Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Εγώ μετά το κάζο με τις δήθεν ανατιμήσεις 7 ευρώ το κουτι τα 30 γραμμάρια, παρέλαβα σημερα από Πάτρα 15 κουτιά 87 ευρώ από όλα τα νούμερα 28,30,32,34και περιμένω αλλά 15 μες την εβδομάδα,περιπου 5,50 και κατι ψιλα μεσο ορο στο κουτί Ας κάτσουν να αναλογιστούν τι πήγε στραβά όταν τους μείνουν στα ράφια τα (μεγάλα) κυνηγομαγαζα.Παρεμπιπτόντως πέρσι είχα πάρει μια κούτα ριο 30 γραμμάρια 60 ευρώ και μια 28γραμμαρια 50 ευρώ τις οποίες λόγω κατάστασης δεν έριξα συμβουλεύω λοιπόν τους συναδέλφους προσοχή σε όσους αισχροκέρδουν .View attachment 31270
Καλοριχτα και να μην φτάσουν τόσο αυτά όσο και αυτά που ακολουθούν! Όλα εξαιρετικές επιλογές!
 
Καλοριχτα και να μην φτάσουν τόσο αυτά όσο και αυτά που ακολουθούν! Όλα εξαιρετικές επιλογές!
Ευχαριστώ φιλαράκι ελπίζω σε μια καλή κυνηγετική χρονιά χωρίς παρατράγουδα γιατί με αυτά που ακούω κάθε μέρα αρχίζω να αμφιβάλω, και τα ακούω από άτομα σοβαρά μες στα πράγματα και όχι από περιφερομενους μαιντανους της τηλεόρασης.
 
Ευχαριστώ φιλαράκι ελπίζω σε μια καλή κυνηγετική χρονιά χωρίς παρατράγουδα γιατί με αυτά που ακούω κάθε μέρα αρχίζω να αμφιβάλω, και τα ακούω από άτομα σοβαρά μες στα πράγματα και όχι από περιφερομενους μαιντανους της τηλεόρασης.
Λιακο θα μας κ@@@@ μια μαντρα αρ@@@@ φετος
 
Πόσο τα έχει τα 32 γρ. δηλαδή ο Ρουμελιώτης;
Τα csb32 πέρισυ αν δεν με απαταει η μνήμη μου τα τα είχε 5,5 η 5,6€. Φέτος με την αύξηση που έγραψε ένας συνάδελφος άντε να έχουν 5,8€. Περιμένω και τους άλλους της παρέας να βάλουμε παραγγελία. Εγω προσωπικα θα παρω οσα περισσότερα βαστάει η τσέπη μου να πάρω σε 32 και 33 γραμμάρια. 28άρια έχω στοκαρει απο πέρισυ και έχω 1500+++ φυσίγγια σε τρεις τύπους , κυνηγετικά, piston skeet και compak sporting. Βλέπω τιμές στο ίντερνετ και βγάζω σπυρια. 7,50€ το γιουρομιξ????? Ελεος! Ρουμελιώτη θα λένε και θα κλαίνε.....
 
Εγώ μετά το κάζο με τις δήθεν ανατιμήσεις 7 ευρώ το κουτι τα 30 γραμμάρια, παρέλαβα σημερα από Πάτρα 15 κουτιά 87 ευρώ από όλα τα νούμερα 28,30,32,34και περιμένω αλλά 15 μες την εβδομάδα,περιπου 5,50 και κατι ψιλα μεσο ορο στο κουτί Ας κάτσουν να αναλογιστούν τι πήγε στραβά όταν τους μείνουν στα ράφια τα (μεγάλα) κυνηγομαγαζα.Παρεμπιπτόντως πέρσι είχα πάρει μια κούτα ριο 30 γραμμάρια 60 ευρώ και μια 28γραμμαρια 50 ευρώ τις οποίες λόγω κατάστασης δεν έριξα συμβουλεύω λοιπόν τους συναδέλφους προσοχή σε όσους αισχροκέρδουν .View attachment 31270
Καλορίχτα φίλε !
Και ερωτώ υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να βλέπεις τα φυσίγγια τακτοποιημένα στα ράφια;
 
