Φυσίγγια για μπεκάτσα

Ρε τι θυμηθηκα..Ακου κωλοφαρδια Χρηστο,μου ειχε δωσει ενα παιδι ενα πριν 6-7 χρονια..αφου δεν ηταν κατι το συλλεκτικο το εβαλα στην δεξια του πλαγιοκαννου για να το ριξω στο απογευματινο τσιχλας..
Φτανω νωρις στο ποστο μου κ καθομαι μπροστα απο ενα θαμνο,απο πισω ηταν ενα τοπακι με θαμνους περιπου 10Χ10 που το ειχε καψει ο τσοπανης..
Ακουω εκει μεσα εναν κοτσυφα να κελαηδαει,περνω πετρα κ πεταω κ σηκωνετε πετωντας χαμηλα η μπεκατσα(!)..το διασπορας δεν της χαριστηκε..
Εκτος απο τσιχλοκοτσυφα εχω σηκωσει κ αλλη φορα μπεκατσα μεσα απο καμμενα τοπακια οπως κ εχω ξανασηκωσει μπεκατσα με πετρα που πηγενε για τσιχλοκοτσυφα,τα εχω ξαναγραψει..
Ρε φιλε του λεω πολυ γουρλης εισαι..
Κατα τυχει βρηκα κ τον συγκεντρωτηρα κ αν θυμαμε καλα ηταν με τον κλασσικο σταυρος χωρις αποσπομενα πτερυγια που χρησιμοποιουν τα περισσοτερα διασπορας..
Και νομιζω οτι πρεπει να εχουν καλη τιμη για διασπορας..
Τάσο να πηγαίνεις οπωσδήποτε με σκύλο. Μπορεί με τις πέτρες να αφήνεις μπεκάτσες στον τόπο και να μην το παίρνεις χαμπάρι... .sarcastic.
 
Για όσους κρατάνε στατιστικά, στο σημερινό κυνήγι βρήκα τα παρακάτω ριγμένα φυσίγγια. Το mezzo λίγο-πολύ το γνωρίζουμε. Για το Cobra γνωρίζει κάτι κάποιος συνάδελφος;





Εγώ βάζω κόμπρα Χρήστο πρώτο είναι η παλιά πατέντα του στοκα τα λέει υπερδιασπορας
 
Κατα τυχει βρηκα κ τον συγκεντρωτηρα κ αν θυμαμε καλα ηταν με τον κλασσικο σταυρος χωρις αποσπομενα πτερυγια που χρησιμοποιουν τα περισσοτερα διασπορας..
Εγώ βάζω κόμπρα Χρήστο πρώτο είναι η παλιά πατέντα του στοκα τα λέει υπερδιασπορας
Δηλαδή κάτι σαν direct;
 
Δηλαδή κάτι σαν direct;
Το combra που λεει ο Βικτωρας ναι,ιδια με τα max d του στοκα.
Αυτο που αναφερω εγω (παραγει δυο διασπορας ο τασκωφ)ειναι οπως τα club διασπορας που χρησιμοποιουσες καποτε αλλα με χωρις αποσπωμενα πτερυγια,τα πτερυγια ειναι "κολλημενα" στην βαση τους σαν ενα κανονικο κυαθιο...δεν το εγραψα σωστα μαλλον..
 
