Ata Arms Team

Τάσο μην συγκρίνεις usa με τουρκία.
Τα φυσίγγια ήταν 2 3/4 και ήμουν μπροστά στο περιστατικό.
Ο φίλος δεν ήταν άσχετος.
Κόντεψε να πιαστούν στα χέρια με τον μαγαζάτορα που του έλεγε τα ίδια ...
Για εμένα και για όλους μας η ασφάλεια είναι πάνω απ όλα.
Ναι οι προδιαγραφές λένε xxxx bar αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλα θα αντέξουν.
Γι αυτό και οι σφραγίδες δεν μπαίνουν μετά από δειγματοληπτικό έλεγχο.
Τι μάρκα όπλο ήταν αυτό φιλε;

Για πες να ξέρουμε.
 
Τάσο μην συγκρίνεις usa με τουρκία.
Συγκρίνω γιατί μιλάμε για ασφάλεια.....
Και δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ανεγκέφαλος κατασκευαστής πανω σε αυτό σοβαρό θεμα........
Άλλο είναι η βλάβες,εμπλοκές κλπ....

Τα φυσίγγια ήταν 2 3/4 και ήμουν μπροστά στο περιστατικό
Εγώ όταν ακουω για τέτοια θέματα, το πρωτο πραγμα που θα σκεφτώ είναι το φυσιγγι...
Ήταν ιδιογωμοση? Μήπως ήταν ελλατωματικο το φυσιγγι(ας ήταν κ 67mm)?
Τα άλλα φυσίγγια του κουτιού?
Για αυτό κ είναι υποχρεωτικό το lot στα φυσίγγια.......
Και αν απορριφθούν όλα αυτά τοτε θα ασχοληθώ με το οπλο....
 
Μακάρι να είμαστε όλοι κοντά. Και να μπορουσα πραγματικα το λέω να εφερνα το όπλο που θα είχα στην κατοχή μου είτε είναι ατα η benelli η το Roma 6 η το Beretta silver pigeon η τη fabarm οτιδήποτε είχα η έχω και μου πει κάποιος φίλος από εδώ αν μπορει να το δει από κοντά να το ποιασει να ρίξει να έχει μια εικόνα. Μπορει σε μενα να καθετε σε άλλον όχι. Μπορει κάποιος να μην μπορει να παρει ένα όπλο ακριβό μπορει να μην το βρίσκει εκεί που το ψάχνει. Γιατί να μην βοηθήσω αν μπορώ η να μην πω τη γνώμη μου αν είναι καλό η κακό.δεν θα επιβαλω σε κανένα τπτ. Καθαρά την άποψη μου θα πω.οπως θα ήθελα και εγώ την βοήθεια κάποιου όταν δεν ξέρω κάτι. Και πραγματικά πολα παιδια εδω μεσα χωρίς καν να τα ξέρω όταν ρώτησα κάτι παντα ήταν προθημα να βοηθήσουν. Οι καιροι είναι δυσκολη για να πεταμε λεφτά. Αν κάποιος μπορεί να πει η να βοηθήσει κάποιον φίλο είναι πολυ σημαντικό νομίζω.
Ακριβώς τις ίδιες απόψεις έχω.
Με αξίωσε ο Θεός στη ζωή μου να μπορέσω να βοηθήσω αρκετούς συνανθρώπους σε διαφορετικές περιπτώσεις και αισθάνομαι ευλογημένος και δικαιωμένος.
Ίσως και για αυτό έχω τόση άνεση να ζητάω και εγώ βοήθεια από τους άλλους.
 
Δεν θυμάμαι Στέλιο.
Πάνε πολλά χρόνια.
Ήταν απομίμηση beretta.
Πριν πολλά χρόνια υπήρχαν προβλήματα.
Τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει πολλά.

Έμαθαν και απέκτησαν τεχνογνωσία εμπειρία και πολύ καλές συμφωνίες λόγω αυτού.

Σε λίγα χρόνια το πιο φθηνό τους όπλο θα έχει 100ευρώ.
 
