Τουρκικά όπλα

Πράγματι, σε 66cm προσανατολίζομαι!😉
Τώρα, αν και τα τσοκακια πάνε καλά με τα Β&Ρ, ακόμα καλύτερα!! Βέβαια, πόσο καλύτερα μπορεί να πάει ένα άριστο φυσίγγι σαν αυτά?!🤔
Εντάξει, μερικές φορές έχουν κάνει ιταλικά κόλπα και έχουμε ξεπουπουλιάσματα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι!!😜🤣
Πάρε κάτι σε μεταχειρισμένο αν το θες για δεύτερο όπλο.
Για πρώτο εννοείται με τίποτα.
 
Ένα πολύ σημαντικό κεφάλαιο στα τουρκικά όπλα για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις και τα εμπιστεύονται και καλά κάνουν είναι στο μέλλον που δεν ξέρει κανείς πόσο σύντομο μπορεί να είναι τα ανταλλακτικά τους ,διότι δεν γνωρίζει κανείς την κατάσταση των σχέσεων με τους απολίτιστους που μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξει και να έχουμε δυσκολίες στις επαφές και το εμπόριο ,αν και το άνοιγμα με τα νησιά που κάνουμε σα χώρα άλλο μου δείχνει στο τέλος .Βέβαια όμως ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις .Θα ήταν συνετό για κάποιον που αγοράζει τουρκικό αν μπορεί να πάρει ένα κλείστρο και μια σκανδαλοθηκη να υπάρχει δε νομίζω ότι θα χρειαστεί κάτι άλλο αν χρειαστεί βέβαια.Ειδικα στα αδράνειας .
 
Ένα πολύ σημαντικό κεφάλαιο στα τουρκικά όπλα για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις και τα εμπιστεύονται και καλά κάνουν είναι στο μέλλον που δεν ξέρει κανείς πόσο σύντομο μπορεί να είναι τα ανταλλακτικά τους ,διότι δεν γνωρίζει κανείς την κατάσταση των σχέσεων με τους απολίτιστους που μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξει και να έχουμε δυσκολίες στις επαφές και το εμπόριο ,αν και το άνοιγμα με τα νησιά που κάνουμε σα χώρα άλλο μου δείχνει στο τέλος .Βέβαια όμως ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις .Θα ήταν συνετό για κάποιον που αγοράζει τουρκικό αν μπορεί να πάρει ένα κλείστρο και μια σκανδαλοθηκη να υπάρχει δε νομίζω ότι θα χρειαστεί κάτι άλλο αν χρειαστεί βέβαια.Ειδικα στα αδράνειας .
Για αυτό εγώ λέω μόνο stoeger αν θες για να το έχεις χρόνια και να έχει ανταλλακτικά και για χρόνια
 
Συμπτωματικά, χθες το απόγευμα στο σκοπευτήριο ήρθαν δυο παιδιά από Ρέθυμνο, με μια Stoeger συνθετική μαύρη. Το μοντέλο Μ3Κ με χειριστήρια (μοχλό όπλισης και κουμπί απελευθέρωσης του κλείστρου) μεγάλα και μπλέ χρώματος. Αλλά με την κανονική κοντή αποθήκη.
Καλό όπλο μου φάνηκε σαν κατασκευή, και αρκετά συμπαθητικό από εμφάνιση. Το έπιασα λίγο και το επώμισα, καλοζυγισμένο και ελαφρύ, δεν νομίζω με τίποτα να ήταν 3.300 που λένε τα site ... Δεν το τουφέκισα, αν και το παιδί μου είπε να ρίξω μερικές αν θέλω. (Λίγο μακρύ μου έπεφτε το κοντάκι, και με λίγο παραπάνω cast-off για μένα). Αυτοί ρίξανε 6 κουτιά φυσίγγια (28 γρ. Lambro series 2) χωρίς κανένα θέμα. Μου είπε ότι μόνο με 24 γρ. κάνει που και που καμιά εμπλοκή, αλλά από 28 γρ. και και πάνω δεν του έχει κάνει ποτέ.
Ξέχασα να πω, και με 3 τσοκάκια έσω-έξω, 5*,4* και 3* ... Καθόλου άσχημα νομίζω, για ένα όπλο με τιμή κάτω από 600€ ... και με την υποστήριξη της Beretta.
 
Μια χαρά αξιόλογα όπλα είναι στο χωριό έχει ένα παιδί την πρώτη ξύλινη ακαθάριστη τόσα φυσίγγια ποτέ το παραμικρό όπως και οι πρώτες Vitoria .Όπλα αθάνατα απλά να κάνεις τη δουλειά σου σε τιμές που δεν υπάρχουν πλέον .Θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν όπως και τα ρωσικά τα όπλα του λαού θα έλεγα οικονομικά και αξιόπιστα για κάποιον που θέλει ένα εργαλείο για να ικανοποιεί την κυνηγετική του δραστηριότητα όταν δε ψάχνει πολλές ιδιαιτερότητες .
 
