Τουρκικά όπλα

Προς το παρόν δεν θα επαιρνα τούρκικο για λόγους ασφάλειας και γενικά από οποιαδήποτε τρίτη χώρα .

Παρόλα αυτά..... Πρέπει να ομολογήσω ότι 2 που έχω υπόψιν από φίλους βγάζουν πολύ καλές τουφεκιές
 
...Και εγώ από φίλο που ξέρω ΕΑΝ ΔΕΝ τις χάιδευε τον κώνο η τουφεκιά ήταν βεντάλια .... για να κάνεις αέρα.
συμφωνο τασο,η ντουφεκιες πολλυ ανοιχτες τα σκαγια μεγαλα κενα μεταξυ τους.και με αγοραστα φυσιγγια και ιδιογομοση.οταν βεγινε κονος 5,5ποντους μαζευτηκε, και εβγαλε καταπληκτηκη ντουφεκια και κατανομη.
 
μακάρι να είχαμε και εμείς ένα εργοστάσιο να βγάζει ΕΛΛΗΝΙΚΑ οπλα.....πραγματικά βγάζουν τα Τουρκικά πολυ ωραίες τουφεκιές....κ δεν έχω κάνει σε χαρτόνι δοκιμή αλλα μονο απο τα σκοτωματα καταλαβαίνεις κάποια πράγματα....Είμαι κάτοχος stoeger m3000 και μέχρι στιγμής την ευχαριστιέμαι σ κάθε κυνηγι
 
επιτρέψτε μου να έχω αντίθετη άποψη περί σκοποσκαγιάστρας με βάση αυτά που έχω δει με συγκεκριμένο impala plus φίλου με εμπορικά φυσίγγια μαμά και αφτερ μαρκετ τσοκ,,,δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση σκορποσκαγιάστρα
 
μακάρι να είχαμε και εμείς ένα εργοστάσιο να βγάζει ΕΛΛΗΝΙΚΑ οπλα.....πραγματικά βγάζουν τα Τουρκικά πολυ ωραίες τουφεκιές....κ δεν έχω κάνει σε χαρτόνι δοκιμή αλλα μονο απο τα σκοτωματα καταλαβαίνεις κάποια πράγματα....Είμαι κάτοχος stoeger m3000 και μέχρι στιγμής την ευχαριστιέμαι σ κάθε κυνηγι
Την εχεις καιρο? Ειχες καποια θεματα εμπλοκων ή ειναι αξιοπιστη οπως τα αλλα αδρανειας? Αμερικη βλεπω οτι την δουλευουν αρκετα
 
Όταν την έψαξα κ εγώ παρατήρησα ότι στην Αμερική έχουν αρκετές πωλήσεις και καπως ετσι μου φύγανε κάποιοι φόβοι....εν τέλει το αγόρασα Τέλος Γενάρη 2019....Στα μόνα που μου έκανε εμπλοκή ήταν στα gorilla 32gr διασποράς....όσα και ν έριξα μου τα έκανε εμπλοκή...Δεν τ πεταγε μ δύναμη μ σκοπό να τα μασάει....αλλα απο 32γρ μεχρι και μαγκνουμ που έχω ρίξει μέχρι στιγμής άκοπα....
 
Όταν την έψαξα κ εγώ παρατήρησα ότι στην Αμερική έχουν αρκετές πωλήσεις και καπως ετσι μου φύγανε κάποιοι φόβοι....εν τέλει το αγόρασα Τέλος Γενάρη 2019....Στα μόνα που μου έκανε εμπλοκή ήταν στα gorilla 32gr διασποράς....όσα και ν έριξα μου τα έκανε εμπλοκή...Δεν τ πεταγε μ δύναμη μ σκοπό να τα μασάει....αλλα απο 32γρ μεχρι και μαγκνουμ που έχω ρίξει μέχρι στιγμής άκοπα....
Ε αμα δε ριχνει τα γκοριλα δε χανεις και τιποτα οποτε μια χαρα!
 
Τελικά για το ίδιο όπλο μιλάμε - impala plus - σε διαφορετικους ανθρώπους και έχουμε δει διαφορετικά πράγματα, το μόνο σίγουρο είναι, ότι στον πίνακα, εκεί αποτυπωνοντε τα πάντα, πριν ήταν βεντάλια για να κάνεις αέρα, και μετά κώνου ήταν άλλο όπλο.
Αν και θα ήθελα να δω στον μέλλον εάν θα έχει λειτουργικά προβλήματα και επάρκεια ανταλλακτικών, ΑΥΤΑ είναι σοβαρά προβλήματα.
Άπλα δεν θα ήθελα να είμαι εγώ το πειραματόζωο.
 
Τελικά για το ίδιο όπλο μιλάμε - impala plus - σε διαφορετικους ανθρώπους και έχουμε δει διαφορετικά πράγματα, το μόνο σίγουρο είναι, ότι στον πίνακα, εκεί αποτυπωνοντε τα πάντα, πριν ήταν βεντάλια για να κάνεις αέρα, και μετά κώνου ήταν άλλο όπλο.
Αν και θα ήθελα να δω στον μέλλον εάν θα έχει λειτουργικά προβλήματα και επάρκεια ανταλλακτικών, ΑΥΤΑ είναι σοβαρά προβλήματα.
Άπλα δεν θα ήθελα να είμαι εγώ το πειραματόζωο.
Η ουσία εδώ είναι να μάθουμε ποιανού ο κώνος μεταμόρφωσε τόσο το όπλο; ;)
Για πες!
 
Ο Τούρκος δεν αστειεύεται...
Και το φυσιγγι πολύ καλό.
Δεν αναφέρω αποστάσεις διότι δεν θα το πιστέψετε.
View attachment 7713
Tα Navaro 30 Στέλιο είναι ένα πολύ αξιόλογο φυσίγγι...το έχω ρίξει και εγώ παλιότερα σε Νο 9 κ 10... :) topic.
 
Για την retay arms εχει κανεις γνωμη;
Εκ πρωτης οψεως μου μοιαζουν με πιστη αντιγραφη των τελευταιων μοντελων της Benelli.
Έχω τη γνώμη ότι είναι σχετικά ακριβά.
Διότι υπάρχουν μπενελλι σε χαμηλότερη τιμή από ρετάϊ.
Οπότε δεν νομίζω να πάνε καλά εμπορικα.
 
Για την retay arms εχει κανεις γνωμη;
Εκ πρωτης οψεως μου μοιαζουν με πιστη αντιγραφη των τελευταιων μοντελων της Benelli.

Καλα μπρε, θα δωσεις το Beretta να πας σε τουρκο? .no. .hair.
Η παροιμια λεει: Αν τουρκεψω να γινω Αγας! .sarcastic.Οχι να παρω τουρκικο οπλο;)
 
Back
Top