Συγκρίνω γιατί μιλάμε για ασφάλεια.....
Και δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ανεγκέφαλος κατασκευαστής πανω σε αυτό σοβαρό θεμα........
Άλλο είναι η βλάβες,εμπλοκές κλπ....


Εγώ όταν ακουω για τέτοια θέματα, το πρωτο πραγμα που θα σκεφτώ είναι το φυσιγγι...
Ήταν ιδιογωμοση? Μήπως ήταν ελλατωματικο το φυσιγγι(ας ήταν κ 67mm)?
Τα άλλα φυσίγγια του κουτιού?
Για αυτό κ είναι υποχρεωτικό το lot στα φυσίγγια.......
Και αν απορριφθούν όλα αυτά τοτε θα ασχοληθώ με το οπλο....
Τα φυσίγγια ήταν εμπορικά τσιχλοφύσιγγα.
Αυτό το θυμάμαι.

Τάσο κανένας κατασκευαστής δεν θέλει να σκάσει κάνη στα χέρια πελάτη.
Μιλάμε όμως για μαζική παραγωγή φίλε.
Ο άλλος πήγε να σκοτωθεί με καινούργια πόρσε.

Ούτε λέω ότι οι κάνες δεν αντέχουν.
Μιλάμε για μια στο εκατομμύριο.

Μια ρωγμή, μια φυσαλίδα, ... οτιδήποτε.
Δεν ξέρω σε τι μη καταστροφικούς ελέγχους υποβάλουν τα όπλα τους.
Και αν ασχολούμαι με το θέμα "τούρκικα" είναι για να μάθω πράγματα.

Δεν είμαι τύπος της λεπτομέρειας.
Αν το όπλο είναι ασφαλές, δουλεύει και δεν χαλάει ούτε σπάει για εμένα είναι υποψήφιο.
Ούτε τα ξύλα κοιτάω, ούτε τις βαφές ούτε τίποτα.
Στην πρώτη τούμπα τίποτα από αυτά δεν έχει πλέον σημασία :)
 
Πριν πολλά χρόνια υπήρχαν προβλήματα.
Τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει πολλά.

Έμαθαν και απέκτησαν τεχνογνωσία εμπειρία και πολύ καλές συμφωνίες λόγω αυτού.

Σε λίγα χρόνια το πιο φθηνό τους όπλο θα έχει 100ευρώ.
Μακάρι Στέλιο, γιατί κάποιοι τον έχουν σηκώσει πολύ ψηλά τον αμανέ.
 
Θελεις καραμπινα αλλα εχεις μονο ενα 500ρικο...
Θελεις αχρωμιωτη κανη...
θελεις αξιοπιστια...
Υπαρχουν τετοια οπλα αλλα...χρειαζονται απο τον χρηστη να βγει απο την "ανεση" του και να αναζητησει λιγο την περιπετεια....yel.

Benelli Nova
Mossberg 500
Remington 870
Fabarm Sdass

Και να πω και την δικη μου εμπειρια.
Derya MR25 Meriva (Lion 101 τωρα λεγεται), στις 50 τουφεκιες εσπασε επικρουστηρα και στις 150 σταματησε να ανεβαζει φυσσιγγια ετσι για το γαμωτο:(...πηγε Καλκαντζακο, μου ειπαν "δεν εχει τιποτα το οπλο" ξαναηρθε τα ιδια του:confused:...καποια στιγμη, ετσι για το γαμωτο αρχισε να τα ανεβαζει παλι:oops:...την πουλησα...ετσι για το γαμωτο την ρουφιανα!

Derya VR90
ολα μια χαρα μεχρι τις 400 τοσες τουφεκιες, εκει εσπασε εξωστηρα...στο γουρουνι:mad:...την εχω ακομα για σκοποβολη...για να μην αλλαζω χαρτονια ολη την ωρα :cool:

Winchester SXP Defender (Made in Turkey)...Πολυ ωραιο, 7+1, γρηγορη αλλα απο την πρωτη μερα δεν ανεβαζε τα τελευταια 2 φυσιγγια :rolleyes:,
Θα μου πεις αφου στο κυνηγι μονο 3 επιτρεπονται...ελα ομως που το 2ο και 3ο ειναι τα 2 τελευταια :confused:.
Εδω Η αντιπροσωπεια το εφτιαξε και ολα ειναι καλα...

