Φυσίγγια για την Φάσσα

Το έχεις δουλέψει συστηματικά σε περιστεροειδή το percorso;
Από τότε που το έβαλα είναι η πρώτη μου επιλογή αφού δεν είχα τη δυνατότητα για τ αμερικανικα κι εννοείτε ότι δεν θα το βάλεις με 30 βαθμούς ζέστη
 
Το έχεις δουλέψει συστηματικά σε περιστεροειδή το percorso;
Πέρσι το δούλεψα πάρα πολύ από Σεπτέμβρη μην αλλά και στα περάσματα που πήγαινα με 34 συνήθως. Άστο για πιασμένα πουλιά δεν χρειάζεται. Για οικονομικούς λόγους λέω μετά... Θα σου δοσει πουλιά σε μεγάλες αποστάσεις και με ανοιχτά τσοκ που δεν το περίμενες ότι υα τα παρεις
 
Πέρσι το δούλεψα πάρα πολύ από Σεπτέμβρη μην αλλά και στα περάσματα που πήγαινα με 34 συνήθως. Άστο για πιασμένα πουλιά δεν χρειάζεται. Για οικονομικούς λόγους λέω μετά... Θα σου δοσει πουλιά σε μεγάλες αποστάσεις και με ανοιχτά τσοκ που δεν το περίμενες ότι υα τα παρεις
Δεν δουλεύω πλέον έτοιμα Μάριε... απλά έτσι ρωτάω γιατί ακούω καλές κριτικές.. ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. ναι λόγο αndigelo δουλεύει καλά με ανοιχτά τσοκ και λόγου σχεδιασμού κρατάει καλά σε μεγάλες αποστάσεις
 
Νούμερα και αποστάσεις που το έχεις δουλέψει;
νουμερα 7 και 6 σε περδικα και φασσα απο τοτε που ο καλυκας ηταν σκουρος μπλε μεχρι και σημερα οπως εχω δουλεψει και το μαλλινο σε νο 7 αλλα για λιγο και με τσοκ μεχρι imp.mod γιατι με πιο σφιχτο δεν θα παρεις κατι παραπανω και αποστσεις απο 20-25 μεχρι περιπου 50 μετρα γιατι δεν εχει τυχει να τουφεκισω παραπανω αλλα και να μπορουσα δεν θα το εκανα γιατι εδω αν τουφεκισεις φασσα πανω απ τα 50 μετρα θα πεσει σιγουρα σε χαραδρα και δεν υπαρχει περιπτωση να τη βρεις.βεβαια στα 25 μετρα αν το βρεις το πουλι γεματα υπαρχει κινδυνος να χαλασει λιγο γιατι ειναι πολυ συγκεντρωτικο φυσιγγι.γιωργο αυτο που ειδα ειναι οτι απο εμπορικα 36αρια σ αυτο το επιπεδο ειναι απο τα πιο σταθερα φυσιγγια σε αποδοση με την παροδο των χρονων βγαζοντας εξω απ την εξισωση τ αμερικανικα
 
Last edited:
γιωργο να ξερεις επισης οτι παααρα πολυ καλο ειναι και το speed extra παλι με tecna κι αυτο στα 36 γραμμαρια που ειναι σε 10αδα με τον κοκκινο καλυκα ελαφρως πιο αργο απ το percorso αλλα κι αυτο με τρομερη δυναμη κρουσης πολυ καλη διατρηση που επισης βγαζει μακρυνες τουφεκιες αλλα για μενα για λιγο πιο πολυ κρυο.γενικα η nsi σ αυτη τη κατηγορια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.μιλαω για το παρακατω αν δεν το εχεις δει
NSI00-00102_36%20GR.jpg.ashx
 
γιωργο να ξερεις επισης οτι παααρα πολυ καλο ειναι και το speed extra παλι με tecna κι αυτο στα 36 γραμμαρια που ειναι σε 10αδα με τον κοκκινο καλυκα ελαφρως πιο αργο απ το percorso αλλα κι αυτο με τρομερη δυναμη κρουσης πολυ καλη διατρηση που επισης βγαζει μακρυνες τουφεκιες αλλα για μενα για λιγο πιο πολυ κρυο.γενικα η nsi σ αυτη τη κατηγορια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.μιλαω για το παρακατω αν δεν το εχεις δει
NSI00-00102_36%20GR.jpg.ashx
Αυτό το φυσιγγι δε το βλέπω πουθενά ούτε στην περιοχή μου το χρησιμοποιούν ούτε έχω ακούσει κάπου για την απόδοση του... μια δοκιμή σε μια δεκάδα θα άξιζε πάντως για τις σιδερένιες κύριες.. .shake hands.
 
