεγαλο οπλοπωλειο των Αθηνων!
Ναυαρχιδα το ειχε κανει!!
Και επιμελως κρυμμενο το οτι ειναι Τουρκικο...Τσεχικο με μεγαλες εξαγωγες στις ΗΠΑ ελεγαν!
Ποσοι θα μασησαν τοτε.....
Τελος παντων, κουβεντα κανουμε , την αγορα ειμαστε πολυ μικροι για να την επηρεασουμε πιστευω....
Εγώ χτυπιεμαι;;;

Γιατί τι όφελος θα είχα να χτυπιέμαι;

Τι να σου πω...που θα πάει χαμένο.

Πάντα προσπαθώ να βοηθήσω.

Και αυτό το δείχνει το ότι έχω όπλο με διπλάσια τιμή ιταλικο και δεν έχω πει λέξη γι αυτό.

Και ο λόγος που δεν έχω πει λέξη είναι επειδή δεν το έχω δοκιμάσει.

Αυτό σημαίνει ότι η γνώμη μου δεν είναι καλή για το τουρκικό επειδή το έχω αλλα επειδή όντως είναι καλό.

Κάποια στιγμή εγώ θα καταφέρω και θα δει και ο πιο δύσπιστος το ποσό αντικειμενικος ειμαι.

Αν ήθελα να καυχεμαι για ότι έχω θα εκθειαζα το φαμπαρμ και έτσι θα κατάφερνα να πουλήσω και λίγο μουρη.

Τελοσπαντων......Ο νοών νοειτω.
 
Από τότε που μου φύγε απ τα χέρια δεν ξανά έβαλα αυτά τα γαντια.

Θα βρω αλλά με πιο καλή αίσθηση κρατιματος.
Οσο καλα και να ειναι τα γαντια, δεν γινεται να εχεις την ιδια αισθηση με γυμνα χερια.Γαντια οταν κανει κρυο.....
 
Το ATA SP βρισκεται αρκετο καιρο στην αγορα και την εχει αποδειξει την αξια του. Στην Αγγλια κανει θραυση οπου με τα ιδια λεφτα πουλιουνται μεταχ 686. Δηλαδη ποσα χρονια πρεπει να περασουν για να αποδειξει την αξια του? 20-30? Αμα ηταν ετσι ολοι θα κυνηγουσαν με Α300, SL80 και με τα δικαννα των παππουδων τους. Κακα τα ψεματα καποιες τουρκικες εταιριες εχουν κανει αλματα στην κατασκευη των κυνηγετικων οπλων. Υπαρχει καποιος απο δω μεσα που εχει ριξει χιλιαδες φυσιγγια και το οπλο του ειναι οκ. Ουτε ανοιξε η καννη ουτε διαλυθηκε
 
Να μου πεις, δεν θα παει χαμενο!
Χτυπιεσαι, που λεει ο λογος...
Αν με ήξερες δεν θα έλεγες που λέει ο λόγος.

Ο λόγος μου είναι πάνω από συμβόλαιο.

Αν το όπλο δεν ήταν καλό για την τιμή του θα το υποστήριζα επίσης σαν να χτυπιέμαι.

Αλλά δε θα χτυπιομουν.
Ούτε τώρα χτυπιέμαι.

Η γνώμη που εκφράζω είναι ισχυρή διότι πιστεύω ότι βοηθάω.

Αν δεν πίστευα ότι θα βοηθήσω με το να εκφράζω τι γνώμη μου δεν θα έλεγα κουβεντα.

Όπως και κάνω σε σε πολλά κυνηγετικά θέματα που η γνώμη μου δεν έχει κάτι καλό να προσφέρει.

Μην πυροβολείται το συνάδελφο που προσπαθει να βοηθήσει ακόμη και αν δεν συμφωνείται μαζί του.

Το κάνω κι εγώ ακόμη και αν διαφωνώ αν ξέρω ότι ο άλλος είναι καλοπροαίρετος.

Αυτά...
 
Στέλιο βγάλε όποτε μπορείς καθαρές φωτό με τις σφραγίδες του ατα στις κάνες και στην βάση.
Επίσης αν υπάρχει πιστοποιητικό πιέσεων, όπως στο βίντεο του Νικόλα, βγάλε και σε αυτό μια φωτό.
Ευχαριστώ
 
Αν με ήξερες δεν θα έλεγες που λέει ο λόγος.

Ο λόγος μου είναι πάνω από συμβόλαιο.

Αν το όπλο δεν ήταν καλό για την τιμή του θα το υποστήριζα επίσης σαν να χτυπιέμαι.

Αλλά δε θα χτυπιομουν.
Ούτε τώρα χτυπιέμαι.

Η γνώμη που εκφράζω είναι ισχυρή διότι πιστεύω ότι βοηθάω.

Αν δεν πίστευα ότι θα βοηθήσω με το να εκφράζω τι γνώμη μου δεν θα έλεγα κουβεντα.

Όπως και κάνω σε σε πολλά κυνηγετικά θέματα που η γνώμη μου δεν έχει κάτι καλό να προσφέρει.

Μην πυροβολείται το συνάδελφο που προσπαθει να βοηθήσει ακόμη και αν δεν συμφωνείται μαζί του.

Το κάνω κι εγώ ακόμη και αν διαφωνώ αν ξέρω ότι ο άλλος είναι καλοπροαίρετος.

Αυτά...
Σωστός..
 
Back
Top