Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Φίλε μου ακούμπα ένα ταλαντούμενο διαπασών στη μαστοειδή απόφυση πίσω από ένα απ' τα δύο σου αυτιά και πες μου αν ακούς κι από κει ή όχι :)
Ακους ειναι το μονο σιγουρο..αλλα η λυση να κοψει το κυνηγι ειναι τελειως ακραια..δηλαδη αλλο τοσο αν δημιουργουνταν προβλημα απο καποιον που βαραει κομπρεσερ ολη μερα ή απο καποιον που δουλευει σε νυχτερικα κεντρα που και εκει μεγαλη η εκθεση του αυτιου σε πολλα ντεσιμπελ να σταματησουν τη δουλεια που κανουν
 
Ακούς και με τις ωτοασπίδες,αλλά όπως και να χει προστατεύεσαι. Χωρίς τίποτα το αυτί τρώει ισχυρό σοκ. Εμένα μου αρέσει σε αυτές που ακούς τον ήχο αλλά πολύ πιο χαμηλά, γιατί με τις παλιές με το cut off, ένιωθες κλωτσιά απ το όπλο και δεν ήξερες τι συμβαίνει...
 
Ακους ειναι το μονο σιγουρο..αλλα η λυση να κοψει το κυνηγι ειναι τελειως ακραια..δηλαδη αλλο τοσο αν δημιουργουνταν προβλημα απο καποιον που βαραει κομπρεσερ ολη μερα ή απο καποιον που δουλευει σε νυχτερικα κεντρα που και εκει μεγαλη η εκθεση του αυτιου σε πολλα ντεσιμπελ να σταματησουν τη δουλεια που κανουν

............ ένας φίλος , πολύ παλιός κυνηγός , που τώρα για να σε ακούσει πρέπει να του φωνάζεις , λέει.....
- ρε δε βαριέσαι , καλλίτερα , δεν ακούω και την γυναίκα όταν γκρινιάζει ............;););)
 
............ ένας φίλος , πολύ παλιός κυνηγός , που τώρα για να σε ακούσει πρέπει να του φωνάζεις , λέει.....
- ρε δε βαριέσαι , καλλίτερα , δεν ακούω και την γυναίκα όταν γκρινιάζει ............;););)
Αυτο το ενδεχομενο δεν το χα σκεφτει..να σου πω καλα θα ναι γλιτωνεις και την κρεβατομουρμουρα "και που θα πας αυριο και ολο λεφτα για αρβυλα δινεις και τι τσοκακια θες αυτα δεν σου κανουν;" βλεπω να καταργουντε οι ωτοαπσιδες και στα σκοπευτηρια.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Μεγαλο το ποσο Κωνσταντινε. Με αυτα τα λεφτα, παιρνεις και walkers mini και βαζοντας ισως καποιο ποσο παραπανω πας σε cens
Σίγουρα οι cens είναι κορυφαίες αλλά και ακριβές ,μέση λύση οι walkers τώρα που βγάλαν και επαναφορτιζομενες ακόμα καλύτερα .
 
Θα αρχίσω να τις παίρνω μαζί μου καί σε γάμους κ βαφτίσια κι'όπου παίζει ζωντανά ορχήστρα
Το περασμένο Σαββάτο σε κάτι βαφτίσια έπαιζαν τόσο δυνατά που ξημέρωσε Δευτέρα καί τ'αυτιά ακόμη βούιζαν .
 
Δοκιμάστηκαν σήμερα οι απλές βέβαια αν αποφασίσω να πάρω ηλεκτρονικές σίγουρα θα επιλέξω μάλλον τις εγγλεζικες. Κάλυψη ήχου σαν τα απλά muffs αλλά φυσικά χωρίς τον όγκο και τα ενοχλητικά χτυπήματα στο κοντακι και το βάρος .
 
Δοκιμάστηκαν σήμερα οι απλές βέβαια αν αποφασίσω να πάρω ηλεκτρονικές σίγουρα θα επιλέξω μάλλον τις εγγλεζικες. Κάλυψη ήχου σαν τα απλά muffs αλλά φυσικά χωρίς τον όγκο και τα ενοχλητικά χτυπήματα στο κοντακι και το βάρος .

Ποιες είναι οι εγγλέζικες?
 
Σήμερα πήγα να ρωτήσω σε κατάστημα για τις soundzcustom...
Μου πρότεινε τις ψηφιακές census, που έχει δοκιμάσει και είναι ( όπως λεει) φανταστικές...
Του είπα ότι τις ξέρω αλλά δεν θα φτάνουν τα βαλάντια...μου είπε θα ρωτήσει κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει τις sounds, και θα μου πει, πως ακούγετε ο ήχος, και το κελάηδισμα των πουλιών....
Με βλέπω να παίρνω τις sportac...
 
ρε παιδιά αυτά τα εργαλεία όταν τα βάζεις στα αυτιά σου δεν μειώνει τον ήχο ?
συγγνώμη αλλα δεν έχω δοκιμάσει ούτε έχω δει ποτε μου να ξέρω

πριν πέντε χρονια βουτούσα και έβγαζα γυαλιστερές μύδια και φούσκες..αλλα έκανα ζημια στα αυτιά μου έχω ένα συνεχόμενο θόρυβο πήγα σε γιατρό και τα γλίτωσα στο παρα πέντε..αλλα το βουητό δεν έφυγε..
αυτά τα εργαλεία βοηθάνε να ακούσεις καλύτερα για είναι σαν τις ωτοασπίδες που καπακώνουνε το αυτή και να κλάσης δεν ακούς τίποτα?
μιλάμε για τις ηλεκτρονικές ωτοασπίδες
 
ρε παιδιά αυτά τα εργαλεία όταν τα βάζεις στα αυτιά σου δεν μειώνει τον ήχο ?
συγγνώμη αλλα δεν έχω δοκιμάσει ούτε έχω δει ποτε μου να ξέρω

πριν πέντε χρονια βουτούσα και έβγαζα γυαλιστερές μύδια και φούσκες..αλλα έκανα ζημια στα αυτιά μου έχω ένα συνεχόμενο θόρυβο πήγα σε γιατρό και τα γλίτωσα στο παρα πέντε..αλλα το βουητό δεν έφυγε..
αυτά τα εργαλεία βοηθάνε να ακούσεις καλύτερα για είναι σαν τις ωτοασπίδες που καπακώνουνε το αυτή και να κλάσης δεν ακούς τίποτα?
μιλάμε για τις ηλεκτρονικές ωτοασπίδες
Καμια σχεση με αυτες που λες και που απλά φραζουν τον ακουστικό πόρο και όχι μονο δεν ακους ,αλλά δυσκολεύεσαι και στο περπάτημα . Με τις ηλεκτρονικές ακους τα πάντα και μάλιστα έχουν αυξομείωση της έντασης οποτε ρυθμίζεις την ένταση εκει που εσυ θέλεις. Καθε ήχο πάνω απο καποια db τον πνίγουν. Επι παραδείγματι ακομη και παλαμάκια να βαράς ,ακους ενα πολύ χαμηλό "πλατς".
Τωρα όσο για το σφύριγμα που εχεις στο αυτί ,πάρτο αποφαση οτι το παντρεύτηκες.Αυτο θα αρχίσει να "συνηθίζεται" ή να μην γίνεται τοσο ενοχλητικό τελος πάντων ,οταν αρχίσεις να χανεις και απο το άλλο σου αυτι ,οπως εχω παθει εγώ.
 
Last edited:
Back
Top