Τουρκικά όπλα

Προφανώς δεν μου το είπε κανείς εγώ ανέφερα το νερό ...
Και συμπληρώνω ... και στις φωλιές και στα γιατάκια δεν τουφεκάμε θηράματα.
ΠΟΤΕ.

Αν μιλάς για μακρινές βολές να υποθέσω ότι δεν υπάρχει ανώτατο όριο, όπου το δούμε το μπουμπουνάμε.
Λες και θα το ξαναδούμε ?
Μπορεί να είμαστε τυχεροί και να το πάρουμε.
Αυτό φίλε πάλι δεν είναι κυνήγι για εμένα ονομάζεται ξεκαύλωμα.
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
Τα όρια για να τα μάθεις πρέπει να τολμήσεις ο καθείς με τις απόψεις του σε λίγο σε βλέπω να μας λες να βάλουμε αποστασιομετρο στο ντουφέκι μόλις σηκώνεις και διαβάζει 36.6 μέτρα να μπαίνει αυτόματη ασφάλεια.Μετρον άριστο φίλε το πρεσβεύω και το πιστεύω σηκώνω 40/50 και κάποιες φορές και παραπάνω αλλά να ξέρεις με σωστό εξοπλισμό σκοτώνεις στα 40+ εύκολα .Μην υποθέτεις για ανθρώπους που δε γνωρίζεις ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολλές φορές όρια δεν έχουν μόνο οι ανόητοι και δεν νομίζω ότι έχω γίνει ακόμη απλά επιχειρώ πάνω του μέσου όρου βολές όπως επιχειρώ και πολύ κοντινές κάτω των 15 μέτρων πολλές φορές ,μου αρέσουν τα άκρα αλλά με όριο,δε σπαταλώ θηράματα γι'αυτό κιόλας όλη μου τη ζωή έχω σκυλί.
 
Δεν της εισάγουμε παρόλο που είναι καλές
Γιατί να τις εισάγουμε ;
Για να είμαστε υποχείριο της κερδοσκοπίας του κάθε "μεσάζοντα" ή "εμπόρου" ;
Άν πάει κάποιος επίσκεψη στα σύνορα δεν μπορεί να τις αγοράσει από ένα κατάστημα κυνηγετικών ειδών της γείτονος χώρας ;
 
Γιατί να τις εισάγουμε ;
Για να είμαστε υποχείριο της κερδοσκοπίας του κάθε "μεσάζοντα" ή "εμπόρου" ;
Άν πάει κάποιος επίσκεψη στα σύνορα δεν μπορεί να τις αγοράσει από ένα κατάστημα κυνηγετικών ειδών της γείτονος χώρας ;
Αν σου κανουν ελεγχο στα συνορα οταν μπαινεις, τι γινεται?
 
Γιατί να τις εισάγουμε ;
Για να είμαστε υποχείριο της κερδοσκοπίας του κάθε "μεσάζοντα" ή "εμπόρου" ;
Άν πάει κάποιος επίσκεψη στα σύνορα δεν μπορεί να τις αγοράσει από ένα κατάστημα κυνηγετικών ειδών της γείτονος χώρας ;
Απαγορεύεται η μεταφορά
 
Τα όρια για να τα μάθεις πρέπει να τολμήσεις ο καθείς με τις απόψεις του σε λίγο σε βλέπω να μας λες να βάλουμε αποστασιομετρο στο ντουφέκι μόλις σηκώνεις και διαβάζει 36.6 μέτρα να μπαίνει αυτόματη ασφάλεια.Μετρον άριστο φίλε το πρεσβεύω και το πιστεύω σηκώνω 40/50 και κάποιες φορές και παραπάνω αλλά να ξέρεις με σωστό εξοπλισμό σκοτώνεις στα 40+ εύκολα .Μην υποθέτεις για ανθρώπους που δε γνωρίζεις ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολλές φορές όρια δεν έχουν μόνο οι ανόητοι και δεν νομίζω ότι έχω γίνει ακόμη απλά επιχειρώ πάνω του μέσου όρου βολές όπως επιχειρώ και πολύ κοντινές κάτω των 15 μέτρων πολλές φορές ,μου αρέσουν τα άκρα αλλά με όριο,δε σπαταλώ θηράματα γι'αυτό κιόλας όλη μου τη ζωή έχω σκυλί.
Το θέμα δεν είναι πόσες φορές το σηκώνεις το θέμα είναι πόσες φορές το κατεβάζεις το θήραμα στα 50-60μ
Δεν είναι όμως κάτι τραγικό τα 50μ
Το 36μ είναι μια πολύ προσιτή απόσταση συμφωνώ
 
