Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα οκ τη nsi νομίζω γεμιζονται με c7 και δεν έχουν ανάμικτα σκάγια....σκληρά για 30αρια
Σήμερα έριξα είναι mix αυτά που έχω 8/9 και από ότι είχα διαβάσει σε ένα άρθρο της κυνηγεσιας είναι η πυρητιδα που ανέφερα .Δεν ξέρω τι κάνουν με κρύο καιρό και σε περπατητο εγώ δεν τα βρηκα με τπτ.
 
Χθεσινή δοκιμη του ισπανικού imperial 32 και του αγαπημένου μου φυσιγγιου 32γρ σε νο8 αμφότερα με *** στα 35 μέτρα. το όπλο ξέχασα να αναφέρω είναι το 686 ultralight της beretta
 

Attachments

  • DSC_1268.JPG
    DSC_1268.JPG
    188,5 KB · Προβολές: 95
  • DSC_1270.JPG
    DSC_1270.JPG
    181,4 KB · Προβολές: 92
Χθεσινή δοκιμη του ισπανικού imperial 32 και του αγαπημένου μου φυσιγγιου 32γρ σε νο8 αμφότερα με *** στα 35 μέτρα. το όπλο ξέχασα να αναφέρω είναι το 686 ultralight της beretta
Ωραίες κατανομές με το express να έχεις το πλεονέκτημα και για περισσότερα μετρα
 
Είναι το αγαπημένο μου 32αρι από τότε που έκλεισε η πυρκαλ και έχασα το μαύρο της εταιρείας. Μετά από πααααρα πολλές δοκιμές και τουλάχιστον μια δεκαετία συνεχόμενης χρήσης του express 32 έχω να πω πως είναι πολλλυ σταθερό στις καιρικές μεταβολές και μου έχει δώσει πολύ μακρινές ακαριαιες καταβολές σε καρτέρια. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.
 
Θα δοκιμάσω τα nsi quattro στην τσίχλα :oops: ξέρω πως είναι υπερβολή, η περιέργεια μου είναι πως θα είναι στις φάσσες.
2019-10-20-10-41-36.jpg

2019-10-20-10-41-51.jpg
 
Θα δοκιμάσω τα nsi quattro στην τσίχλα :oops: ξέρω πως είναι υπερβολή
Γιατι υπερβολη?λογω 5% αντιμονιου?
Μα τα περισσοτερα σκοπευτικα που χρησιμοποιουνται κ για τσιχλες αν δεν κανω λαθος σκληρα σκαγια εχουν..
Εαν υπαρχει φοβος για διαμπερη τραυματα μην ξεχναμε οτι κ με τα μολυβδινα για πλακα μπορει να συμβει κ αυτο..για τσιχλα μιλαμε..
Αν κ η δικη μου αποψη ειναι οτι για να υπαρξει ακαριαια καταβολη εξαρτατε απο το "σημειο" που θα εχει βληθει το θηραμα κ με ποσα σκαγια..
Μην ξεχναμε κ την σειρα mygra της Bp για τα μικροτερα θηραματα με σκληρα επιλεγμενα σκαγια,οχι οτι χρειαζονται κ ειναι απαραιτητα αλλα δινω ενα παραδειγμα..
Τωρα στα μπασιματα μια χαρα θα ειναι,ριξτα να τα ευχαριστηθεις..
Και για τις φασσες αν θες κ σου αρεσουν τα ξαναπερνεις παλι σε ν 7 1/2..
 
Γιατι υπερβολη?λογω 5% αντιμονιου?
Μα τα περισσοτερα σκοπευτικα που χρησιμοποιουνται κ για τσιχλες αν δεν κανω λαθος σκληρα σκαγια εχουν..
Εαν υπαρχει φοβος για διαμπερη τραυματα μην ξεχναμε οτι κ με τα μολυβδινα για πλακα μπορει να συμβει κ αυτο..για τσιχλα μιλαμε..
Αν κ η δικη μου αποψη ειναι οτι για να υπαρξει ακαριαια καταβολη εξαρτατε απο το "σημειο" που θα εχει βληθει το θηραμα κ με ποσα σκαγια..
Μην ξεχναμε κ την σειρα mygra της Bp για τα μικροτερα θηραματα με σκληρα επιλεγμενα σκαγια,οχι οτι χρειαζονται κ ειναι απαραιτητα αλλα δινω ενα παραδειγμα..
Τωρα στα μπασιματα μια χαρα θα ειναι,ριξτα να τα ευχαριστηθεις..
Και για τις φασσες αν θες κ σου αρεσουν τα ξαναπερνεις παλι σε ν 7 1/2..
8€ για τσίχλα;! :oops:Για μένα εκεί είναι η υπερβολή...
 
8€ για τσίχλα;! :oops:Για μένα εκεί είναι η υπερβολή...
E ναι..σωστο..αλλα δεν χαλασε κ ο κοσμος για ενα κουτακι...
Και τωρα που το λες ειμαι περιεργος να δω που θα εχουν φτασει τα τσιχλοφυσιγγα σε λιγα χρονια κ ποσοι θα αντεχουμε να της κυνηγαμε..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top