Χειροποίητα, custom made κοντάκια και εργασίες ξύλου και μέτρων από τον Γιάννη

Status
Not open for further replies.
Δε ξέρω αν εδώ που μιλάμε για τα κοντάκια είναι το κατάλληλο θέμα να μπει αλλά θεώρησα ότι πρέπει να το γράψω εδώ.το χειροποίητο είναι αλλιώς ότι και να είναι γι αυτό φίλε μου Γιάννη θέλω να σ' ευχαριστήσω για την πολύ όμορφη δημιουργία σου για ακόμη μια φορά.θα την τιμήσω δεόντως
Q6ReJvc.jpg
Δέρμα παραδοσιακό και αθάνατο η μυρωδιά του όμως υπεροχη να την ευχαριστιθεις και γεια στα χέρια του μαστορα
 
Δε ξέρω αν εδώ που μιλάμε για τα κοντάκια είναι το κατάλληλο θέμα να μπει αλλά θεώρησα ότι πρέπει να το γράψω εδώ.το χειροποίητο είναι αλλιώς ότι και να είναι γι αυτό φίλε μου Γιάννη θέλω να σ' ευχαριστήσω για την πολύ όμορφη δημιουργία σου για ακόμη μια φορά.θα την τιμήσω δεόντως
Q6ReJvc.jpg

Φιλαράκι εύχομαι να την ευχαριστηθείς και πάντα άδεια .

:rolleyes:Όμως ρε φίλε έχω μια απορία......
Αυτο το κενό που βλέπω στην απο κάτω σειρά ,είναι γιατί εξέχει η κοιλιά σαν παγοθραυστικό ;.very funny.
 
Last edited:
Φιλαράκι εύχομαι να την ευχαριστηθείς και πάντα άδεια .

:rolleyes:Όμως ρε φίλε έχω μια απορία......
Αυτο το κενό που βλέπω στην απο κάτω σειρά ,είναι γιατί εξέχει η κοιλιά σαν παγοθραυστικό ;.very funny.
Όχι νομίζω πώς είναι για να κάνει την δουλειά χωρίς χέρια και να είναι αφοσιωμένος στο καθήκον...big smile. Γιούρι καλοφόρετη φίλε να την χαρείς.. .shake hands.
 
Αφιερωμένη στον μάστορα για την ταλαιπωρία που τραβάει με μένα .sarcastic.
Αν και ακόμη δεν έχουμε τελειώσει με βαφές κλπ και είμαστε σε στάδιο δοκιμών,αλλά αξίζει η αναφορά.

View attachment 3956
Μπήκες στον σωστό δρόμο κ εσύ. Με τα πλαστικά δεν γίνεται δουλεια. Καλορίζικο
 
Μπήκες στον σωστό δρόμο κ εσύ. Με τα πλαστικά δεν γίνεται δουλεια. Καλορίζικο
Το πλαστικό ειναι άλλη φάση για δύσκολες καταστάσεις.Βράχια ,πυκνά κλπ.Αν δεν σου κάτσει βέβαια ,κλάφτα .
Το θέμα είναι Δημήτρη οτι γενικά δεν μου κάθεται καλά η υπερυψωμένη τελικά, η οποία σε συνδυασμό με τον σωματότυπο μου και το ψηλό ζυγωματικό ,για να είμαι εντάξει πρέπει να είμαι και πολύ χαμηλά,βλέποντας οριακα στόχαστρο ,με αποτέλεσμα να μου χαλάει το οπτικό πεδίο η κούρμπα της βάσης
 
