Φυσίγγια για την Φάσσα

Το 34 Τελη σε τι θερμοκρασιες το εριξες?
Γεια σου Άλεξ, μετά τα 35αμάρια που μου είχε δώσει το φιλαράκι τότε για λαγό σε νο5 και μου έλεγες καλά λόγια νομίζω είχες πει και για το 34άρι εξισου και καλύτερα.Στην παραγγελία στον Αντρέα θα μπει και ενα κουτάκι που ειχε ο αντρέας σε 34γρ νο5 διαθέσιμο γιατί άλλα δεν, πιστεύω να το θυμηθεί!
Θα ριχτεί σε λαγό καβάλα.Επίσης, μαζί με το μέρκελ ο άνθρωπος μου είχε δώσει και 9 κόνδορα νο5 που είχε και πάλι νομίζω είχες πει πολύ καλά λόγια!
Καλή συνέχεια!
 
Γεια σου Άλεξ, μετά τα 35αμάρια που μου είχε δώσει το φιλαράκι τότε για λαγό σε νο5 και μου έλεγες καλά λόγια νομίζω είχες πει και για το 34άρι εξισου και καλύτερα.Στην παραγγελία στον Αντρέα θα μπει και ενα κουτάκι που ειχε ο αντρέας σε 34γρ νο5 διαθέσιμο γιατί άλλα δεν, πιστεύω να το θυμηθεί!
Θα ριχτεί σε λαγό καβάλα.Επίσης, μαζί με το μέρκελ ο άνθρωπος μου είχε δώσει και 9 κόνδορα νο5 που είχε και πάλι νομίζω είχες πει πολύ καλά λόγια!
Καλή συνέχεια!
Ο κονδορας πριν 3 χρονια ηταν πολυ καλος, περυσι που πηρα ενα κουτι εφαγα φολα, τερμα πατημενος συγκεντρωτηρας και λιγη ποσοτητα μπαρουτης, το 34 ειναι παρα πολυ καλο και το εχω ριξει μεχρι -2 -3, αλλα επειδη ο Τελης εχει αλλο καιρο εκει πανω ρωτησα να δω πως πηγε στις πολυ χαμηλες θερμοκρασιες
 
Ο κονδορας πριν 3 χρονια ηταν πολυ καλος, περυσι που πηρα ενα κουτι εφαγα φολα, τερμα πατημενος συγκεντρωτηρας και λιγη ποσοτητα μπαρουτης, το 34 ειναι παρα πολυ καλο και το εχω ριξει μεχρι -2 -3, αλλα επειδη ο Τελης εχει αλλο καιρο εκει πανω ρωτησα να δω πως πηγε στις πολυ χαμηλες θερμοκρασιες
Και ο άνθρωπος πάνω από 3 χρόνια σίγουρα τα είχε μέσα σε ζελατίνα και κλεισμένα πολύ προσεγμένα!
 
Last edited:
Γεια σου Άλεξ, μετά τα 35αμάρια που μου είχε δώσει το φιλαράκι τότε για λαγό σε νο5 και μου έλεγες καλά λόγια νομίζω είχες πει και για το 34άρι εξισου και καλύτερα.Στην παραγγελία στον Αντρέα θα μπει και ενα κουτάκι που ειχε ο αντρέας σε 34γρ νο5 διαθέσιμο γιατί άλλα δεν, πιστεύω να το θυμηθεί!
Θα ριχτεί σε λαγό καβάλα.Επίσης, μαζί με το μέρκελ ο άνθρωπος μου είχε δώσει και 9 κόνδορα νο5 που είχε και πάλι νομίζω είχες πει πολύ καλά λόγια!
Καλή συνέχεια!
Πάρε Λάμπρο που έχω πει τα καλύτερα.
Καλή συνέχεια!
 
Πιστευω σε εμπορικο ειδικα με την αο πολυ δυσκολα θα το βρεις αυτο Τελη
Για πε ... κρυουλιάρα η Α0 ?

