Τουρκικά όπλα

κανείς δε ξέρει, στα χέρια καλών σκοπευτών.
Το έχω δει το έργο και εγώ ...

Άσχετο όπλο, με άσχετα μέτρα, στα χέρια σκοπευτή, να μην προλαβαίνω να επωμίσω στο κυνήγι.
Πίκρα.

Τον είδα και με το δικό του όπλο ...
Αέρας ...
 
Το έχω δει το έργο και εγώ ...

Άσχετο όπλο, με άσχετα μέτρα, στα χέρια σκοπευτή, να μην προλαβαίνω να επωμίσω στο κυνήγι.
Πίκρα.

Τον είδα και με το δικό του όπλο ...
Αέρας ...
Τετια πατατα εχω φαει και γω με μπαικαλ 153 αερας ειμουνα αλλα ηθελα μοντελο benelli αχαχαχαχαχαχ
 
Αta arms neo παλιο μοντελο μετα απο 10 χρονια χρησης. Απ οτι καταλαβα απο τους μεταφρασμενους υποτιτλους δεν το συντηρουσαν σωστα εχει ριξει 34000 φυσ. και το ελατηριο επαναταξης εχει γινει σωβρακο.
 
Το 2018 η εταιρεία Browning σταμάτησε να παράγει τα πιστόλια hi power. Όπως μας πληροφορεί εδώ ο τύπος, ευτυχώς που οι τουρκικές εταιρείες άδραξαν την ευκαιρία και στην αγορά διατίθενται πια, από τους τούρκους το πιστόλι αυτό, για τους λάτρεις του θρύλου για την εποχή που κατασκευάστηκε, hi power. Αυτά όμως δεν αφορούν την Ελλάδα με την ανύπαρκτη οπλοβιομηχανια.... Μπράβο στους τούρκους.
 
Το 2018 η εταιρεία Browning σταμάτησε να παράγει τα πιστόλια hi power. Όπως μας πληροφορεί εδώ ο τύπος, ευτυχώς που οι τουρκικές εταιρείες άδραξαν την ευκαιρία και στην αγορά διατίθενται πια, από τους τούρκους το πιστόλι αυτό, για τους λάτρεις του θρύλου για την εποχή που κατασκευάστηκε, hi power. Αυτά όμως δεν αφορούν την Ελλάδα με την ανύπαρκτη οπλοβιομηχανια.... Μπράβο στους τούρκους.
Δυστυχώς Ναι
 
Το 2018 η εταιρεία Browning σταμάτησε να παράγει τα πιστόλια hi power. Όπως μας πληροφορεί εδώ ο τύπος, ευτυχώς που οι τουρκικές εταιρείες άδραξαν την ευκαιρία και στην αγορά διατίθενται πια, από τους τούρκους το πιστόλι αυτό, για τους λάτρεις του θρύλου για την εποχή που κατασκευάστηκε, hi power. Αυτά όμως δεν αφορούν την Ελλάδα με την ανύπαρκτη οπλοβιομηχανια.... Μπράβο στους τούρκους.
Ήθελα να ήξερα...τι απέγιναν οι πρώτοι πρωτοι ...που πέσαν θύματα του μάρκετινγκ να πω...φτωχομπινιασης❓να πω❓κ αγόρασαν όπλα μειντ ιν Τούρκι...που τους σκασαν ....βγάλανε άκρη❓
 
Ήθελα να ήξερα...τι απέγιναν οι πρώτοι πρωτοι ...που πέσαν θύματα του μάρκετινγκ να πω...φτωχομπινιασης❓να πω❓κ αγόρασαν όπλα μειντ ιν Τούρκι...που τους σκασαν ....βγάλανε άκρη❓
Σε πρόσφατο σχόλιο κάποιου στο φβ ο οποίος έγραψε με το όνομα του και το όνομα του εισαγωγέα από τον οποίο αγόρασε ένα τέτοιο όπλο, είδα ότι έγραφε πως ήταν τα χειρότερα όπλα, πώς κόντεψε να χάσει χέρια και κεφάλι, το όπλο εξεράγη και το έχει παραδώσει στην αστυνομία για καταστροφή. Τώρα αν έψαξε το δίκιο του δικαστικώς ή αν είναι τρελός και το έβγαλε από το κεφάλι του, δεν το γνωρίζω. Πάντως έγραφε επώνυμα.
 
Το 2018 η εταιρεία Browning σταμάτησε να παράγει τα πιστόλια hi power. Όπως μας πληροφορεί εδώ ο τύπος, ευτυχώς που οι τουρκικές εταιρείες άδραξαν την ευκαιρία και στην αγορά διατίθενται πια, από τους τούρκους το πιστόλι αυτό, για τους λάτρεις του θρύλου για την εποχή που κατασκευάστηκε, hi power. Αυτά όμως δεν αφορούν την Ελλάδα με την ανύπαρκτη οπλοβιομηχανια.... Μπράβο στους τούρκους.
Η εταιρεία ΕΑΑ corp. που το εισάγει στις ΗΠΑ ήταν παλιά ο επίσημος αντιπρόσωπος της Baikal στις ΗΠΑ. Τώρα εισάγουν μόνο τούρκικα.
 
