Τουρκικά όπλα

Νομίζω δεν εισήγαγε πρώτες ύλες το όπλο έτοιμο χρησιμοποίησε και ήθελε νομίζω να το υιοθετήσει ο στρατός. Δηλαδή παίρνεις τα όπλα από πχ hecler & koch πληρώνεις , το δίνεις στον άλλο κάνει αυτά που νομίζει ότι τα χρειάζεται ο στρατός πληρώνεται και αυτος. Μετά ποιος υποστηρίζει το προϊόν;
 
.. Είναι όμως ένα παράδειγμα ανθρώπου που προσπαθεί κάτι, γιατί στη χώρα αυτή, λίγοι προσπαθούν. ...
Συμφωνώ, προσπαθεί, αλλά όχι σωστά - κατά τη γνώμη μου, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ για αυτό εδω στο φόρουμ
topic.
 
Νομίζω δεν εισήγαγε πρώτες ύλες το όπλο έτοιμο χρησιμοποίησε και ήθελε νομίζω να το υιοθετήσει ο στρατός. Δηλαδή παίρνεις τα όπλα από πχ hecler & koch πληρώνεις , το δίνεις στον άλλο κάνει αυτά που νομίζει ότι τα χρειάζεται ο στρατός πληρώνεται και αυτος. Μετά ποιος υποστηρίζει το προϊόν;
Νομίζω ότι τα πράγματα δεν έγιναν έτσι, είναι καιρός όμως που έχω δει το βίντεο και είναι σαράντα λεπτά και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Αν είχε τη δύναμη ο συγκεκριμένος να το παίξει μεσαζον μεταξύ H&K και Ελληνικού στρατού δεν θα τον αμφισβητούσε κάνεις και δεν θα το συζητούσαμε τώρα πιστεύω. Αρά μάλλον πάει αλλιώς η ιστορία.
 
Νομίζω ότι τα πράγματα δεν έγιναν έτσι, είναι καιρός όμως που έχω δει το βίντεο και είναι σαράντα λεπτά και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Αν είχε τη δύναμη ο συγκεκριμένος να το παίξει μεσαζον μεταξύ H&K και Ελληνικού στρατού δεν θα τον αμφισβητούσε κάνεις και δεν θα το συζητούσαμε τώρα πιστεύω. Αρά μάλλον πάει αλλιώς η ιστορία.
Η αγορά πολεμικού εξοπλισμού υπάγεται στην δικαιοδοσία της πολιτικής αρχής. Οι Ελληνικές Ενοπλες Δυνάμεις ΔΕΝ αγοράζουν, απλά κάνουν συστάσεις στα αντιστοίχως υπεύθυνα άτομα / τμήματα του Υπουργείο Αμύνης, και αυτά προχωρούν ή όχι στην αγορά. Επίσης η νομοθεσία έχει - ευτυχώς- αλλάξει την τελευταία δεκαετία και μεσάζοντες δεν γίνονται πλέον δεκτοί, μόνο κατασκευαστές και οι επίσημοι αντιπρόσωποί τους.
 
Οι ελληνικές δυνάμεις κάνουν συστάσεις και η πολιτική ηγεσία αγοράζει το προιόν που τους δίνει μεγαλύτερη μίζα τόσο απλά .
Και παιζουν πολυ μεγαλο ρολο τα ανταποδοτικά οφέλη. Πχ μπορει ενα οπλο να ειναι καλυτερο απο αυτο που θα επιλεγει διοτι το δευτερο εχει συμφωνια συμπαραγωγής ή δωρεαν υποστήριξη για 20 χρονια σε ανταλλακτικά ή δωρεαν καποια ποσοτητα πυρομαχικών με το πρωτο να ειναι το πλεον ποθητο (θα πρεπε)
 
Ψάχνει γνωστός μου πολύ φθηνό όπλο (δεν θέλει μεταχειρισμένα καθόλου ... :rolleyes::rolleyes:) μέχρι 450€ και έχει δει κάποια AKKAR, αξίζουν για αυτά τα λεφτά; ή θα πάνε χαμένα;

View attachment 41070View attachment 41071

https://www.hobbystore.gr/index.php..._37_53&product_id=6079&sort=p.price&order=ASC

https://www.hobbystore.gr/index.php..._37_53&product_id=6080&sort=p.price&order=ASC
Εγω φιλε θα επαιρνα την stoeger .....που ειναι και πιο πολυδουλεμενη
https://www.kalkantzakos.com/Product/2417/m3000-synthetic,-karampina-stoeger
 
Αφού είδα σχεδόν όλα τα φθηνά αυτογεμή, τούρκικα και ρώσικα, κατέληξα στην Impala Plus nero (πλαστική) που μου φάνηκε η ποιοτικότερη, η πιο "ιταλική" από όλα. Την πήρα 500€ και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Έχω γράψει κριτικές στο "Impala Plus".
 