Ρε τι θυμηθηκα..Ακου κωλοφαρδια Χρηστο,μου ειχε δωσει ενα παιδι ενα πριν 6-7 χρονια..αφου δεν ηταν κατι το συλλεκτικο το εβαλα στην δεξια του πλαγιοκαννου για να το ριξω στο απογευματινο τσιχλας..
Φτανω νωρις στο ποστο μου κ καθομαι μπροστα απο ενα θαμνο,απο πισω ηταν ενα τοπακι με θαμνους περιπου 10Χ10 που το ειχε καψει ο τσοπανης..
Ακουω εκει μεσα εναν κοτσυφα να κελαηδαει,περνω πετρα κ πεταω κ σηκωνετε πετωντας χαμηλα η μπεκατσα(!)..το διασπορας δεν της χαριστηκε..
Εκτος απο τσιχλοκοτσυφα εχω σηκωσει κ αλλη φορα μπεκατσα μεσα απο καμμενα τοπακια οπως κ εχω ξανασηκωσει μπεκατσα με πετρα που πηγενε για τσιχλοκοτσυφα,τα εχω ξαναγραψει..
Ρε φιλε του λεω πολυ γουρλης εισαι..
Κατα τυχει βρηκα κ τον συγκεντρωτηρα κ αν θυμαμε καλα ηταν με τον κλασσικο σταυρος χωρις αποσπομενα πτερυγια που χρησιμοποιουν τα περισσοτερα διασπορας..
Και νομιζω οτι πρεπει να εχουν καλη τιμη για διασπορας..
Εσένα θα σε πάρω κοντά για λαγό του χρόνου.....sarcastic..sarcastic.
Μαζί με ένα κουβά πέτρες.....my man..yelling.
 
me anixta tsokarismata dld 5-4 astra pos paei;;;;;
Όταν τα δούλεψα μια χρονιά με το 3* είχα μείνει ικανοποιημένος,σε όλες τις αποστάσεις που έλεγε το κουτί τους. Όταν τα δούλεψα με 4* επερνα τις όρτσα επομίσεις και στα πουλιά που ήμουν κέντρο ....τα έχανα πανυγηρικα!! Τα έβαλα στην άκρη και πήρα gorilla elix34
 
Καλησπέρα παίδες! Η χρόνια τελειώνει σε λίγο και κάνοντας τον απολογισμό μου,εδώ στην Κρήτη τα πραγματα δεν ήταν καλά σε σχέση με πέρυσι. Περίμενα να ευχαριστήσω το νέο απόκτημα, p.beretta 686 ultralight , αλλά βάζοντας τα φυσίγγια που έβαζα στην καραμπίνα χόρτασα πόνο στον ώμο!! Τι προτείνετε στα 32-33 gr εκτος από τα gorilla 32 elix, σε μάλλινο και διαδπδιασ;;
 
Καλησπέρα παίδες! Η χρόνια τελειώνει σε λίγο και κάνοντας τον απολογισμό μου,εδώ στην Κρήτη τα πραγματα δεν ήταν καλά σε σχέση με πέρυσι. Περίμενα να ευχαριστήσω το νέο απόκτημα, p.beretta 686 ultralight , αλλά βάζοντας τα φυσίγγια που έβαζα στην καραμπίνα χόρτασα πόνο στον ώμο!! Τι προτείνετε στα 32-33 gr εκτος από τα gorilla 32 elix, σε μάλλινο και διαδπδιασ;;
Direct 32
Nobel 32 dispersante
Για ποιο κρυες μερες b&p diespersante στα 33 γρ

Για συγκεντρωτηρα hit
 
Καλησπέρα παίδες! Η χρόνια τελειώνει σε λίγο και κάνοντας τον απολογισμό μου,εδώ στην Κρήτη τα πραγματα δεν ήταν καλά σε σχέση με πέρυσι. Περίμενα να ευχαριστήσω το νέο απόκτημα, p.beretta 686 ultralight , αλλά βάζοντας τα φυσίγγια που έβαζα στην καραμπίνα χόρτασα πόνο στον ώμο!! Τι προτείνετε στα 32-33 gr εκτος από τα gorilla 32 elix, σε μάλλινο και διαδπδιασ;;
Καλημέρα,
αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς τα gorilla elix 32, δεν θυμάμαι πιο παιδί έγραψε ότι φοράει G3000. Αν όντως ισχύει αυτό τρως κλώτσιμα λόγο μπαρούτης....δεν νομίζω ότι κάνει για Κρήτη η G3000 γιατί θέλει κρύο. Να φανταστείς το 32αρι του που είναι με G3000 που το ρίχνω με παγωνιά στην Μπεκάτσα κλωτσάει πιο πολύ από 36αρι.
 