Εγώ μετά το κάζο με τις δήθεν ανατιμήσεις 7 ευρώ το κουτι τα 30 γραμμάρια, παρέλαβα σημερα από Πάτρα 15 κουτιά 87 ευρώ από όλα τα νούμερα 28,30,32,34και περιμένω αλλά 15 μες την εβδομάδα,περιπου 5,50 και κατι ψιλα μεσο ορο στο κουτί Ας κάτσουν να αναλογιστούν τι πήγε στραβά όταν τους μείνουν στα ράφια τα (μεγάλα) κυνηγομαγαζα.Παρεμπιπτόντως πέρσι είχα πάρει μια κούτα ριο 30 γραμμάρια 60 ευρώ και μια 28γραμμαρια 50 ευρώ τις οποίες λόγω κατάστασης δεν έριξα συμβουλεύω λοιπόν τους συναδέλφους προσοχή σε όσους αισχροκέρδουν .View attachment 31270
Καλοριχτα Ηλία να μην σου φτάσουν εύχομαι. Θα γεμίσουν οι πουλιαστρες λέμε
 
Καλορίχτα φίλε !
Και ερωτώ υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να βλέπεις τα φυσίγγια τακτοποιημένα στα ράφια;
Αυτό φίλε το καταλαβαίνουν μόνο αυτοί που κουβαλάνε το μικρόβιο μέσα τους εγώ προσωπικά τα βλέπω σαν πίνακα ζωγραφικής.
 
Εχω δοκιμάσει μονο τα 32gr, τα 30 gr κάνουν και αυτα καλή δουλειά; Η θα πέφτουν τραυματισμένα;
Εμένα μου αρέσει πιο πολύ το 30άρι από το 32άρι.Όπως έχω ξαναγράψει παλαιότερα μια μέρα με βροχερό καιρό, πότε ψιχάλιζε λίγο πότε έκοβε και με ομίχλη, έριχνα τα 32αρια και είχα πολλά ζωντανά.Ευτυχώς είχα στο γιλέκο και μερικά 30άρια και είπα να αλλάξω μπας και δούμε φως και τελικά έγινε ένα σερί 5 στα 5 αν θυμάμαι καλά με πολύ καθαρά σκοτώματα !
 
Εχω δοκιμάσει μονο τα 32gr, τα 30 gr κάνουν και αυτα καλή δουλειά; Η θα πέφτουν τραυματισμένα;
Είναι πολλοι που ισχυρίζονται ότι τα 30ρια του είναι καλύτερα από τα 32 γρ. του. Εμένα μου φαίνεται αφαμιλλο και κάπως πιο γρήγορο. Σε περπατητο και καρτέρι και με υγρασια μου έχουν φανεί πολύ καλά...
 
Θα πάρω και εγώ για τσίχλες.
Νο8-9 σε 32γρ.
Ποια να πάρω ρε παίδες ; CSB-1 ή GM3 ;
Νορμάλ χειμερινούς καιρούς όχι ψοφόκρυα ... :)

Μπράβο για τις τιμές και γιατί στηρίζει το HuntersLife.

View attachment 31314View attachment 31315
Πιστεύω πως είναι καλύτερα να πάρεις τον ίδιο τον Ανδρέα τηλέφωνο για να σε βοηθήσει στην απορία σου. Θα σε ρωτήσει διάφορα (όπλο, κυνήγια, περιοχή, κλπ) και θα σου προτείνει το καλύτερο για σένα. Είναι πολύ σχολαστικός με τη δουλειά του και του το αναγνωρίζω!

(όταν του είχα πει τα όπλα με τα οποία ρίχνω στο σκοπευτήριο, κάθισε και μου γέμισε sporting 28gr με άλλο κάλυκα -μου έβαλε και μια άλλη 5αδα διαφορετική για να δοκιμασω και να του πω αποτελέσματα)
 
Πιστεύω πως είναι καλύτερα να πάρεις τον ίδιο τον Ανδρέα τηλέφωνο για να σε βοηθήσει στην απορία σου. Θα σε ρωτήσει διάφορα (όπλο, κυνήγια, περιοχή, κλπ) και θα σου προτείνει το καλύτερο για σένα. Είναι πολύ σχολαστικός με τη δουλειά του και του το αναγνωρίζω!

(όταν του είχα πει τα όπλα με τα οποία ρίχνω στο σκοπευτήριο, κάθισε και μου γέμισε sporting 28gr με άλλο κάλυκα -μου έβαλε και μια άλλη 5αδα διαφορετική για να δοκιμασω και να του πω αποτελέσματα)
Αυτό θα κάνω, ευχαριστώ !!!
 
Θα πάρω και εγώ για τσίχλες.
Νο8-9 σε 32γρ.
Ποια να πάρω ρε παίδες ; CSB-1 ή GM3 ;
Νορμάλ χειμερινούς καιρούς όχι ψοφόκρυα ... :)

Μπράβο για τις τιμές και γιατί στηρίζει το HuntersLife.

View attachment 31314View attachment 31315
Πάρε τα 30αρια........ :)
Και πάρε και τα δυο 32αρια για δοκιμή.....
Για νορμάλ καιρό csb1 και για παγωνια gm3.
 
Back
Top