Αυτό το φυσιγγι δε το βλέπω πουθενά ούτε στην περιοχή μου το χρησιμοποιούν ούτε έχω ακούσει κάπου για την απόδοση του... μια δοκιμή σε μια δεκάδα θα άξιζε πάντως για τις σιδερένιες κύριες.. .shake hands.
πιστεψε με ειναι πολυ καλο φυσιγγι κι αν δεν το βρισκεις μου λες και σου στελνω γιατι δεν ειναι κοπος :)
 
Για χρόνια έριχνα τα percoso,εξαιρετικο εμπορίου φυσίγγι πέρυσι εκανα την διαφορά τον Οκτώβρη και έβαλα τα b&p mb extra 35gr!Μεχρι να το αλλάξει η εταιρία δεν ξανά βάζω αλλο φυσίγγι από Οκτώβρη μέχρι και τέλος του κυνηγιού!
 
Για χρόνια έριχνα τα percoso,εξαιρετικο εμπορίου φυσίγγι πέρυσι εκανα την διαφορά τον Οκτώβρη και έβαλα τα b&p mb extra 35gr!Μεχρι να το αλλάξει η εταιρία δεν ξανά βάζω αλλο φυσίγγι από Οκτώβρη μέχρι και τέλος του κυνηγιού!
προσεξε μ αυτο γιατι η b&p στα εμπορικα της δεν ειναι και τοσο σταθερη
 
Για χρόνια έριχνα τα percoso,εξαιρετικο εμπορίου φυσίγγι πέρυσι εκανα την διαφορά τον Οκτώβρη και έβαλα τα b&p mb extra 35gr!Μεχρι να το αλλάξει η εταιρία δεν ξανά βάζω αλλο φυσίγγι από Οκτώβρη μέχρι και τέλος του κυνηγιού!
Ειναι τοσο καλο?
 
το μοναδικο που δε μ αρεσε απο τη σειρα ητανε το special palombe τ οποιο το θεωρω κατηγορια biturbo παρολο που κι αυτο ειναι με τεκνα αλλα μου φανηκε πολυ βαρυ και πολυ δυνατο και το αφησα γρηγορα πισω μου
Ευριπίδη ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες...Ένα κουτί πείρα πρόπερσυ και τα τελευταία 5 φυσίγγια τα έριξα φέτος στα αγριοπερίστερα....Δν τα συμπάθεισα ποτέ αυτά τα φυσίγγια κ δν τα ξανά πέρνω.....Πολύ κλώτσημα βρε αδελφέ....
 
Υπάρχει και το Lambro A1 Speciale 36gr (μαύρος κάλυκας) μην το ξεχνάμε παιδιά....Με 16mm μέταλλο και μαλακότερο από το BiTurbo 36 και ποιό οικονομικό...Γύρω στα 9,50€.....

webster bank hours near me
To 34γρ πάντως κλωτσάει σαν μουλάρι και δεν είχε ωραίες κατανομές ούτε καλά σκοτωματα ...
 
To 34γρ πάντως κλωτσάει σαν μουλάρι και δεν είχε ωραίες κατανομές ούτε καλά σκοτωματα ...
Σωστοοός......Φαντάσου πως το έχω ρίξει δοκιμαστικά σε Νο:8 στα μπεκατσίνια και ΔΕΝ με έπεισε.....
Κλώτσημα,και πολλά ζωντανά.....και τα έριξα και με συννεφιά με Νοτιαδούρα.....
Πάντος αν θες να ρίξεις μικρή γόμοση στη φάσσα ψάξε στα μέρη σου το J&B (καφέ) 33gr δοκίμασέ το σε Νο:6...κ αν κάνεις κ κοντινές βολές 35m ρίξε και 7άρια...Είναι φυσίγγι με δύναμη στη ντουφεκιά....
 
Last edited:
Back
Top