Και μην μου πειτε αν δοκιμασα αλλο φυσιγγιο/ελατηριο αποθηκης/καθαρισμα οπλου/ξυρισμα μασχαλων κτλ γιατι τα δοκιμασα ολα...o_O

Αυτα .yel.
 
Τώρα από την άλλοι όταν ακούς τον δικό τους τον ΑΚΚΑR να σου λέει κάνουν εκδήλωσης μέσα στο στόμα μας, και ενώ ξέρεις ότι είναι για εσωτερική τους κατανάλωση, ε κάτι σου βγενει και λες δεν το χρειάζομαι πραγματικά. Δεν θα τους δώσουν λεφτά.
 
Σύγχρονα όπλα που παράγονται από σύγχρονα εργοστάσια , τεχνολογίες ,πατεντες,υλικά είναι γνωστά και τα εξαγάγουν σε 50-60 χώρες .Και ιδίως σε αγορες που η δικαιοσύνη δεν αστειεύεται.Με πολύ καλή υποστήριξη μετά την πώληση (ακόμα και αντικατάσταση)και αυτό είναι θέμα νοοτροπίας.Εκει χάνουμε σαν λαός σε οτιδήποτε πωλείται στην Ελλάδα .
 
Είμαι αποκάλυψη!!!

Τώρα τελευταία του φερομαι πιο σκληρά.

Απλώς στο τέλος έχει και πάλι καθάρισμα.
Οντως πρωτη φορα σε βλεπω να το πιανεις χωρις γαντια ααχαχχα να σε καλα να το λιωσεις ρε Στελιο και το αλλο
 
Θελεις καραμπινα αλλα εχεις μονο ενα 500ρικο...
Θελεις αχρωμιωτη κανη...
θελεις αξιοπιστια...
Υπαρχουν τετοια οπλα αλλα...χρειαζονται απο τον χρηστη να βγει απο την "ανεση" του και να αναζητησει λιγο την περιπετεια....yel.

Benelli Nova
Mossberg 500
Remington 870
Fabarm Sdass

Και να πω και την δικη μου εμπειρια.
Derya MR25 Meriva (Lion 101 τωρα λεγεται), στις 50 τουφεκιες εσπασε επικρουστηρα και στις 150 σταματησε να ανεβαζει φυσσιγγια ετσι για το γαμωτο:(...πηγε Καλκαντζακο, μου ειπαν "δεν εχει τιποτα το οπλο" ξαναηρθε τα ιδια του:confused:...καποια στιγμη, ετσι για το γαμωτο αρχισε να τα ανεβαζει παλι:oops:...την πουλησα...ετσι για το γαμωτο την ρουφιανα!

Derya VR90
ολα μια χαρα μεχρι τις 400 τοσες τουφεκιες, εκει εσπασε εξωστηρα...στο γουρουνι:mad:...την εχω ακομα για σκοποβολη...για να μην αλλαζω χαρτονια ολη την ωρα :cool:

Winchester SXP Defender (Made in Turkey)...Πολυ ωραιο, 7+1, γρηγορη αλλα απο την πρωτη μερα δεν ανεβαζε τα τελευταια 2 φυσιγγια :rolleyes:,
Θα μου πεις αφου στο κυνηγι μονο 3 επιτρεπονται...ελα ομως που το 2ο και 3ο ειναι τα 2 τελευταια :confused:.
Εδω Η αντιπροσωπεια το εφτιαξε και ολα ειναι καλα...