Καμιά γνώμη για το impala? Μόνο ένας απάντησε και αυτός έφαγε ban (αν και δεν είδα κάπου βρίζει ή προσβάλλει, πέραν κάποιων παράξενων "πεποιθήσεων")...
Με απλά λόγια: για 2ο όπλο αξίζει ή όχι?
Σαν κατασκευή λέει τίποτα? Αφού ταιριάζουν τα τσοκ που έχω, θα γλιτώσω 300€ τουλάχιστον από την αγορά εξωεργοστασιακων... Αυτό και μόνο, κάνει την αγορά του πολύ ενδιαφέρουσα.
Φυσικά και έχω άποψη.
Αν θες στείλε pm.
 
Καμιά γνώμη για το impala? Μόνο ένας απάντησε και αυτός έφαγε ban (αν και δεν είδα κάπου βρίζει ή προσβάλλει, πέραν κάποιων παράξενων "πεποιθήσεων")...
Με απλά λόγια: για 2ο όπλο αξίζει ή όχι?
Σαν κατασκευή λέει τίποτα? Αφού ταιριάζουν τα τσοκ που έχω, θα γλιτώσω 300€ τουλάχιστον από την αγορά εξωεργοστασιακων... Αυτό και μόνο, κάνει την αγορά του πολύ ενδιαφέρουσα.
Άμα ψάξεις παλαιότερα πόστ μου στο θέμα της Impala θα δεις καποια πράγματα που έχω επισημάνει, την αγόρασα φέτος δεν έχω προλάβει να κυνηγήσω βέβαια. Τα τσοκ που είχε είναι κακοκατασκευή και έχουν κόψει πολλά απο τα αξεσουάρ που έβαζαν μαζί στη ξύλινη έκδοση. Σαν μηχανική κατεργασία το όπλο φαίνεται καλό και η βάση και η κάννη, από εκεί και πέρα δε μπορώ να εκφέρω γνώμη για λειτουργία και αντοχή δεν έχω προλάβει να κάνω χρήση πέρα απο 1 μέρα που έριξα μερικά φυσίγγια.
 
Άμα ψάξεις παλαιότερα πόστ μου στο θέμα της Impala θα δεις καποια πράγματα που έχω επισημάνει, την αγόρασα φέτος δεν έχω προλάβει να κυνηγήσω βέβαια. Τα τσοκ που είχε είναι κακοκατασκευή και έχουν κόψει πολλά απο τα αξεσουάρ που έβαζαν μαζί στη ξύλινη έκδοση. Σαν μηχανική κατεργασία το όπλο φαίνεται καλό και η βάση και η κάννη, από εκεί και πέρα δε μπορώ να εκφέρω γνώμη για λειτουργία και αντοχή δεν έχω προλάβει να κάνω χρήση πέρα απο 1 μέρα που έριξα μερικά φυσίγγια.
Εγώ δεν είχα καμία τέτοια παρατήρηση.
 
Εγώ δεν είχα καμία τέτοια παρατήρηση.
ουτε του πατερα μου.
Το είχα αναφέρει το Γενάρη που την αγόρασα είχα βάλει και φωτογραφίες απο τα τσόκ και ότι δεν έρχεται πλέον η Ξύλινη έκδοση με σκοπευτική ίνα και βαλίτσα μεταφοράς, τα μόνα που βάζουν στο χαρτόκουτο είναι φέτα επιμήκυνσης και αορτήρα. Για την πλαστική έκδοση δε ξέρω μπορεί να τη φέρνουν ακόμα με όλα τα καλούδια!
 
Το είχα αναφέρει το Γενάρη που την αγόρασα είχα βάλει και φωτογραφίες απο τα τσόκ και ότι δεν έρχεται πλέον η Ξύλινη έκδοση με σκοπευτική ίνα και βαλίτσα μεταφοράς, τα μόνα που βάζουν στο χαρτόκουτο είναι φέτα επιμήκυνσης και αορτήρα. Για την πλαστική έκδοση δε ξέρω μπορεί να τη φέρνουν ακόμα με όλα τα καλούδια!
Έτσι ακριβώς.
 
Θεωρείτε ότι αν τα τούρκικα όπλα ήταν καλά και ασφαλή και σ' αυτές τις τιμές, κάτι όπλο κατασκευαστές σαν την BERETTA η την BROWNING για παράδειγμα,θα τα άφηναν να αλλωνιζουν; Θα τους είχαν αγοράσει η κλείσει στο αψε σβήσε
 
Θεωρείτε ότι αν τα τούρκικα όπλα ήταν καλά και ασφαλή και σ' αυτές τις τιμές, κάτι όπλο κατασκευαστές σαν την BERETTA η την BROWNING για παράδειγμα,θα τα άφηναν να αλλωνιζουν; Θα τους είχαν αγοράσει η κλείσει στο αψε σβήσε
Baikal ???
 
Back
Top