Χειροποίητα, custom made κοντάκια και εργασίες ξύλου και μέτρων από τον Γιάννη

Status
Not open for further replies.
Ενα ενα μου τα γραφεις και δεν σε προλαβαινω .sarcastic.
Τολη το σωστο κοντακι δεν σκοτωνει απο μονο του. Σε διευκολυνει να κανεις εσυ αυτο που πρεπει να κανεις
Ενωειτε φιλε δεν ειπα κατι αλλο οσο καλο και να νε απο πισω εμεις ειμαστε
 
Η καλυτερη επενδυση που μπορει να κανει καποιος που εχει απαιτησεις οταν βγαινει στο βουνο ειναι να φερει το ντουφεκι ,στα μετρα του.
Η διαδικασια απο πλευρας του κυνηγου απαιτει χρονο και δοκιμες ωστε το τελικο fitting να γινει ειτε στον ελεγχομενο χωρο του σκοπευτηριου ειτε ακομη καλυτερα στο κυνηγετικο πεδιο.
Απο την πλευρα του μαστορα απαιτειται χρονος, μερακι και κατανοηση στις αναγκες του καθενα μας ξεχωριστα.
Ο Γιαννης παρολη την εμπειρια που εχει, ειναι διαθεσιμος να ακουσει και δεν ακολουθει καλουπια βασιζομενος στην "αυθεντια " που συνηθως επικαλουνται οι μαστορες οπως διαπιστωσα απο παλιοτερη μου εμπειρια.
Γιαννη ωφειλω να σου πω Ευχαριστω, οπως και να μοιραστω με τους συναδελφους μου, τις εντυπωσεις.
Το κοντακι στηθηκε με στοιχεια "κυνηγετικα " βγηκε στον κυνηγοτοπο και αφου ολα δειξουν την αρμονικοτητα του στην σκοπευση, θα γινουν μικροαλλαγες και θα κοπουν οι ψαθες για να γινει και το παραδοσιακο φινιρισμα λινελαιου.Θα στηθει δηλαδη οπως πραγματικα πρεπει να φτιαχνεται ενα κοντακι για τις αναγκες μας.

Θελω σε αυτο το σημειο να μοιραστω μια παρατηρηση.
Μπορει πλεον ο ελληνας κυνηγος να γνωριζει τι επεμβασεις πρεπει να γινονται για να ερθει σωστα ενα λειοκαννο στα μετρα του, θα πρεπει ομως να μαθει να ζηταει αυτο που πραγματικα θελει και να απευθυνεται στον καταλληλο ανθρωπο και οχι σε αυθεντιες " παρτο φυγε, ο επομενος".

Λαβη , ανοιχτου pistolet σχεδιασμου με εργονομικο palm swell


Συνολικη οπτικη του Εργαλειου!



Γιαννη ευχαριστω! :)

Καλοριζικο φιλαρακι μου. Σου ευχομαι απο εδω και περα να εχεις μονο καπνισματα
 
Εμείς Δημήτρη να μη μάθουμε τίποτα μόνο στο Κωστάκη.............hair. .sarcastic.
θα τα πουμε οταν παρει τα μονοβολα εννοουσα.Το τεστ τσωρτσιλ σε ποσα μετρα γινεται κρατικο μυστικο ειναι φιλε ; σε χαλασαν οι κακες παρεες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top