Το πλαστικό ειναι άλλη φάση για δύσκολες καταστάσεις.Βράχια ,πυκνά κλπ.Αν δεν σου κάτσει βέβαια ,κλάφτα .
Το θέμα είναι Δημήτρη οτι γενικά δεν μου κάθεται καλά η υπερυψωμένη τελικά, η οποία σε συνδυασμό με τον σωματότυπο μου και το ψηλό ζυγωματικό ,για να είμαι εντάξει πρέπει να είμαι και πολύ χαμηλά,βλέποντας οριακα στόχαστρο ,με αποτέλεσμα να μου χαλάει το οπτικό πεδίο η κούρμπα της βάσης
Να με συγχωρείς αλλα αν βλέπεις κουρμπα βάσης την πάτησες. Το κατέβασες πολύ. Πρεπει με λογική πίεση στο χτένι η ίριδα να κάθεται πάνω στην ρίγα. Αν βάλεις ένα κέρμα ενός ευρώ πάνω στην ρίγα δηλαδή να μην βλέπεις στόχαστρο
 
Να με συγχωρείς αλλα αν βλέπεις κουρμπα βάσης την πάτησες. Το κατέβασες πολύ. Πρεπει με λογική πίεση στο χτένι η ίριδα να κάθεται πάνω στην ρίγα. Αν βάλεις ένα κέρμα ενός ευρώ πάνω στην ρίγα δηλαδή να μην βλέπεις στόχαστρο
Για να μην χαλάω το θέμα , δεν συνεχίζω την κουβέντα εδώ αν και ειναι ενδιαφέρουσα .Υπάρχει άλλο θέμα γι αυτά.;)
Οσο για τον Γιάννη ,μου ειπε οτι δεν γραφει γιατι του τελείωσε το μελάνι ..sarcastic.
 
Αφιερωμένη στον μάστορα για την ταλαιπωρία που τραβάει με μένα .sarcastic.
Αν και ακόμη δεν έχουμε τελειώσει με βαφές κλπ και είμαστε σε στάδιο δοκιμών,αλλά αξίζει η αναφορά.

View attachment 3956
Μου αρεσε που κρατισατε το τριγωνακι ωραια μαγκια
 
Αφιερωμένη στον μάστορα για την ταλαιπωρία που τραβάει με μένα .sarcastic.
Αν και ακόμη δεν έχουμε τελειώσει με βαφές κλπ και είμαστε σε στάδιο δοκιμών,αλλά αξίζει η αναφορά.

View attachment 3956
Δημήτρη καλορίζικο.....Πολύ ωραίο κοντάκι....Ιδιαίτερη αίσθηση δίνει το τριγωνάκι που αντέγραψες από το πλαστικό.....Μπράβο και στο καλλιτέχνη!!! Τέλειο όλο το σύνολο..!!
 
Γιατί το κάνεις να μοιάζει τόσο δύσκολο; Δεν είναι και επιστήμη. Μια κλήση είναι. Βρες την....;). Στην τελική αν είναι τόσο κοντά το μάτι με το ζυγωματικό, κάντο παράλληλο.
Δεν το κανω δυσκολο.Σχεδον παράλληλο ειναι. Οι κλισεις τωρα εχουν διαφορα κατι χιλιοστα. Μην ξεχνάς ονως οτι μιλαμε για μια υπερηψωμένη ρήγα που μπροστα βουτάει χαμηλά.
Το αλλο και μεγαλυτερο προβλημα που μας ταλαιπώρησε ήταν το αριστερα. Και εκεί ειναι που ισως θελει κάτι ακομη.
Ο Γιαννης επιμένει να μην το βιαστώ για τελείωμα.Να το δουλέψω για να ειμαστε σίγουροι οτι ειναι οκ.
 
Last edited:
Ο Γιαννης επιμένει να μην το βιαστώ για τελείωμα.Να το δουλέψω για να ειμαστε σίγουροι οτι ειναι οκ.
Δίκιο έχει Δημήτρη....Καλύτερα να περιμένεις λίγο να δεις που "σκάνε" οι τουφεκιές σου.....Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... .shake hands.
 
Ε ναι ,γιατί αν βαφεί μαύρο θα είναι ωραίο να εχει και κάποιο σχέδιο όπως της μάνας του το πλαστικό ,για να σπαει την μονοτονία.
Καλορίζικο Δημήτρη! Δεν αφήνεις το ξύλο όπως είναι και να φτιάξεις μία πάπια να δέσει το γλυκό καλύτερα;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top