Τουρκικά όπλα

Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Γιατι το λες αυτο φιλε μου?
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Και εγω , χωρις ειρωνια θελω να πω το εξης :
Σαν επαγγελματιας τεχνικος τα εργαλεια που παιρνω ειναι τα καλυτερα στην αγορα και φυσικα, πολυ ακριβα.
Αυτο το κανω γιατι απο τα πρωτα χρονια διαπιστωσα οτι τα φθηνα στο τελος τα πληρωνα διπλα & τριπλα.
Πλεον ουτε καν το σκεφτομαι να παρω κατι αλλο.
Επειδη ομως καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αγορασει εργαλεια απο το λιντλ και κανουν την δουλεια τους.
Μαγκια τους.
Το προβλημα ειναι οταν προσπαθουν να πεισουν ΕΜΕΝΑ οτι κακως εδωσα ενα σκασκο λεφτα , οτι ειμαι χαζος και οτι αυτοι ειναι εξυπνοι.
Ετσι και με τα οπλα....
Εσυ αγορασες ενα ακριβο οπλο και καποιος αλλος ενα φθηνο, ο καθε ενας κανει την επιλογη του, δεν πρεπει ομως να προσπαθει ,σωνει και καλα, να την επιβεβαιωσει επιβαλοντας την στους αλλους.
Αν ο καθε ενας κοιτα τον εαυτο του, δεν υπαρχει προβλημα.
 
Last edited:
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Κωστα γιατι αισθανεσαι ετσι?εχεις στα χερια σου μια απο τις καλυτερες μαρκες.ακου τωρα ενα παραδειγμα τουρκου.ο ανηψιος ενος φιλου μου στο σκοπευτηριο εχει 4 χρονια ενα ποζε σκοπευτικο ΑΤΑ κ εγω εχω ενα BERETTA με τριπλασια λεφτα. ο μικρος εχει ριξει 3 καραβια φυσιγγια κ εγω ζητημα ναχω ριξει ενα. λοιπον κωστα τα κλειδια του κ το ανοιξε κλεισε ειναι σαν καινουργιο. κ ομως κοιταζει το beretta κ λεει μου αρεσει πολυ.συμπερασμα η μαρκα ειναι μαρκα.
 
Έτσι είναι. Μπορεί τα οικονομικά πράγματα να είναι καλά, αλλά τα ακριβά είναι αλλιώς. Αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Τα ατσάλινα κοσμήματα πχ είναι πολύ ωραία και θα αντέξουν για πάντα, αλλά ο χρυσός και τα διαμάντια είναι αλλιώς.
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Λάθος θα ήταν αν τα χρήματα που έδωσες, τα στερησες από ουσιώδη πράγματα για την οικογένεια .Αν χάλασες όλα τα χρήματα και έβαλες και δόσεις.Μιλαω γενικά και όχι μόνο για αγορά όπλου. Κατά τ αλλα συμφωνώ με τον Πολακη,τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα.
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Υπάρχει σετ κατσαβίδια με 5€ και κατσαβίδια με 50€.
Μάντεψε ποιο θα κρατήσει περισσότερο.
Βίδες ξεβιδώνουν και τα δύο.

Αν είσαι ερασιτέχνης και ξεβιδώνεις καμιά εύκολη βίδα 2 φορές τον χρόνο παίρνεις αυτό με τα 5€ αν έχεις απαιτήσεις αυτό με τα 50€.
Ακριβώς έτσι είναι και με τα όπλα.
Κανένας δεν πιάστηκε κορόιδο ... απλά στην ζωή υπάρχουν οι ερασιτέχνες και αυτοί που έχουν απαιτήσεις.
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Εε ναι, επρεπε να παρεις BROWNING......
 
Τη win sxp τη φτιάχνει η εταιρεία που φτιάχνει το impala plus νομίζω.
Σωστά νομίζεις.
Ωραία όπλα έχουν και slam fire εξελιγμένο χωρίς να κρατάς πατημένη τη σκανδάλη και με ασφάλεια μέσα
😅 (χαβαλέ παιδιά χαβαλέ μη βαράτε)
 