Φέτος έριξα τα Oscar μέτριο θα το έλεγα
Champion πιο καλό αλλά όχι αυτό που θα ήθελα.......
Και Ρουμελιώτη το ίδιο με τα τέκνα δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το 34αρι του που είναι φωτιά
Πάρε κανένα τέτοιο Τέλη να ευχαριστηθείς τουφεκίδι ... είναι και φθηνά 6,50 € !!!!!
1655500964570.png
 
Είναι αργοπουτανα η α0 αλλά σκοτώνει καλά...το θέμα είναι τι στήσιμο έχει το φυσίγγι, δεν έχει πέσει κανένα στα χέρια μου...
Το ειχες ρίξει ποτε αυτό...;;;; :cool:
Με την αργοπουτανα ειναι γεμισμενο...Την (Α0)
.big smile.

20190416_233059.jpg
 
Το ειχες ρίξει ποτε αυτό...;;;; :cool:
Με την αργοπουτανα ειναι γεμισμενο...Την (Α0)
.big smile.

View attachment 50183
Αυτό το αμνοερίφιο πως μας ξέφυγε από το σφάξιμο ?

Και τα percorso με Α0 θα τα γεμίζει η NSI από φέτος ... για να δούμε τι θα δούνε οι φασσάδες ...
 
Νίκο,
Όταν αναφερόμαστε σε μιά πυρίτιδα λέγοντάς την αργή (ή γρήγορη) εννοούμε ότι η ταχύτητα καύσης της συγκεκριμένης πυρίτιδας είναι πιο αργή (ή πιο γρήγορη) από κάποια άλλη (άλλες) πυρίτιδες, συγκριτικά.
Όχι στην ταχύτητα της γόμωσης του φυσιγγίου που είναι γεμισμένο με αυτή.
 
Νίκο,
Όταν αναφερόμαστε σε μιά πυρίτιδα λέγοντάς την αργή (ή γρήγορη) εννοούμε ότι η ταχύτητα καύσης της συγκεκριμένης πυρίτιδας είναι πιο αργή (ή πιο γρήγορη) από κάποια άλλη (άλλες) πυρίτιδες, συγκριτικά.
Όχι στην ταχύτητα της γόμωσης του φυσιγγίου που είναι γεμισμένο με αυτή.

ΟΚ. Εχεις δικιο.... Μηπως γνωριζεις εαν υπαρχει πινακας με την ταχυτητα καυσης της καθε πυριτιδας ??
 
Το 34 Τελη σε τι θερμοκρασιες το εριξες?
Σε θετικές θερμοκρασίες μόνο μέχρι και 20 βαθμούς......
Τα μείον στην περίοχη είναι από τέλη Νοεμβρίου και μετά οπότε Σεπτεμβρίο Οκτωβρίο Νοεμβρίο δουλεύετε άνετα το 34αρι του ρουμελ
 

Λευτερη.....Δεν βγαζω ''ακρη'' με αυτους του πινακες....
Δεν βλεπω πουθενα να λεει για ταχυτητες του χρονου καυσεως των πυριτιδων...
Μηπως δεν ξερω να τους ερμηνευσω σωστα ???
 
Το ειχες ρίξει ποτε αυτό...;;;; :cool:
Με την αργοπουτανα ειναι γεμισμενο...Την (Α0)
.big smile.

View attachment 50183
Ω ρε φίλε τι μόυ θύμησες... Τα προλαβα με ένα franchi alcione... Πάνε πολλά χρόνια που έχω να τα δω... Ούτε που ήξερα τότε με τι ήταν γεμισμένα... Έχεις μετρήσει κανένα έτσι για να το σημειώσω στο αρχείο μου? Στείλτο σε μύνημα αν είναι γιατί οι παλιές συνταγές του κουτουμανου δεν είναι για να γράφονται δημόσια..
 
Καλά πάει θέλει φόρτωμα

Ναι μου το εχουν πει αυτο....Αλλα προτιμω να αλλαξω πυριτιδα πχ σε Τεκνα...και να εχω ''νορμαλ''
φυσιγγιο Γιαννη !!!
Το ιδιο συμβαινει και με την Μ92ς.....Θελει πολυ φορτωμα για να δουλεψει στους μειον βαθμους!!!
 
Back
Top