Η εταιρεία ΕΑΑ corp. που το εισάγει στις ΗΠΑ ήταν παλιά ο επίσημος αντιπρόσωπος της Baikal στις ΗΠΑ. Τώρα εισάγουν μόνο τούρκικα.
Και πολύ καλά κάνουν. Το θέμα είναι γιατί σε αυτή την κωλοχωρα δεν αφήνουν ανθρώπους που αγαπούν την οπλουργικη και επιχειρηματίες να παράξουν όπλα. Μου φαίνεται αδιανόητο.
 
Και πολύ καλά κάνουν. Το θέμα είναι γιατί σε αυτή την κωλοχωρα δεν αφήνουν ανθρώπους που αγαπούν την οπλουργικη και επιχειρηματίες να παράξουν όπλα. Μου φαίνεται αδιανόητο.
Δεν είδες τι έπαθε ο Λαρισαίος‼️‼️‼️
 
Και πολύ καλά κάνουν. Το θέμα είναι γιατί σε αυτή την κωλοχωρα δεν αφήνουν ανθρώπους που αγαπούν την οπλουργικη και επιχειρηματίες να παράξουν όπλα. Μου φαίνεται αδιανόητο.
Αυτό τώρα που δεν τους αφήνουν μήπως είναι θέμα χρημάτων; Φοβούνται να επενδύσουν μήπως; Και καλά κάνουν άμα είναι έτσι
 
Αυτό τώρα που δεν τους αφήνουν μήπως είναι θέμα χρημάτων; Φοβούνται να επενδύσουν μήπως; Και καλά κάνουν άμα είναι έτσι
Το να φοβάται ο επιχειρηματίας λογικό μου φαίνεται. Όταν σου λέει ο άλλος όμως άσε με να παραξω ρε φίλε και τα πουλάω άλλου, σε άλλα κράτη και του βρίσκουν χίλια εμπόδια ενώ θα έπρεπε να τον επιδοτησου , τότε ποιος φταίει;
 
Το να φοβάται ο επιχειρηματίας λογικό μου φαίνεται. Όταν σου λέει ο άλλος όμως άσε με να παραξω ρε φίλε και τα πουλάω άλλου, σε άλλα κράτη και του βρίσκουν χίλια εμπόδια ενώ θα έπρεπε να τον επιδοτησου , τότε ποιος φταίει;
Φυσικά το κρατος
 
Παλικάρια, μην μπερδεύετε τους "επαγγελματίας", "ερασιτέχνες", "κατασκευαστές" κλπ. με τους "κατα-φαντασία-βιομηχάνους"... Ο κ. Αράπκουλας λέει μερικά σωστά πράγματα, αλλά λέει και αρκετές ασυναρτησίες. Δεν είναι καλό παράδειγμα του σοβαρού επιχειρείν.
 
Αυτό το τυφέκιο το κατασκεύασε αυτός; Νομίζω πήρε μια έτοιμη πλατφόρμα και έκανε κάποιες παρεμβάσεις - επεμβάσεις . Διορθώσετε με αν κάνω λαθος. Αφορούσε και ενδεχόμενη προμήθεια του στρατού ;
Τις πρώτες ύλες εννοείται ότι της εισήγαγε, λεπτομέρειες δεν γνωρίζω, λέει πολλά πράγματα στο βίντεο για όποιον ενδιαφέρεται και θέλει να το δει και να μάθει λεπτομέρειες. Ούτε οι τούρκοι σχεδιάζουν κάτι, αντιγραφή κάνουν αλλά βλέπουμε που έχουν φτάσει.
 
Παλικάρια, μην μπερδεύετε τους "επαγγελματίας", "ερασιτέχνες", "κατασκευαστές" κλπ. με τους "κατα-φαντασία-βιομηχάνους"... Ο κ. Αράπκουλας λέει μερικά σωστά πράγματα, αλλά λέει και αρκετές ασυναρτησίες. Δεν είναι καλό παράδειγμα του σοβαρού επιχειρείν.
Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό παράδειγμα του επιχειρείν. Είναι όμως ένα παράδειγμα ανθρώπου που προσπαθεί κάτι, γιατί στη χώρα αυτή, λίγοι προσπαθούν. Οι περισσότεροι έχουμε αποδεχτεί που ζούμε και ότι δεν αλλάζει κάτι. Αυτοί που δεν το αποδέχθηκαν, έφυγαν και πρόκοψαν άλλου, σε άλλες χώρες.
 
Back
Top