Το είχε δει και αυτό, θα του το δείξω, τυπικά όλα αυτά, στην ίδια κατηγορία είναι σαν ποιότητα;
Κοιτα την akkar δεν την εχω δει απο κοντα, την stoeger την εχω πιασει και επωμισει μου αρεσε παρα πολυ....μοιαζει με benelli m2.....και απ'οτι εχω διαβασει και δει (βιντεο Αμερικη) ειναι πολυ αξιοπιστη! Η impala που την εχει και ο Γιαννης....ειναι πιο ποιοτικη.....βαφες κλπ!
 
Εγω φιλε θα επαιρνα την stoeger .....που ειναι και πιο πολυδουλεμενη
https://www.kalkantzakos.com/Product/2417/m3000-synthetic,-karampina-stoeger
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά θα πιανατε στα χέρια σας ένα όπλο που δεν έχει καν σφραγίδες δοκιμής,και επί τις ουσίας ασφάλεια;Με 500€ βρίσκεις οπλαρες αναγνωρισμένες και δουλεμενες στο πεδίο που λέει και ο Ερντογάν παγκόσμιας φήμης.Δηλαδη τι να έχει πάθει ένα μεταχειρισμένο όταν το συντηρείς σωστά;Μην γελιεστε με τέτοια όπλα προπάντων για την ασφάλεια σας, γνώμη μου
 
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά θα πιανατε στα χέρια σας ένα όπλο που δεν έχει καν σφραγίδες δοκιμής,και επί τις ουσίας ασφάλεια;Με 500€ βρίσκεις οπλαρες αναγνωρισμένες και δουλεμενες στο πεδίο που λέει και ο Ερντογάν παγκόσμιας φήμης.Δηλαδη τι να έχει πάθει ένα μεταχειρισμένο όταν το συντηρείς σωστά;Μην γελιεστε με τέτοια όπλα προπάντων για την ασφάλεια σας, γνώμη μου
Γιατι ολλα τα αμερικανικα εχουν σφραγιδες δοκιμης απο την cip!!! η τα Ιαπωνικα ??
 
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά θα πιανατε στα χέρια σας ένα όπλο που δεν έχει καν σφραγίδες δοκιμής,και επί τις ουσίας ασφάλεια;Με 500€ βρίσκεις οπλαρες αναγνωρισμένες και δουλεμενες στο πεδίο που λέει και ο Ερντογάν παγκόσμιας φήμης.Δηλαδη τι να έχει πάθει ένα μεταχειρισμένο όταν το συντηρείς σωστά;Μην γελιεστε με τέτοια όπλα προπάντων για την ασφάλεια σας, γνώμη μου
μάλλον δεν γελιόμαστε εμείς :)

παρεμπιπτόντως ακύρωσα το sp supersport με πήγε έναν μήνα παραπέρα και βλέπω ο Άυγουστος να γίνεται τέλος '22
 
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά θα πιανατε στα χέρια σας ένα όπλο που δεν έχει καν σφραγίδες δοκιμής,και επί τις ουσίας ασφάλεια;Με 500€ βρίσκεις οπλαρες αναγνωρισμένες και δουλεμενες στο πεδίο που λέει και ο Ερντογάν παγκόσμιας φήμης.Δηλαδη τι να έχει πάθει ένα μεταχειρισμένο όταν το συντηρείς σωστά;Μην γελιεστε με τέτοια όπλα προπάντων για την ασφάλεια σας, γνώμη μου
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά θα πιανατε στα χέρια σας ένα όπλο που δεν έχει καν σφραγίδες δοκιμής,και επί τις ουσίας ασφάλεια;Με 500€ βρίσκεις οπλαρες αναγνωρισμένες και δουλεμενες στο πεδίο που λέει και ο Ερντογάν παγκόσμιας φήμης.Δηλαδη τι να έχει πάθει ένα μεταχειρισμένο όταν το συντηρείς σωστά;Μην γελιεστε με τέτοια όπλα προπάντων για την ασφάλεια σας, γνώμη μου
Δεν είναι ακριβός έτσι στης χώρες που εξάγονται και έχουν τράπεζα δοκιμών περνούν υποχρεωτικά αν δεις σε βίντεο και φωτό στην Γαλλία,Αγγλία,Γερμανία,Ιταλία,Ρωσία που εξάγονται περνούν κανονικά τράπεζα δοκιμών και παίρνουν της σφραγίδες κανονικά αλλοιώς δεν μπορούν να πουληθούν δεν παίρνουν άδεια. Άλλωστε τα Remington δεν περνούν τράπεζα δοκιμών.
 
Back
Top