Ata Arms Team

Στέλιο βγάλε όποτε μπορείς καθαρές φωτό με τις σφραγίδες του ατα στις κάνες και στην βάση.
Επίσης αν υπάρχει πιστοποιητικό πιέσεων, όπως στο βίντεο του Νικόλα, βγάλε και σε αυτό μια φωτό.
Ευχαριστώ
Δεν έχω δει σφραγίδες ούτε κάποια πιστοποίηση.

Και το βρίσκω λογικό σε αυτές τις τιμές.
 
Δεν έχω δει σφραγίδες ούτε κάποια πιστοποίηση.

Και το βρίσκω λογικό σε αυτές τις τιμές.
Είναι λογικότατο.
Έψαξα και το τουρκικό πρότυπο TS870 που ανέφερε ο @Ainos αλλά δεν το βρήκα στα αγγλικά.
Όποιος το έχει ας ποστάρει το link.
Θέλω να δω το τεστ που οφείλουν να κάνουν.

Είσαι σίγουρος ότι δεν γράφουν τίποτα οι κάνες και η βάση ... περίεργο μου ακούγεται ...
 
Είναι λογικότατο.
Έψαξα και το τουρκικό πρότυπο TS870 που ανέφερε ο @Ainos αλλά δεν το βρήκα στα αγγλικά.
Όποιος το έχει ας ποστάρει το link.
Θέλω να δω το τεστ που οφείλουν να κάνουν.

Είσαι σίγουρος ότι δεν γράφουν τίποτα οι κάνες και η βάση ... περίεργο μου ακούγεται ...
Η κάνες γράφουν τι θαλλαμη έχει που είναι κατασκευασμένο Δηλαδή τα βασικά.

Αλλά αυτά δεν είναι σφραγίδες δοκιμών ή πιστοποίηση πιεσεων;
 
Εχω δει βιντεο που συγκρινουν το ata sp με το silver pigeon. Στο τελος βγαινει καλυτερο το beretta. Τι εκπληξη αληθεια!! Αυτο ειναι εντελως μαλακια. 750 το ενα 2000 το αλλο. Επισης καταληγουν οτι το ata ειναι τελειο για τα λεφτα του. Καλη συγκριση θα ηταν ας πουμε με ενα baikal, marocchi first, franch feeling, fausti albion ή με ενα αλλο τουρκικο. Επισης αν βγαλει μια βλαβη σπευδουν οι περοσσοτεροι να το θαψουν. Εχθες στο σκοπευτηριο ενα beretta κολλαγε η ασφαλεια και το παληκαρι δε μπορουσε να ριξει, αφου το γαργαλησε λιγο δουλεψε. Τι παει να πει αυτο? Οτι το beretta δεν ειναι καλο? Σε καμια περιπτωση.
 
Γιατί μαϊμού beretta , επειδή ακολουθεί την γραμμή και το κλείδωμα μιας από τις καλύτερες εταιρείες,δεν γράφει πουθενά ότι είναι beretta.Ολες οι εταιρείες λίγο πολύ, ακολουθούν διάσημα πρότυπα σε μηχανισμούς η σχεδια..Η σύγκριση είναι λάθος.
 
Γιατί μαϊμού beretta , επειδή ακολουθεί την γραμμή και το κλείδωμα μιας από τις καλύτερες εταιρείες,δεν γράφει πουθενά ότι είναι beretta.Ολες οι εταιρείες λίγο πολύ, ακολουθούν διάσημα πρότυπα σε μηχανισμούς η σχεδια..Η σύγκριση είναι λάθος.
Σωστα. Αν ηταν ετσι ολα τα αυτογεμη αδρανειας θα ηταν μαιμου benelli
 
Ποιό άλλο είναι τόσο πιστή αντιγραφή beretta 686 ρε παιδιά?
Τα έχετε δεί από κοντά?
Και ναί.Κάποια αδρανείας είναι μαιμού benelli.Οχι όλα.
Και η recta μαιμού 1100 και 870 κυκλοφόρησε.
Αν είναι καλές αντιγραφές ή όχι είναι άλλο θέμα.
 
Μαιμου παντα λεγαμε τις ψτηνες απομιμησεις Καπιου Πετυχιμενου μοντελου
Αυτό ακριβώς.
Μαιμούδες,απομιμησεις,ιμιτασιόν.
Και ξανατονίζω ότι υπάχουν και καλές σε όλα τα προιόντα.
Στην περίπτωση μας μέχρι τώρα έχει καλά δείγματα.
 
Μαιμου παντα λεγαμε τις ψτηνες απομιμησεις Καπιου Πετυχιμενου μοντελου
Κατ ευφημισμόν, οκ. Μαιμου ομως θα ηταν αν πουλιόταν ως beretta. Στα οπλα νομιζω δεν υπαρχουν πια καινοτομιες. Κατι που δουλευει αντιγραφεται εφοσον δεν ειναι πατενταρισμενο ή εχει ληξει η πατεντα του ή έχει δωσει αδεια ο αρχικος κατασκευαστης.
 
Back
Top