Καλημέρα,
αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς τα gorilla elix 32, δεν θυμάμαι πιο παιδί έγραψε ότι φοράει G3000. Αν όντως ισχύει αυτό τρως κλώτσιμα λόγο μπαρούτης....δεν νομίζω ότι κάνει για Κρήτη η G3000 γιατί θέλει κρύο. Να φανταστείς το 32αρι του που είναι με G3000 που το ρίχνω με παγωνιά στην Μπεκάτσα κλωτσάει πιο πολύ από 36αρι.
Κώστα το κόκκινο ή το μπλε το 32αρι είναι με g3000; Ή και τα δυο;
 
Καλημέρα,
αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς τα gorilla elix 32, δεν θυμάμαι πιο παιδί έγραψε ότι φοράει G3000. Αν όντως ισχύει αυτό τρως κλώτσιμα λόγο μπαρούτης....δεν νομίζω ότι κάνει για Κρήτη η G3000 γιατί θέλει κρύο. Να φανταστείς το 32αρι του που είναι με G3000 που το ρίχνω με παγωνιά στην Μπεκάτσα κλωτσάει πιο πολύ από 36αρι.
Καλημέρα,
αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς τα gorilla elix 32, δεν θυμάμαι πιο παιδί έγραψε ότι φοράει G3000. Αν όντως ισχύει αυτό τρως κλώτσιμα λόγο μπαρούτης....δεν νομίζω ότι κάνει για Κρήτη η G3000 γιατί θέλει κρύο. Να φανταστείς το 32αρι του που είναι με G3000 που το ρίχνω με παγωνιά στην Μπεκάτσα κλωτσάει πιο πολύ από 36αρι.
εννοείς ότι το gorilla elix 32 κλατσάει πςρισσπερισ από το elix 36 λόγο μπαρούτι αν κατάλαβα καλά.. έτσι;;
 
εννοείς ότι το gorilla elix 32 κλατσάει πςρισσπερισ από το elix 36 λόγο μπαρούτι αν κατάλαβα καλά.. έτσι;;
Μάλλον εννοεί ο Κώστας ότι το 32αρι συγκεντρωτηρα με g3000 κλωτσάει πιο πολύ από το 36αρι. Όχι το ελιξ.
 
εννοείς ότι το gorilla elix 32 κλατσάει πςρισσπερισ από το elix 36 λόγο μπαρούτι αν κατάλαβα καλά.. έτσι;;
Όπως το έγραψε ο Δημήτρης παραπάνω αλλά και το elix32 αν έχει G3000 και αυτό θα κλωτσάει πολυ...Ειδικά στον δικό σας καιρο.
Αν και δεν έχω ιδέα από τα διασπορας, έριξα ένα elix34 που μου έδωσε ξάδερφος μου και δεν το κατάλαβα καθόλου από κλωτσιμα και πολύ εύκολο σκότωμα.
 
Καλησπέρα παίδες! Η χρόνια τελειώνει σε λίγο και κάνοντας τον απολογισμό μου,εδώ στην Κρήτη τα πραγματα δεν ήταν καλά σε σχέση με πέρυσι. Περίμενα να ευχαριστήσω το νέο απόκτημα, p.beretta 686 ultralight , αλλά βάζοντας τα φυσίγγια που έβαζα στην καραμπίνα χόρτασα πόνο στον ώμο!! Τι προτείνετε στα 32-33 gr εκτος από τα gorilla 32 elix, σε μάλλινο και διαδπδιασ;;
Πρώτο direct 32 N9,5
Δεύτερο lambro classic 32 διασποράς.
Αλλά μου κάνει εντύπωση που λες οτι κλωτσάει πολυ το Elix 32.
Μέχρι τα 30 μέτρα εισαι καλυμμένος με αυτά τα δυο.
kvsKW5J.png
 
Πρώτο direct 32 N9,5
Δεύτερο lambro classic 32 διασποράς.
Αλλά μου κάνει εντύπωση που λες οτι κλωτσάει πολυ το Elix 32.
Μέχρι τα 30 μέτρα εισαι καλυμμένος με αυτά τα δυο.
kvsKW5J.png
Στο ultralight που είναι 2600 βάρος με 15 βαθμούς κελσίου το καταλαβαίνεις....στην καραμπίνα 2 χρονιές δεν είχα θέμα μεχρμ τα 36.
 
Back
Top