Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Πρωτη μου κυνηγετικη σεζον φετος και μετα απο οσα διαβασα στο φορουμ αλλα και απο γνωμες 2 φιλων επελεξα τα φυσιγγια Ρουμελιωτη για τα κυνηγια μου. Το 3ημερο λοιπον εριξα αρκετες τουφεκιες σε ορτυκια και τρυγονια με τα κυνηγετικα 28gr σε No.9 με 66cm δικαννο και σταθερο 2-4 τσοκ. Πολυ ελαφρυ σε ανακρουση φυσιγγι, γρηγορο, με ωραια σκοτωματα και πολυ οικονομικο. Στην πορεια θα δοκιμασω και τα 30-32gr σε Νο.9 επισης.
Καλόριχτα φίλε!!!
 
Πρωτη μου κυνηγετικη σεζον φετος και μετα απο οσα διαβασα στο φορουμ αλλα και απο γνωμες 2 φιλων επελεξα τα φυσιγγια Ρουμελιωτη για τα κυνηγια μου. Το 3ημερο λοιπον εριξα αρκετες τουφεκιες σε ορτυκια και τρυγονια με τα κυνηγετικα 28gr σε No.9 με 66cm δικαννο και σταθερο 2-4 τσοκ. Πολυ ελαφρυ σε ανακρουση φυσιγγι, γρηγορο, με ωραια σκοτωματα και πολυ οικονομικο. Στην πορεια θα δοκιμασω και τα 30-32gr σε Νο.9 επισης.
Όσο πέφτει η θερμοκρασία τόσο πιο εντυπωσιακά πράγματα θα βλέπεις. Ειδικά από τα 32!
 
Έχω δουλέψει πολλά άλλα όπως λέει και ο benelli deluxe νομίζω τα 32 με csb είναι κορυφη. Όλα τα φυσίγγια του είναι σφιχτά σε συγκεντρώσεις.
Εχω ριξει με benelli 28,30,32gr με csb του ρουμελιωτη.Ολα καλα ειναι και πολυ συγκεντρωτικα....κατα τη γνωμη μου ενα κλικ καλυτερα ειναι τα 32αρια.
Νομιζω αυτό που επίσης ξαφνιάζει ευχάριστα βλητικα είναι και το ποσό γρήγορα είναι. Και με διάφορους καιρούς τα σκοπευτικα, 30 και 32 γρ μου έχουν αποδώσει άψογα.
 
Εχω ριξει με benelli 28,30,32gr με csb του ρουμελιωτη.Ολα καλα ειναι και πολυ συγκεντρωτικα....κατα τη γνωμη μου ενα κλικ καλυτερα ειναι τα 32αρια.
Έχω δουλέψει πολλά άλλα όπως λέει και ο benelli deluxe νομίζω τα 32 με csb είναι κορυφη. Όλα τα φυσίγγια του είναι σφιχτά σε συγκεντρώσεις.
Νομιζω αυτό που επίσης ξαφνιάζει ευχάριστα βλητικα είναι και το ποσό γρήγορα είναι. Και με διάφορους καιρούς τα σκοπευτικα, 30 και 32 γρ μου έχουν αποδώσει άψογα.

Με 28gr απο την εναρξη και μεχρι να πιασουν τα κρυα και μετα σε 32gr δηλαδη θα ειμαι κομπλε. Σας ευχαριστω.

Greg ειναι πραγματι γρηγορα και το καταλαβα οταν πλεον εβαζα πολυ μικροτερη προσκοπευση οταν αρχισα να τα συνηθιζω.
 
τιμες παιζουν τα Ρουμελιώτης φέτος
Καλύτερες δεν θα βρεις στην αγορά...
Σύμφωνα με αυτά που προσφέρουν είναι πολύ value for money.
Εχω ριξει με benelli 28,30,32gr με csb του ρουμελιωτη.Ολα καλα ειναι και πολυ συγκεντρωτικα....κατα τη γνωμη μου ενα κλικ καλυτερα ειναι τα 32αρια.

Έχω δουλέψει πολλά άλλα όπως λέει και ο benelli deluxe νομίζω τα 32 με csb είναι κορυφη. Όλα τα φυσίγγια του είναι σφιχτά σε συγκεντρώσεις.

Συμφωνώ με τους προλαλησαντες.
Άνοιξε τσοκ ή κάνε ότι κι εγώ,
Τριάρι τσοκ και κατεβάζεις από κοντά και μακρυά... πολύ μακρυά μάλιστα.
Και τα 35αρια που έχει σε no6 κάνει καλή δουλειά.

