Τουφεκιές στα όρια...

Όνομα
Παυλος
Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποιος που κυνηγάει με επιτυχία τσίχλες και αρχίζει στο παπί να μένει πίσω στις πιο πολλές φορές ειδικά στις μακρινές βολές. Εγώ εμένα πολύ πίσω όταν ξεκίνησα το παπί. Μου έφταιγε το τσοκ, το φυσιγγι, το όπλο και ποτέ φυσικά εγώ. Διπλασίασα την απόσταση που αρχικά υπολόγιζε ο εγκέφαλος μου και σιγά σιγά τα βρήκα. Μην απογοητεύεσαι φίλε σε μια αποτυχία, το κυνήγι είναι εικόνες, όσες περισσότερες συγκεντρώνεις τόσο ποιο εύκολα υπολογίζεις

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποιος που κυνηγάει με επιτυχία τσίχλες και αρχίζει στο παπί να μένει πίσω στις πιο πολλές φορές ειδικά στις μακρινές βολές. Εγώ εμένα πολύ πίσω όταν ξεκίνησα το παπί. Μου έφταιγε το τσοκ, το φυσιγγι, το όπλο και ποτέ φυσικά εγώ. Διπλασίασα την απόσταση που αρχικά υπολόγιζε ο εγκέφαλος μου και σιγά σιγά τα βρήκα. Μην απογοητεύεσαι φίλε σε μια αποτυχία, το κυνήγι είναι εικόνες, όσες περισσότερες συγκεντρώνεις τόσο ποιο εύκολα υπολογίζεις
Ναι παυλο, το έχω καταλάβει! Το έχω δει και στα βιντεο ότι Βαζεις πολυ μπροστά ακόμα το μυαλό αρνείται, δυστυχώς το κυνήγι του Αθηναίου στο καρτέρι είναι η τσίχλα επομένως η διαφορά στις προσκοπευσεις μας μοερδευει αρκετά! Πάντως και στο άλλο ππυ είπες είχες απόλυτο δίκιο, δυσκολα στην Ελλάδα θα ντουφεκισεις παπια κάτω από τα 40 μέτρα!

Εγω πιστευω οτι αν εχεις την σιγουρια οτι μπορεις να κανεις βολες σε τετοιες αποστασεις βρεις μια σχετικα καλη πληθωρα θηραματος και εχει το μυαλο να αξιολογησει κανεις τον εαυτο του στο τι εφταιξε στην αποτυχημενη τουφεκια και οχι να τα ριξει στο φυσιγγι δεν ειναι ακατορθωτο..σιγουρα οχι στα ποσοστα επιτυχιας που ριχνει ας πουμε ο Digweed στις φασσες αλλα δεν θα υπαρχει τοσο πολυ κλαμπανισμα