Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ανάμεσα σε TORDO LAMBRO 32 gr - NAVARO KYRGIAS - ΕXPRESS DORKAS ποιο να επιλέξω για πρωινό καρτέρι τσίχλας με κρύο απο 0 εως και 10 βαθμούς θερμοκρασία , και αρκετή υγρασία , καθώς και υψόμετρο 100 - 150 μ.
Navaro 30 δαγκωτό
 
Ανάμεσα σε TORDO LAMBRO 32 gr - NAVARO KYRGIAS - ΕXPRESS DORKAS ποιο να επιλέξω για πρωινό καρτέρι τσίχλας με κρύο απο 0 εως και 10 βαθμούς θερμοκρασία , και αρκετή υγρασία , καθώς και υψόμετρο 100 - 150 μ.
Όλα τα φυσίγγια που αναφέρεις με την υγρασία έχουν θέμα θα πηγαινα σε ενα φυσιγγι με μπαρούτι που θα ήμουν οκ στην υγρασία νομίζω μια τέτοια είναι η sipe
 
Navaro 30 δαγκωτό
Νavaro 30gr...CSB 1...
Μια χρονιά τα έριξα στα μπασίματα σε Νο8 κ γέμιζε ο ουρανός πούπουλα και τα πουλιά έπεφταν μπούρα στο αίμα και κυνηγούσα μέσα στις σταφίδες.....Με ξηρασία που τα έχω ρίξει όμως......sex hard.

Υ.Γ. Ένα λαγό που έτυχε να σηκώσω σε περπατητό, με Νavaro 30gr No8 ήταν.....sarcastic....στα 30m τν ξέρανε...
 
Ανάμεσα σε TORDO LAMBRO 32 gr - NAVARO KYRGIAS - ΕXPRESS DORKAS ποιο να επιλέξω για πρωινό καρτέρι τσίχλας με κρύο απο 0 εως και 10 βαθμούς θερμοκρασία , και αρκετή υγρασία , καθώς και υψόμετρο 100 - 150 μ.
Όπως λέει και ο Άγγελος καλύτερα να πήγενες σε sipe ή s4 για την υγρασία.....και κάτι σε ΜΒ να έριχνες θα βοηθούσε.
 
Όπως λέει και ο Άγγελος καλύτερα να πήγενες σε sipe ή s4 για την υγρασία.....και κάτι σε ΜΒ να έριχνες θα βοηθούσε.
Ποιες εταιρίες έχουν αυτοί την πυρίτιδα σε φυσίγγια για τσίχλες Κώστα , ξέρεις καμία να πάρω να δοκιμάσω.
 
Ποιες εταιρίες έχουν αυτοί την πυρίτιδα σε φυσίγγια για τσίχλες Κώστα , ξέρεις καμία να πάρω να δοκιμάσω.
Το SIPE της Nobel Sport (κίτρινος κάλυκας) & το S4 (πράσινος κάλυκας) πάλι της Nobel Sport.....στο 7,00€ περίπου...εγώ αύριο θα ετοιμάσω μερικά 30gr με Sipe για τις μπασάρικες... ;)
 
Όλοι αυτοί που ρίχνετε 28αρια, αν είχαν ίδια τιμή με τα 32αρια θα τα προτιμούσατε; Αν όχι, σκεφτείτε ότι τελικά ίσως και να μην κάνετε οικονομία με ένα φθηνό φυσίγγι. 5 ντουφεκιές παραπάνω στο κουτί είναι. 5 πουλιά να μην πέσουν με την πρωτη και να ρίξετε και δεύτερη, πάει το όφελος. Εκτός κι αν κυνηγάτε μα μονόκανο βέβαια ...
πολλες φορες τα 28 ειναι πιο ακριβα απο τα 32 και εν πασει περιπτωση η διαφορα ειναι αμελητεα.Οσο για το αν κλανουν τα 28 η οχι.Γιατι να μην κλανουν.Μηπως δεν κλανουν 36-38 ν5 συην υγρασια ?Το αν κλανει η οχι ενα φυσιγγι παληκαρια δεν εχει να κανει με τα γραμμαρια.Και βεβαια εχει πυκνοτερη τουφεκια το 32 και ακομη περισσοτερη το 36.Το θεμα ειναι αν χρειαζεται τοση πυκνοτητα.Κανενα φυσιγγι δεν ειναι καλο απλα και μονο επειδη ειναι 32 η 28 γρ.Γι αυτο ψαχνομαστε.Ενας που ριχνει συστηματικα 32 λογικο ειναι να δει διαφορες αν παει στα 28 Αλλα μηπως αν εφευγε απο το αγαπημενο του 32 και πηγαινε σε ενα αλλο 32 αγνωστο δεν θα εβλεπε παλι διαφορες?Λεω και παλι οτι θεωρω αρκετη (οχι απαρετητα καλυτερη) τηνγεμιση των 28 αρκει να βρης το φυσιγγι που σου ταιριαζει και κυνηγω μονο Β Ελλαδα.
 
