Φυσίγγια για την πέρδικα

Μην αγχώνεστε ... τα αγόρασα για δοκιμή ... 😜
Πείτε κανένα ακόμη τώρα που κληρώνει 🤣

Βασιλη μου....για τιποτα δεν αγχωνομαι....
Ενα απο λαθη που εχω κανει...Ειναι οτι απο το 1990 που ξεκινησα την ιδιογομωση...δεν κρατησα λιγα
φυσιγγια της καθε χρονιάς....
Καθε χρονο..και καλυτερα πηγαινα...και σιγα σιγα μαθαινα....Τοτε οι γνωσεις...δεν ηταν ''χυμα στο κυμα'' οπως
ειναι σημερα...
ΤΟΤΕ....Οποιος ηξερε 5 πραγματα περισσοτερα απο εσενα...νομιζε οτι ειχε στα χερια του Κρατικα Μυστικα...
Τετοια μαλακια ειχαν στο κεφαλι τους...σε παραπλανουσαν...παρα σου πουν το σωστο..
Τελος παντων...μεσα απο δοκιμες -ρισκο-...καταφερα και εμαθα και εγω 5 πραγματα τα οποια οπως βλεπεις
τα μοιραζομαι...
Βρηκα στην αποθηκη....δοκιμες του 1995...Βρε τι εκλεινα τοτε ο ανθρωπος...τις βλεπω και γουρλωνω...!!:D
Κυριολεκτικα...μεσα απο τα λαθη μου εμαθα φιλε !!!
Και ηθελα να ειχα ενα στοκ ...και μια συλογη των φυσιγγιων μου !!!
Μεγα ΛΑΘΟΣ φιλε μου !!! :)
 
Βασιλη μου....για τιποτα δεν αγχωνομαι....
Ενα απο λαθη που εχω κανει...Ειναι οτι απο το 1990 που ξεκινησα την ιδιογομωση...δεν κρατησα λιγα
φυσιγγια της καθε χρονιάς....
Καθε χρονο..και καλυτερα πηγαινα...και σιγα σιγα μαθαινα....Τοτε οι γνωσεις...δεν ηταν ''χυμα στο κυμα'' οπως
ειναι σημερα...
ΤΟΤΕ....Οποιος ηξερε 5 πραγματα περισσοτερα απο εσενα...νομιζε οτι ειχε στα χερια του Κρατικα Μυστικα...
Τετοια μαλακια ειχαν στο κεφαλι τους...σε παραπλανουσαν...παρα σου πουν το σωστο..
Τελος παντων...μεσα απο δοκιμες -ρισκο-...καταφερα και εμαθα και εγω 5 πραγματα τα οποια οπως βλεπεις
τα μοιραζομαι...
Βρηκα στην αποθηκη....δοκιμες του 1995...Βρε τι εκλεινα τοτε ο ανθρωπος...τις βλεπω και γουρλωνω...!!:D
Κυριολεκτικα...μεσα απο τα λαθη μου εμαθα φιλε !!!
Και ηθελα να ειχα ενα στοκ ...και μια συλογη των φυσιγγιων μου !!!
Μεγα ΛΑΘΟΣ φιλε μου !!! :)
Θα γίνει πόλεμος όπως βλέπεις όταν έρθω Σάμο ...

Εγώ ποτέ δεν λυπήθηκα χρήματα για φυσίγγια και θηράματα από πέρδικα-μπεκάτσα και πάνω.
Και αυτό γιατί έπαθα και έμαθα.
Δεν έριχνα όμως ποτέ υπερβολικά πολλά, εκτός από τσίχλες.

Καταλαβαίνω τα παιδιά που ρίχνουν οκάδες φυσίγγια .. εκεί πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία τιμής-απόδοσης.
Υπάρχουν ίσως και φθηνά καλά φυσίγγια αλλά ποιός κάθεται να ψάχνει ? και το σημαντικότερο, ποιός ξέρει ότι στο επόμενο κουτί θα αποδίδουν το ίδιο ?

Με έχει πιάσει η τρέλλα τώρα να δοκιμάζω φυσίγγια ενώ στην ουσία μου είναι άχρηστα μιας και δεν πάω συχνά για άλλα κυνήγια εκτός από γρν.
Δεν βαριέσαι ... τουλάχιστον κάνουμε την πλάκα μας.
 
Αυτά σε 5+7 ?
Κανόνισε να μου βγουν Ιταλικά 😁
Πλάκα κάνω Αμερικάνικα φαίνονται ...

View attachment 74976

Φθηνοί είστε, 😜 άντε και άλλο ένα να βρω κανένα κατάστημα που τα έχει και τα 3 να κάνω την παραγγελία.
Αυτά ιταλικά ειναι...
 
Αυτά σε 5+7 ?
Κανόνισε να μου βγουν Ιταλικά 😁
Πλάκα κάνω Αμερικάνικα φαίνονται ...

View attachment 74976

Φθηνοί είστε, 😜 άντε και άλλο ένα να βρω κανένα κατάστημα που τα έχει και τα 3 να κάνω την παραγγελία.
Αυτό θέλω να το δοκιμάσω.
 
Αυτά λες ?

https://www.skroutz.gr/s/17501944/Rottweil-Waidmannsheil-36gr-10τμχ.html

Να πάρουμε ένα κουτάκι να δούμε τι κάνουν. 😜
Ευτυχώς εχω ακόμη απο παλιααα παρτίδα. Το τι εκαναν τοτε το έβλεπες στην πράξη. Σς 7 νουμερο ειχα μονο ενα κουτι και πέρυσι τα ξανάριξα στην πέρδικα.
Τωρα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το ίδιο,αλλα παρε κανα κουτάκι να δουμε τι λεει.
Ξέρεις εσυ.. ;)

Ωπ,τωρα διάβασα οτι πηρες. Σε τι νούμερο ;
 
Back
Top