Ρουμελιώτης και μπενελι είναι αχτύπητο δίδυμο.
Εγώ ρίχνω με Μ2 αλλά και με μπαικαλ ποζέ το παλιό το στενό (18.2).
Εκεί να δεις μέτρα που περνούν τα λίγα γραμμάρια ‼️
 
Με 28gr απο την εναρξη και μεχρι να πιασουν τα κρυα και μετα σε 32gr δηλαδη θα ειμαι κομπλε. Σας ευχαριστω.

Greg ειναι πραγματι γρηγορα και το καταλαβα οταν πλεον εβαζα πολυ μικροτερη προσκοπευση οταν αρχισα να τα συνηθιζω.
Και με τα κρύα κομπλέ θα εισαι. Έχω ρίξει 28άρια με αρνητική θερμοκρασία και έκοβαν μια χαρα. Τα 32 με κρύο όμως δίνουν ρεστα!
 
Καλύτερες δεν θα βρεις στην αγορά...
Σύμφωνα με αυτά που προσφέρουν είναι πολύ value for money.




Συμφωνώ με τους προλαλησαντες.
Άνοιξε τσοκ ή κάνε ότι κι εγώ,
Τριάρι τσοκ και κατεβάζεις από κοντά και μακρυά... πολύ μακρυά μάλιστα.
Και τα 35αρια που έχει σε no6 κάνει καλή δουλειά.
Το ποζε μου εχει σταθερα τσοκ 2-4. Την 1η τουφεκια την ανοιγει ωραια το 4αρι και την 2η τα αφηνω να φυγουν πιο μακρυα. Σημερα πηρα 2 πουλια με το 2αρι τσοκ γυρω στα 45μ τα οποια δεν περιμενα να πεσουν. Θες να το πεις τυχη του ατζαμη δεν ξερω αληθεια..ακομα τα μαθαινω .big smile.
 
Με 28gr απο την εναρξη και μεχρι να πιασουν τα κρυα και μετα σε 32gr δηλαδη θα ειμαι κομπλε. Σας ευχαριστω.

Greg ειναι πραγματι γρηγορα και το καταλαβα οταν πλεον εβαζα πολυ μικροτερη προσκοπευση οταν αρχισα να τα συνηθιζω.
Το 32άρι Csb 1 ρίχνεται ολόχρονα και δουλεύει .
Στα πολύ κρύα μόνο δυσκολεύεται .
 
Τελευταία φορα πηγα πριν κανενα 2μηνο για να δω για οπλο και μου ειπε οτι τα σταμάτησε, φυσίγγια δε γνωρίζω αν πουλάει ακόμα
Ναι ε? Δεν το ήξερα..
Μάλλον με τον καινουργιο νόμο περι ασφαλειας(κάπου άκουσα ότι έδωσαν παραταση)..Ασυμφορο... Και δυστυχώς πολλα "μικρομαγαζα" τα έχουν σταματήσει..

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάπου αλλου..
Αλλά μπορειται να μαζευτείτε η παρεα κ να σας τα στείλει ο ίδιος, η κ μόνος σου αν σε συμφέρει..
 
Ξερετε που θα βρω φυσίγγια Ρουμελιώτης στην Κρήτη; Οποια περιοχή κ να ειναι
Ο Αντρέας είναι παιδί διαμάντι,αν τον πάρεις τηλέφωνο μπορεί και να σου στείλει, κάνε του ένα τηλέφωνο δεν έχεις να χάσεις.
 
Ο Αντρέας είναι παιδί διαμάντι,αν τον πάρεις τηλέφωνο μπορεί και να σου στείλει, κάνε του ένα τηλέφωνο δεν έχεις να χάσεις.
Εγώ μετά το κάζο με τις δήθεν ανατιμήσεις 7 ευρώ το κουτι τα 30 γραμμάρια, παρέλαβα σημερα από Πάτρα 15 κουτιά 87 ευρώ από όλα τα νούμερα 28,30,32,34και περιμένω αλλά 15 μες την εβδομάδα,περιπου 5,50 και κατι ψιλα μεσο ορο στο κουτί Ας κάτσουν να αναλογιστούν τι πήγε στραβά όταν τους μείνουν στα ράφια τα (μεγάλα) κυνηγομαγαζα.Παρεμπιπτόντως πέρσι είχα πάρει μια κούτα ριο 30 γραμμάρια 60 ευρώ και μια 28γραμμαρια 50 ευρώ τις οποίες λόγω κατάστασης δεν έριξα συμβουλεύω λοιπόν τους συναδέλφους προσοχή σε όσους αισχροκέρδουν .IMG-5cb889eb64f84dd04fb4a4db931e447d-V.jpg
 
Back
Top