Νavaro 30gr...CSB 1...
Μια χρονιά τα έριξα στα μπασίματα σε Νο8 κ γέμιζε ο ουρανός πούπουλα και τα πουλιά έπεφταν μπούρα στο αίμα και κυνηγούσα μέσα στις σταφίδες.....Με ξηρασία που τα έχω ρίξει όμως......sex hard.

Υ.Γ. Ένα λαγό που έτυχε να σηκώσω σε περπατητό, με Νavaro 30gr No8 ήταν.....sarcastic....στα 30m τν ξέρανε...
Κωστα αυτό το εχω σημειωμένο με csb3... Μήπως το άλλαξε;
 
Νavaro 30gr...CSB 1...
Όταν τα πρωτόβγαλε είχαν CSB 3. Αν την άλλαξε αργότερα δεν το ξέρω γιατί δεν ξαναπήρα.
Για τότε όμως είμαι σίγουρος γιατί η συγκεκριμένη ήταν εύκολα αναγνωρίσιμη αφού ήταν πράσινη (όπως και η CSB 6) ... ενώ τώρα είναι όλες γκρι.
75. NAVARO 30 gr – ΚΥΡΓΙΑΣ (22/8/2012 – 5,70 €)
ΚΑΛΥΚΑΣ : FIOCCHI – 12/70/8 – ΑΝΟΙΧΤΟΠΡΑΣΙΝΟΣ ΗΜΙΔΙΑΦ.
ΚΑΨΟΥΛΙ : F 616
ΠΥΡΙΤΙΔΑ : CSB 3 => 1,63 gr
ΒΥΣΜΑ : GUALANDI SG-22
ΣΚΑΓΙΑ : No. 8 – 29,42 gr – [14,65 p/gr – 415 p/oz] - 431
ΚΛΕΙΣΙΜΟ: 6-star (57,4 – 57,5 mm)
 
Γιάννη δν παίρνω κ όρκο βέβαια διότι από τότε που το άνοιξα πάνε κανά 4 χρόνια....ίσως κάνω λάθος εγώ....δν το έχω και στα αρχεία μου... :confused:
Ολα τα σενάρια παίζουν... Εγώ παντως το έχω Fiocchi λαχανί 12/70/8
616
6* 57.45
Csb3 1.63-1.65
Sg22
Πότε ηταν ετσι δεν ξερω όμως... .think.
 
Νavaro 30gr...CSB 1...
Μια χρονιά τα έριξα στα μπασίματα σε Νο8 κ γέμιζε ο ουρανός πούπουλα και τα πουλιά έπεφταν μπούρα στο αίμα και κυνηγούσα μέσα στις σταφίδες.....Με ξηρασία που τα έχω ρίξει όμως......sex hard.

Υ.Γ. Ένα λαγό που έτυχε να σηκώσω σε περπατητό, με Νavaro 30gr No8 ήταν.....sarcastic....στα 30m τν ξέρανε...
Εγώ το έχω για κορυφαίο φυσεκι αυτό ακόμα και υπό βροχή και με πολύ ανοιχτά τσοκ γούστα είναι αυτά...
 
Το SIPE της Nobel Sport (κίτρινος κάλυκας) & το S4 (πράσινος κάλυκας) πάλι της Nobel Sport.....στο 7,00€ περίπου...εγώ αύριο θα ετοιμάσω μερικά 30gr με Sipe για τις μπασάρικες... ;)
Το S4 είναι άχρηστο έχει φάει ταπιδι από τα alectoris τα 28 αρια 7 ήμερο συνεχόμενο σε πολύ ασχημεs συνθηκεs
 
Μιας και πιάσαμε τα NAVARO ... και μιας κι άνοιξα τα κατάστιχα μου, πάρτε κι αυτό ... .sarcastic.

132. NAVARO 32 (ΚΥΡΓΙΑΣ) 32 gr (April 2015) [?? €]
ΚΑΛΥΚΑΣ : FIOCCHI – 12/70/12 – ΣΚΟΥΡΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΣ
ΚΑΨΟΥΛΙ : Fiocchi 616
ΠΥΡΙΤΙΔΑ : CSB 1 => 1,73 gr
ΒΥΣΜΑ : GUALANDI SuperG-19
ΣΚΑΓΙΑ : No. 9 – 32,08 gr – [17,6 p/gr – 499 p/oz] – 565
ΚΛΕΙΣΙΜΟ: 6-star (57,4 mm)
 
Το SIPE της Nobel Sport (κίτρινος κάλυκας) & το S4 (πράσινος κάλυκας) πάλι της Nobel Sport.....στο 7,00€ περίπου...εγώ αύριο θα ετοιμάσω μερικά 30gr με Sipe για τις μπασάρικες... ;)
nsi s4 το είχα πάρει 2 κουτιά πέρυσι...Το χειρότερο φυσιγγι που έχω ρίξει στην ζωή μου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top