Το Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο...

2ezl7rn.jpg


Ξανα μανα απο την αρχη βαψημο.λογο μ@@@ υληκου που του εβαλα ξεφλουδηζε
 
Η προεργασια που εκανα ειναι τωρα.περασμα με διαβροτηκο,ξησημο με αναποδο μαχερη,πλησημο με ζεστο νερο.μπροστα ατο την ψαθα ειχε ποτηση λαδια και σκουρενε το ξυλο,το βουτηξα μηση ωρα σε νευτη μετα παλη πλησημο.το εβαλα στο φουρνο καμια ορητσα στους 70 βαθμους οστε να στεγνοση πιο γρηγορα.αυριο θαχει τρηψημο και περασμα,ανα 3,4 ωρες.αντε να δο τη θα φτιαξο τωρα
 
Σίγουρα καλύτερη επιλογή από την προηγούμενη. Νομίζω όμως ότι δεν θα στο σκουρινει καθόλου. Μεταξύ το χεριών να κάνεις ένα τριψιματακι με ένα scotch brite.
 
Σίγουρα καλύτερη επιλογή από την προηγούμενη. Νομίζω όμως ότι δεν θα στο σκουρινει καθόλου. Μεταξύ το χεριών να κάνεις ένα τριψιματακι με ένα scotch brite.
Περασμα δηλαδη,στεγνομα,αγριεμα με σκοτ μπαητ σκουπησμα και επαναβαψημο????
 
Ναι, ελαφρά με το scotch brite ίσα να αγριέψει λίγο για να πιάνει το ένα χέρι μετά το άλλο. Μην νομίζεις ότι θα βγάλει τίποτα, οπότε δεν χρειάζεται σκούπισμα. Δεν ξέρω με τι θα το περνάς αλλά το τελευταίο χέρι πέρασε το με πανάκι διπλωμένο στις άκρες για να μην αφήνει χνουδια. Εννοείται ότι το τελευταίο χέρι δεν το περνάς scotch brite.
 
Back
Top