Εδώ ένα καταπληκτικό όπλο που <<σκοτώνει>> .......
https://www.abc.net.au/news/2016-09-17/farmers-call-for-ban-of-imported-shotgun/7851508
Εχω το ιδιο μοντελο πανω απο 20 χρονια,εχει ξανανεβει στο φορουμ ξανα αυτη η ιστορια απο την αυστραλια οπως και αλλη μια παρομοια απο αμερικη που το οπλο ομως ηταν REMINGTON....
 
Καμιά γνώμη για το impala? Μόνο ένας απάντησε και αυτός έφαγε ban (αν και δεν είδα κάπου βρίζει ή προσβάλλει, πέραν κάποιων παράξενων "πεποιθήσεων")...
Με απλά λόγια: για 2ο όπλο αξίζει ή όχι?
Σαν κατασκευή λέει τίποτα? Αφού ταιριάζουν τα τσοκ που έχω, θα γλιτώσω 300€ τουλάχιστον από την αγορά εξωεργοστασιακων... Αυτό και μόνο, κάνει την αγορά του πολύ ενδιαφέρουσα.
 
Καμιά γνώμη για το impala? Μόνο ένας απάντησε και αυτός έφαγε ban (αν και δεν είδα κάπου βρίζει ή προσβάλλει, πέραν κάποιων παράξενων "πεποιθήσεων")...
Με απλά λόγια: για 2ο όπλο αξίζει ή όχι?
Σαν κατασκευή λέει τίποτα? Αφού ταιριάζουν τα τσοκ που έχω, θα γλιτώσω 300€ τουλάχιστον από την αγορά εξωεργοστασιακων... Αυτό και μόνο, κάνει την αγορά του πολύ ενδιαφέρουσα.
Για δεύτερο όπλο αξίζει Νάι.για τι κυνήγι την θες?
 
Να την πάρεις σε 66 π κανη να έχεις καλύτερο ζύγισμα(.τα δικά της τα τσοκ είναι μια χαρά ,θα σε βοηθήσουν με τα b&p 🤭 )
Πράγματι, σε 66cm προσανατολίζομαι!😉
Τώρα, αν και τα τσοκακια πάνε καλά με τα Β&Ρ, ακόμα καλύτερα!! Βέβαια, πόσο καλύτερα μπορεί να πάει ένα άριστο φυσίγγι σαν αυτά?!🤔
Εντάξει, μερικές φορές έχουν κάνει ιταλικά κόλπα και έχουμε ξεπουπουλιάσματα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι!!😜🤣
 
Καμιά γνώμη για το impala? Μόνο ένας απάντησε και αυτός έφαγε ban (αν και δεν είδα κάπου βρίζει ή προσβάλλει, πέραν κάποιων παράξενων "πεποιθήσεων")...
Με απλά λόγια: για 2ο όπλο αξίζει ή όχι?
Σαν κατασκευή λέει τίποτα? Αφού ταιριάζουν τα τσοκ που έχω, θα γλιτώσω 300€ τουλάχιστον από την αγορά εξωεργοστασιακων... Αυτό και μόνο, κάνει την αγορά του πολύ ενδιαφέρουσα.
Το έχει το ιμπάλα δύο χρόνια ο Γιάννης γράφει εδώ leon 50 αν θυμάμαι το όνομα που έχει βάλει πολύ καλό μέχρι στιγμής έχει αναφέρει.
 
Back
Top