Last edited:
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Δεν είναι απόλυτο για δύο λόγους 1) Γιατί δεν έχεις πάρει ένα σοβαρο τουρκικο όπως μια impala να κυνηγήσεις 2/3 χρόνια για να βγάλεις συμπέρασμα 2) Το συμπέρασμα είναι υποκειμενικό πολλές φορές διότι αφορά τη χρήση του κάθε ενός ,ένας μπεκατσάς η ένας λαγάς ότι και να πάρει μπορεί να το κρατήσει όλη του τη ζωή και να σου πει δεν έπαθε ποτέ κάτι ,και πως να πάθει με 10.000 φυσίγγια που μπορεί να ρίξει όλη του τη ζωή και αν .Υπάρχει και ένα τρίτο συνήθως συνδυάζουμε το κάθε όπλο με την χώρα προέλευσης του τις προτιμήσεις μας τις συμπάθειες οι αντιπάθειες και το πόσο χρόνο κυκλοφορεί σαν φίρμα στην αγορά το μόνο λογικό σε σχέση με τα άλλα και έχω εξηγήσει σε παλαιότερο χρόνο το λόγο.Οταν λοιπον από μια ανερχόμενη απλοβιομηχάνια βγαίνει ένα ντουφέκι και ειδικά από ορκισμένους εχθρούς του έθνους να το πω χύμα λογικό να χάνετε η αντικειμενικότητα από το ευρύ κοινό δε σημαίνει ούτε ότι είναι καλό το προϊόν ούτε ότι είναι για πέταμα ,ο χρόνος θα δείξει για κάποια μοντέλα έχει ήδη δείξει stoeger.
 
Συνάδελφοι και φίλοι καλοί. Αφού έχω διαβάσει όλα τα ποστ και τις απόψεις όλων, χρηστών και μη τουρκικών όπλων..... Χωρίς υπερβολές και χωρίς ίχνος ειρωνείας,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πιάστηκα κορόιδο που έχω δώσει ένα σκασμο λεφτά στην BERETTA :(
Beretta
Όλα είναι μύθος.
 

Attachments

  • silver_pigeon_2-tfb.jpg
    silver_pigeon_2-tfb.jpg
    136,7 KB · Προβολές: 61
Φέηκ, φότοσοπ!
.hair.
Δεν ειναι απαραιτητα φωτοσοπ, μαλλον ειναι απο Αμερικη η φωτο, εχουν ανακατεμενα φυσιγγια, βαζουν μεσα ενα 20αρι, σταματαει στο κωνο, δεν βλεπουν φυσιγγι στη θαλαμη, βαζουν και ενα 12αρι και γινεται αυτο που βλεπεις στη φωτο.
Γι'αυτο πλεον απαγορευεται κιτρινο χρωμα σε 12αρια φυσιγγια, μονο 20αρια για να μην τα μπερδευουν.
 
Και εγω , χωρις ειρωνια θελω να πω το εξης :
Σαν επαγγελματιας τεχνικος τα εργαλεια που παιρνω ειναι τα καλυτερα στην αγορα και φυσικα, πολυ ακριβα.
Αυτο το κανω γιατι απο τα πρωτα χρονια διαπιστωσα οτι τα φθηνα στο τελος τα πληρωνα διπλα & τριπλα.
Πλεον ουτε καν το σκεφτομαι να παρω κατι αλλο.
Επειδη ομως καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αγορασει εργαλεια απο το λιντλ και κανουν την δουλεια τους.
Μαγκια τους.
Το προβλημα ειναι οταν προσπαθουν να πεισουν ΕΜΕΝΑ οτι κακως εδωσα ενα σκασκο λεφτα , οτι ειμαι χαζος και οτι αυτοι ειναι εξυπνοι.
Ετσι και με τα οπλα....
Εσυ αγορασες ενα ακριβο οπλο και καποιος αλλος ενα φθηνο, ο καθε ενας κανει την επιλογη του, δεν πρεπει ομως να προσπαθει ,σωνει και καλα, να την επιβεβαιωσει επιβαλοντας την στους αλλους.
Αν ο καθε ενας κοιτα τον εαυτο του, δεν υπαρχει προβλημα.
Αν και με διαφορετικό τρόπο τα είπες όλα.
Σαφώς και ένας επαγγελματίας οφείλει να επιλέγει τα καλύτερα εργαλεία. Καθόλου χαζός.
Για να μη μακρηγορώ.
Στα δικά μας: Αν κάποιος συνάδελφος ρίχνει 2, 3 ή και περισσότερες χιλιάδες φυσίγγια το χρόνο πρέπει να επιλέγει (σύμφωνα με το βαλάντιό του) το καλύτερο και ανθεκτικότερο όπλο. Όπως ο επαγγελματίας.
Ένας άλλος που δεν ξεπερνά τις 500-600 τουφεκιές το χρόνο μπορεί να καλύπτεται απόλυτα και με μικρότερης αξίας. Όπως ο ερασιτέχνης.
 
Back
Top