Φυσίγγια για την πέρδικα

Αν σκορποσκαγιαζει τόσο πολυ με 3* σε κοντινές αποστάσεις για ένα θήραμα μεγέθους περδικας τότε ναι......

Σε γενικές γραμμές όμως συμφωνώ Κώστα,δεν πρεπει να αναζητούμε διασπορές σε αυτό το θηραμα..
Αν η αλήθεια είναι ότι ένας περδικοτοπος δεν είναι παντοτε καθαρός, πουρναρια, ελατα κλπ συν ότι τα μεγάλα υψόμετρα "σφίγγουν" την τουφεκιά όπως λέγεται..


Ότι καλυτερο είχε να παρουσιασει τα τελευταία χρόνια της ζωής του.......
Τάσο δεν έτυχε να το ρίξω ποτέ αλλά ο κολλητός μου έχει πει τα καλύτερα λόγια γιαυτο που σπάνια τον έχω ακούσει να μιλάει για φυσιγγια , του άρεσε τόσο που όταν σταμάτησε να το βρισκει ρώτησε καποιον ιδιογομωτη αν μπορεί να του φτιάξει κάτι παρόμοιο , του αγόρασε τα υλικα αλλά από ότι μου χει πει δεν ήταν το ίδιο .
 
Διασποράς μόνο στα σπασμένα πουλια που είναι βιδωμένα και τα πατς να σηκωθούν.
Ακριβώς και γω το διασποράς που ερειξα χθες ήταν τα πουλιά μέσα σε πυκνό σε πουρναρι και την πάτησα για να σηκωθεί πρώτη φορά έβαλα διασποράς και μου φάνηκε καλό για πολύ πυκνό όπως χτες
 
Ακριβώς και γω το διασποράς που ερειξα χθες ήταν τα πουλιά μέσα σε πυκνό σε πουρναρι και την πάτησα για να σηκωθεί πρώτη φορά έβαλα διασποράς και μου φάνηκε καλό για πολύ πυκνό όπως χτες
οπως εισαι συνεχισε και ασε της δοκιμες.
 
Φέτος αποφάσισα να εμπιστευτώ ένα φυσιγγι μιας Ελληνικής βιοτεχνίας , άφησα τις παλιες επιλογές Ιταλικών χρόνια δοκιμασμένων και είπα να δώσω μια ευκαιρία μετά από χρόνια σε κάποια ενχωρια εταιρία . Το φυσιγγι αυτό είναι το extra grand 36γρ νο 6 της εταιρείας Oscar, αν δεν κάνω λάθος κάλυκας καψυλι cheditte, πυριτιδα mb 36 και βύσμα μαλλον Θωδη πρασίνου χρώματος . Αν και κυνηγώ ποιο πολύ με διαμέτρημα 20 όσα κυνηγια έκανα με δωδεκαρι έγιναν με αυτά , μπορω να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος από αποδοση καθαρά σκοτωματα σε διάφορες αποστάσεις , λίγα αίματα μόνο σε μέρες με πολύ ζέστη (κάτι το φυσιολογικό) . Δοκιμασμένο σε όπλα beretta και benelli με το τσοκ brain mr την ίδια εντύπωση άφησε και στον ξάδερφο μου που τα μοιραστήκαμε με όπλα remi 1100 και beretta a 302.
Όπως τ λες ακριβώς φιλε το 36 του οσκαρ
Τ φτιάχνει ο ατσονιος ο Κώστας φοβερό φυσίγγι , που να δεις το super 34 που. Έχει σε 7 νούμερο τι τους κανείς ταχύτατο φυσίγγι κ καθαρό σκότωμα
 
Όπως τ λες ακριβώς φιλε το 36 του οσκαρ
Τ φτιάχνει ο ατσονιος ο Κώστας φοβερό φυσίγγι , που να δεις το super 34 που. Έχει σε 7 νούμερο τι τους κανείς ταχύτατο φυσίγγι κ καθαρό σκότωμα
Του χρόνου πρωτα ο Θεός θα τον προτιμήσω πάλι .
Δεν εχει τεκνα το συγκεκριμενο?
Ετσι γραφουν στα σάιτ.
 
Μιλάς για το 36αρι με ανάμεικτα σκάγια η αυτό με τεκνα;
Όχι ένα νούμερο νο 6 τα πηρα , όταν του δωσα την παραγγελία μου είπε ότι τα γεμίζει με mb 36 στο fb ετσι γράφει ίσως δεν το χουν αλλάξει στην σελίδα τους.
 
Back
Top