Φυσίγγια για την πέρδικα

Ευτυχώς εχω ακόμη απο παλιααα παρτίδα. Το τι εκαναν τοτε το έβλεπες στην πράξη. Σς 7 νουμερο ειχα μονο ενα κουτι και πέρυσι τα ξανάριξα στην πέρδικα.
Τωρα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το ίδιο,αλλα παρε κανα κουτάκι να δουμε τι λεει.
Ξέρεις εσυ.. ;)

Ωπ,τωρα διάβασα οτι πηρες. Σε τι νούμερο ;
Σε τι νούμερο θες ?
Τα Rott σε #6 λέω να τα πάρω.
Θες #7 ?
 
Τέλος ... έγινε η παραγγελία

View attachment 74989
3Α σεμι..δοκίμασε το..είναι σαν 36 γρ .προσωπικά τους κοΒει χέρια πόδια ,δεν ξανασηκώνεται.σαν τρίτο βρε αδερφέ...τα κουτορνιθια ιδικά τα καινούργια δεν αρέσουν στο κόσμο όπως τα παλιά. Δεν έχω όμως προσωπική άποψη για αυτά. Τα ροτβαιλ είναι αξιόλογα αλλά για πιο χειμώνα, αυτό μου έδειξαν.
 
Καλά φυσίγγια.
Χτές, βρήκα ξεχασμένα σ'ένα παλιό σακίδιο, δύο κουτιά,αλλά τα πέταξα.
Και εγώ τα ίδια … μας είχαν πνίξει τα παπια μια χρόνια μηναμε από φυσηγγια και βρήκαμε αυτά για αγωρα 36 γρ… δεν υπήρχαν αλλά ..ότι χειρωτερο έχουμε βαρεση όλλοι μας από τα 5 κουτιά τα 2 τα πετάξαμε φεντεραλ Μπορντό ήταν συνθηκες βάλτου πολυ κρυο και βροχη
 
Θα γίνει πόλεμος όπως βλέπεις όταν έρθω Σάμο ...

Εγώ ποτέ δεν λυπήθηκα χρήματα για φυσίγγια και θηράματα από πέρδικα-μπεκάτσα και πάνω.
Και αυτό γιατί έπαθα και έμαθα.
Δεν έριχνα όμως ποτέ υπερβολικά πολλά, εκτός από τσίχλες.

Καταλαβαίνω τα παιδιά που ρίχνουν οκάδες φυσίγγια .. εκεί πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία τιμής-απόδοσης.
Υπάρχουν ίσως και φθηνά καλά φυσίγγια αλλά ποιός κάθεται να ψάχνει ? και το σημαντικότερο, ποιός ξέρει ότι στο επόμενο κουτί θα αποδίδουν το ίδιο ?

Με έχει πιάσει η τρέλλα τώρα να δοκιμάζω φυσίγγια ενώ στην ουσία μου είναι άχρηστα μιας και δεν πάω συχνά για άλλα κυνήγια εκτός από γρν.
Δεν βαριέσαι ... τουλάχιστον κάνουμε την πλάκα μας.

Ελα εσυ με το καλο....και σου εχω στρωμενο ''το κοκκινο χαλί''....
Θα φαει η μυγα σιδερο και το κουνουπι ατσαλι ...!!!! :) :D
 
Καταλαβαίνω τα παιδιά που ρίχνουν οκάδες φυσίγγια .. εκεί πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία τιμής-απόδοσης.
Υπάρχουν ίσως και φθηνά καλά φυσίγγια αλλά ποιός κάθεται να ψάχνει ? και το σημαντικότερο, ποιός ξέρει ότι στο επόμενο κουτί θα αποδίδουν το ίδιο ?…….,,,……. Ολλα είναι στο μυαλο του χρήστη που νομιζει αγόραζα τα ακριβω φυσηγγι θα έχει περισσότερα πουλια.. προπαντός στα φυσηγγια μεχρει 32 γρ έχουν το 90% τα ίδια φθηνομπαρουτα .. το θέμα είναι ποιο σου τεριαζει… αν θες όμως να σου πιάνουν τον κ@@@@@ με της τιμες είναι άλλο θεμα
 
Δεν υπάρχει απλό και ξε-απλό .. βάλε φωτό αν δεν κάνεις πλάκα.
Θα στο χρεώσω διπλά 🤣
Υπαρχει το απλο των 36 γραμμαριων (ετσι γραφει αλλα ειναι 34.5-35γρ)
Δεν υπαρχει αλλο federal σε αυτη την τιμη 26-28 ευρω. Αντε να εχει το πολυ 30 γιουρα.
Ειναι κ πολυ πολυ μαλακο. Για την Ασσο οτι πρέπει...
Θα στειλω φωτο αν βρω...
 
Υπαρχει το απλο των 36 γραμμαριων (ετσι γραφει αλλα ειναι 34.5-35γρ)
Δεν υπαρχει αλλο federal σε αυτη την τιμη 26-28 ευρω. Αντε να εχει το πολυ 30 γιουρα.
Ειναι κ πολυ πολυ μαλακο. Για την Ασσο οτι πρέπει...
Θα στειλω φωτο αν βρω...
Μούφα είναι αυτό ρε ,τζάμπα τα λεφτά, ανοικτό πολύ το σωνουν τα σκληρά σκάγια.
 
Back
Top