Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Επει
Για τι όπλο;
Στο χωνι βάλε τα 32, στη μπενελα τα 30. Και ανοιχτά τσοκ...

Εγω παλι με ανοιχτο τσοκ 4* εχω πολλες αποτυχιες με τα 32γρ ..κυριως σε τραυματισμενα σε σημειο απογοητευσης
Αντιθετα με το LF briley πεφτει ξεσκονισμα σοβαρο....
 
Επει


Εγω παλι με ανοιχτο τσοκ 4* εχω πολλες αποτυχιες με τα 32γρ ..κυριως σε τραυματισμενα σε σημειο απογοητευσης
Αντιθετα με το LF briley πεφτει ξεσκονισμα σοβαρο....
Πέρι τα 32γρ Νο8 με 4* σε μπενελι 18,3 ο πατέρας μου πλέον δεν τ αλλάζει
Κάθε όπλο έχει και τα χουγια του
 
Πέρι τα 32γρ Νο8 με 4* σε μπενελι 18,3 ο πατέρας μου πλέον δεν τ αλλάζει
Κάθε όπλο έχει και τα χουγια του
Εγω τα ριχνω με breda ermes 2000 18.4
με τσοκ 4* gemini το οποιο 4 χρονια που το εχω δεν το εβγαζα ποτε οτι φυσιγγι και να εριχνα........
Με τα 32γρ και 8 και 9 .Δεν...Δεν....Δεν...
Με το LF ειναι λες και παιρνω ντοπαμινη.....
Τα σκορπαει το οπλο μου.?? πραγματικα δεν ξερω
 
Χάρηκες εσύ τώρα ε χαχαχαχαχαχα
Εμ δεν χαρηκα? Αφου ξερεις εχω αρρωστια με τα κλειστα τσοκ και τα συγκεντρωτικα φυσιγγια, τα psb2 35γρ νο5 παντως τα γουσταρω με χιλια αφησα και τα 6/4 στην ακρη και ριχνω μονο αυτα τωρα.
 
Πολλες πιέσεις πάντως τα 35άρια για 35 γραμμαρια νομίζω... Pmax 950 γραφει το site. Τι λετε; Τις ζοριζει τις καραμπίνες; Αυτες που εχουν δοκιμή στα 1200 bar κανονικά μέχρι 900 bar πρέπει να ρίχνουν λέει. Εχω πάρει καποια κουτιά αλλα ουτε σε χαρτι δεν έριξα ακόμα.
 
Πολλες πιέσεις πάντως τα 35άρια για 35 γραμμαρια νομίζω... Pmax 950 γραφει το site. Τι λετε; Τις ζοριζει τις καραμπίνες; Αυτες που εχουν δοκιμή στα 1200 bar κανονικά μέχρι 900 bar πρέπει να ρίχνουν λέει. Εχω πάρει καποια κουτιά αλλα ουτε σε χαρτι δεν έριξα ακόμα.
Ριξε φιλε αφοβα δεν θα εχει θεμα το οπλο σου
 
Εγω τα ριχνω με breda ermes 2000 18.4
με τσοκ 4* gemini το οποιο 4 χρονια που το εχω δεν το εβγαζα ποτε οτι φυσιγγι και να εριχνα........
Με τα 32γρ και 8 και 9 .Δεν...Δεν....Δεν...
Με το LF ειναι λες και παιρνω ντοπαμινη.....
Τα σκορπαει το οπλο μου.?? πραγματικα δεν ξερω
Ιδια περιπτωση με του Περικλή ειναι και η δικια μου.
Με 4αρι τσοκ στην Μ2 με 18,4 δεν μπορεσα να τα βρω.
Με το 3αρι πέφτουν απο παντου και χωρις τραυματισμους.
Δεν μπορω να βρω εξηγηση αλλα δεν το εψαξα και πολυ με δοκιμες.
Το ζητημα ειναι πως ειναι πολυ καλα φυσιγγια και τα 30 και τα 32 αλλα και τα 35γρ που εχω ριξει μεχρι τωρα.
 
επειδη εχουμε γραψει ολοι καλα πραγματα εδω
Ετυχε σε κανεναν κακη καυση της μπαρουτης σε καποιο φυσιγγι?
ειχα δωσει 10 πακετα σε ενα φιλο μιας και δεν παει καλα η χρονια και του ετυχε 2 φορες να του πεταξει μπαρουτη απο το κλειστρο
χθες ετυχε και σε εμενα ,το ματι δακρυσε για τα καλα , μεχρι και φλογα ειδα στο κλειστρο,δεν υπαρχει θεμα στην φυλαξη σιγουρα...........
 
επειδη εχουμε γραψει ολοι καλα πραγματα εδω
Ετυχε σε κανεναν κακη καυση της μπαρουτης σε καποιο φυσιγγι?
ειχα δωσει 10 πακετα σε ενα φιλο μιας και δεν παει καλα η χρονια και του ετυχε 2 φορες να του πεταξει μπαρουτη απο το κλειστρο
χθες ετυχε και σε εμενα ,το ματι δακρυσε για τα καλα , μεχρι και φλογα ειδα στο κλειστρο,δεν υπαρχει θεμα στην φυλαξη σιγουρα...........
Πυριτιδα εκτος φουστας του κυαθιου.
Ενδεχομενο κοντυτερου κυαθιου μεσα στο σιλο απο λαθος.
Μεγαλος χωρος καυσης,μη ολοκληρωμενη τετοια,ακαυτη πυριτιδα και μερος αυτης καιγεται στον αερα.
Προσοχη!!!
Αν καταλαβουμε κατι παραταιρο,δεν επιχειρουμε 2η βολη!!
Πιθανοτατα το κυαθιο,απο το 1ο φυσιγγι, να εχει μεινει μεσα στην κανη!!
Τα "καλα"της μαζικης παραγωγης!
Πιθανον,λαθος καψουλι,για την συγκεκριμενη πυριτιδα.
 
επειδη εχουμε γραψει ολοι καλα πραγματα εδω
Ετυχε σε κανεναν κακη καυση της μπαρουτης σε καποιο φυσιγγι?
ειχα δωσει 10 πακετα σε ενα φιλο μιας και δεν παει καλα η χρονια και του ετυχε 2 φορες να του πεταξει μπαρουτη απο το κλειστρο
χθες ετυχε και σε εμενα ,το ματι δακρυσε για τα καλα , μεχρι και φλογα ειδα στο κλειστρο,δεν υπαρχει θεμα στην φυλαξη σιγουρα...........
Το εχω παθει κι εγω κατα καιρους με διαφορα φυσιγγια και πιο πολυ με nobelsport αλλα οχι να βγει φλογα απ το κλειστρο απλα να δακρυσει το ματι.
Σε πολλα φυσιγγια με διαφανο καλυκα φαινονται μερικες φορες καποια φυλλαρακια πυριτιδας εκτος συγκεντρωτηρα, εκτος και αν εννοεις κατι πιο σοβαρο που δεν καταλαβα.
 
Back
Top