Φυσίγγια για τρυγόνι

Ο Υψηλος ειχα την τυχη να τον γνωρισω και να κανω πολυ ωραια κουβεντα μαζι του στην βιοτεχνια του στη Θεσσαλονικη..ενας χωρος που δεν σου γεμιζε το ματι παλιο σινεμα οπου μπορουσες να κανεις δοκιμες τα φυσιγγια του στον πινακα και μαζι αναλυατε το αποτελεσμα..τα χρησιμοποιουσα για 2 χρονια στο γουρουνι τα φυσιγγια του αλλα μια φορα που πηρα επειδη ειχαν υπαρξει διακυμανσεις στην αποδοση τους κοντεψα να χασω ενα μεγαλο ζωο..εκτοτε δεν ξαναπηρα εμπορικα ποτε ξανα..θα μπορουσα να πω οτι βγηκα κερδισμενος απο την γνωριμια μου μαζι του πρωτα για τις γνωσεις να αναλυω την αποδοση απο τα δραμια και δευτερον γιατι ηταν τα φυσιγγια του αφορμη να ξεκινησω την ιδιογομωση πριν 9 χρονιαtopic.
 
Τεσπα ναι. Άκουσα ήδη πριν το θάνατο ότι είχαν αναλάβει τα παιδιά. Πολύ έφυγαν εδώ πάνω αυτά τα φυσιγγια από όλους πολύ καλά λόγια.
Δε θέλω να πω κακία αλλά δεν ξέρω το γιατί καθώς και το ύψος των τιμων
 
Ορθότατον! (Διότι τα σφιχτά τσοκαρίσματα τσαλακώνουν πολύ πιο εύκολα τα ψιλά σκάγια με συνέπεια πολλά εκτρεπόμενα λόγω ακανόνιστου σχήματος και, ως εκ τούτου, πιο "φτωχές" κατανομές...)
Τα ψιλά σκάγια δουλεύουν πολύ καλύτερα με σφιχτά τσοκαρισματα απ'ότι τα χοντρά.Θα υπάρχουν παραμορφώσεις σίγουρα αλλά σε ποσότητα που δεν επειρεαζει την τουφεκιά!
 
Ξεκινα το πρωι πρωι με τα 32 αρια και μετα ολοι μερα συνεχισε με τα 30 αρια του ειναι δυνατα τα 32 αρια του για ζεστη πολυ θα σε κλωτσαει.
Καλημέρα δεν έχω ρίξει γενικά κάτω από 31γρ στα τρυγόνια και λόγο ψυχολογίας κυρίως δυσκολεύομαι να το κάνω αλλά την επόμενη φορά θα πάρω μερικά 30αρια για τις τσίχλες και αν μου αρέσουν θα δοκιμαστούν και στα τρυγόνια την επόμενη χρονιά
Να σε ρωτήσω του Ρουμελιώτη με πιο φυσίγγι θα έλεγες ότι είναι πολύ κοντά σε απόδοση....
 
Καλημέρα δεν έχω ρίξει γενικά κάτω από 31γρ στα τρυγόνια και λόγο ψυχολογίας κυρίως δυσκολεύομαι να το κάνω αλλά την επόμενη φορά θα πάρω μερικά 30αρια για τις τσίχλες και αν μου αρέσουν θα δοκιμαστούν και στα τρυγόνια την επόμενη χρονιά
Να σε ρωτήσω του Ρουμελιώτη με πιο φυσίγγι θα έλεγες ότι είναι πολύ κοντά σε απόδοση....
Δυσκολο τωρα αυτο να σου απαντησω,περιπου με expres 32 και με chedite tordo,περιπου.
 
Αν το βρεις φίλε δοκίμασε και το gorilla eco. Πέρσι με την benelli ήταν καταπληκτικό στην έναρξη.
Από gorilla έχω φάει πολλές φόλες και σε ψιλά και σε χοντρά δεν είχαν διάτρηση....τα συγκεκριμένα όμως δεν τα έχω δοκιμάσει...
 
Από gorilla έχω φάει πολλές φόλες και σε ψιλά και σε χοντρά δεν είχαν διάτρηση....τα συγκεκριμένα όμως δεν τα έχω δοκιμάσει...
Από gorilla έχω δοκιμάσει το eco,quail,red,blue και το tordo.Με όλα έμεινα πολύ ικανοποιημένος.Για εμένα εκεί που χάνουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια είναι η τιμή.
 
Από gorilla έχω δοκιμάσει το eco,quail,red,blue και το tordo.Με όλα έμεινα πολύ ικανοποιημένος.Για εμένα εκεί που χάνουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια είναι η τιμή.
Τι να σου πω φίλε διστάζω να τα δοκιμάσω λόγω αυτόν που σου είπα...... μόνο για το red έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω.... φέτος θα ρίξω Ρουμελιώτη και εύχομαι να μου ταιριάξουν για να πάρω πολλά και λόγω τιμής...
 
Από gorilla έχω δοκιμάσει το eco,quail,red,blue και το tordo.Με όλα έμεινα πολύ ικανοποιημένος.Για εμένα εκεί που χάνουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια είναι η τιμή.
Δεν ειν ανάγκη να πάρεις ποσότητες για τις ημέρες της έναρξης. Για σεπτ κυρίως είναι καλή επιλογή εάν σου αρεσαν
 
Από gorilla έχω φάει πολλές φόλες και σε ψιλά και σε χοντρά δεν είχαν διάτρηση....τα συγκεκριμένα όμως δεν τα έχω δοκιμάσει...
Τα φυσίγγια δεν είχαν διάτρηση;
Νομιζα πώς έχει καθιερωθεί σαν τον ποιοτικότερο Έλληνα κατασκευαστή. Εκεί αποδίδονται και οι τιμές του.
 
Back
Top