Και μην μου πειτε αν δοκιμασα αλλο φυσιγγιο/ελατηριο αποθηκης/καθαρισμα οπλου/ξυρισμα μασχαλων κτλ γιατι τα δοκιμασα ολα...o_O

Αυτα .yel.
winchester sxp=huglu
 
Τώρα από την άλλοι όταν ακούς τον δικό τους τον ΑΚΚΑR να σου λέει κάνουν εκδήλωσης μέσα στο στόμα μας, και ενώ ξέρεις ότι είναι για εσωτερική τους κατανάλωση, ε κάτι σου βγενει και λες δεν το χρειάζομαι πραγματικά. Δεν θα τους δώσουν λεφτά.
Ακριβώς. Τα φθηνά ρούχα είναι μια ανάγκη ανελαστική. Όταν πρέπει να ντυθεί η οικογένεια αναγκαστικά θα πάρεις ότι μπορείς ακόμα και τουρκικό. Το όπλο όμως είναι πολυτέλεια, είναι άλλη ιστορία. Ε δεν θα δώσω χρήματα που μπορώ να μην δώσω στον ακαρ και στον κάθε ακαρ. Προσωπικά όταν οι Γερμανοί μας έλεγαν τεμπέληδες κλπ είχα σταματήσει να αγοράζω οτιδήποτε γερμανικό. Θα μου πεις ε και; Τους έκανες αέρα. Σιγά την αγοραστική δύναμη που εχω. Ναι αλλά τα είχα καλά με τη συνείδηση μου.
 
'Η κανεις μπουκοταζ στα τουρκικα προιοντα ή δεν κάνεις. Αυτο θυμίζει το ολίγον έγγυος. Χωρις παραξηγηση παντα. Την οικιονομια τους την ενισχυεις ειτε παιρνεις οπλο ή οτιδηποτε αλλο
 
'Η κανεις μπουκοταζ στα τουρκικα προιοντα ή δεν κάνεις. Αυτο θυμίζει το ολίγον έγγυος. Χωρις παραξηγηση παντα. Την οικιονομια τους την ενισχυεις ειτε παιρνεις οπλο ή οτιδηποτε αλλο
Δεν με κατάλαβες Κωσταντη. Υπάρχουν ανάγκες που είναι ανελαστικες ( σημαίνει ότι δεν γίνεται να μην καλυφθούν πρέπει να καλυφθούν πάση θυσία) όταν για παράδειγμα το παιδί σου δεν έχει μπουφάν να φορέσει, ε θα πάρεις ότι μπορείς να καλύψεις την ανάγκη. Η τροφή, η ένδυση η στέγη και η υγεία είναι ανελαστικες ανάγκες. Το όπλο είναι μια πολυτέλεια, οι διακοπές είναι μια πολυτέλεια και πολλά ακόμη. Όταν λοιπόν ο τούρκος μου κουνάει το δάχτυλο και με απειλεί ΆΜΕΣΑ, τότε γιατί να του δώσω τα χρήματα μου; Θες τα χρήματα μου ρε μάπα τουρκε; Θα με σέβεσαι.- Αλλιώς θα πάρω του χρόνου όπλο καινούργιο, που θα έχω μαζέψει ίσως περισσότερα χρήματα και θα πάρω κάτι καλύτερο ή στην τελική θα πάρω ένα ελαφρός μεταχειρισμένο καλό όπλο ή από μια άλλη χώρα εκτός τουρκιας. Αν λειτουργούσαμε όλοι έτσι, δεν θα φτάναμε ποτέ σε αυτή την κατάσταση που είμαστε σήμερα. Δεν λέω ότι θα ήμασταν υπερδύναμη, αλλά τουλάχιστον θα μας σέβονταν.
 
Άμα είσαι ισχυρός όλοι σε σέβονται,άμα είσαι λουκουμάς όλοι θέλουν να σε φάνε.
Βαλτος είσαι βρε Παναγιώτης τέτοια ώρα; Αγαπημένο έδεσμα οι λουκουμάδες, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε πανηγύρι και να μην πάρω! ( Έτσι για να το ελαφρύνουμε λίγο ε! Μην μας πούνε και τουρκοφάγους:))
 
Βαλτος είσαι βρε Παναγιώτης τέτοια ώρα; Αγαπημένο έδεσμα οι λουκουμάδες, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε πανηγύρι και να μην πάρω! ( Έτσι για να το ελαφρύνουμε λίγο ε! Μην μας πούνε και τουρκοφάγους:))
Τους γνήσιους όχι τύπου ντόνατ.
 
Back
Top