Τουρκικά όπλα

Καλα μπρε, θα δωσεις το Beretta να πας σε τουρκο? .no. .hair.
Η παροιμια λεει: Αν τουρκεψω να γινω Αγας! .sarcastic.Οχι να παρω τουρκικο οπλο;)
Οχι Διονυση,απλα εβλεπα βιντεο στο yutube και ο αμερικανος τα παινευει πολυ!
Το beretta το δινω για να παρω κατι πιο ποιοτικο!
 
Όλοι λέτε μακρια από τουρκικό κλπ κλπ....πιστεύω πως αν δεν είχαμε αυτή την έχθρα με τα γειτονακια μας θα είχατε όλοι σας από ένα.....Ίσως κ παραπάνω γιατί για τα λεφτά τους είναι αριστουργήματα....Και να πω και κάτι άλλο....Η stoeger λένε έχει πίσω τη beretta αλλα τ όπλο έρχεται στ χαρτόνι ενώ τα ata arms που είναι καθαρά τουρκικό έρχεται σε κουτι με τις κάνες σε ύφασμα τύπου βελούδο πολυ προσεγμένα....Και στην ίδια τιμή...Γιατί τα είχα ψάξει περυσι
 
Όλοι λέτε μακρια από τουρκικό κλπ κλπ....πιστεύω πως αν δεν είχαμε αυτή την έχθρα με τα γειτονακια μας θα είχατε όλοι σας από ένα.....Ίσως κ παραπάνω γιατί για τα λεφτά τους είναι αριστουργήματα....Και να πω και κάτι άλλο....Η stoeger λένε έχει πίσω τη beretta αλλα τ όπλο έρχεται στ χαρτόνι ενώ τα ata arms που είναι καθαρά τουρκικό έρχεται σε κουτι με τις κάνες σε ύφασμα τύπου βελούδο πολυ προσεγμένα....Και στην ίδια τιμή...Γιατί τα είχα ψάξει περυσι
Και εκτός αυτό με τσοκοκλειδο και για άλλα διαμετρηματα και σετακι για περιποιηση των ξύλων.επισης σε κάποια ata δίνουν και ωραιοτατες βαλίτσες μεταφορας.
Σε κάποιες καραμπινες και καπέλα τις εταιριας. Αορτηρες....έως και φυσιγγια αδρανειας. Και όλα αύτα με ελάχιστα χρήματα.20191122_192301.jpg20191122_192301.jpg
 
Και εκτός αυτό με τσοκοκλειδο και για άλλα διαμετρηματα και σετακι για περιποιηση των ξύλων.επισης σε κάποια ata δίνουν και ωραιοτατες βαλίτσες μεταφορας.
Σε κάποιες καραμπινες και καπέλα τις εταιριας. Αορτηρες....έως και φυσιγγια αδρανειας. Και όλα αύτα με ελάχιστα χρήματα.View attachment 7858View attachment 7858
Έτσι ακριβώς....κ εγώ δεν τους παω σαν χώρα αλλα ας μην είχαμε γαμημένο κράτος και να είχαμε ελληνική οπλοβιομηχανια και θα έπαιρνα 1ος ελληνικό όπλο και ας ήταν ασχημοπαπο....γερμανικα όπλα ν ψωνίζουμε τουρκικά οχι....
 
Περπατητο σήμερα με τον τούρκο.
9 τουφεκιές 4 τσιχλες κάτω και βρήκα 1.
Στο παρατσικ έπεφταν στο πυκνό.
Πιο απογευμα στο καρτέρι δεν περασε τίποτα. Ούτε μπαμ.
Στην επιστροφή για το σπίτι πετάχτηκε ένας λαγος στις ρόδες να αυτοκτονήσει και τσιμπησα το φρενο πριν προλάβω να δω τι ήταν και γλύτωσε.
Σαν το σκυλί ήταν ο κερατας και τυχερός πρωτοχρονιατικα.
20200101_165759.jpg
 
Ανέβασε πάλι ο γνωστός κάτι βιντεάκια με τουρκικα 36αρια και δείχνουν φανταστικά!!!

Και αλληλεπιθετο και πλαγιοκανο.

Είναι τις τσωρτσιλ ακαρ.

Παιδιά χωρίς πλάκα τώρα οι Τούρκοι έχουν κάνει καλή δουλειά.

Αν τα δειτε θα πάθετε πλάκα.
Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό αλήθεια.
 
Περπατητο σήμερα με τον τούρκο.
9 τουφεκιές 4 τσιχλες κάτω και βρήκα 1.
Στο παρατσικ έπεφταν στο πυκνό.
Πιο απογευμα στο καρτέρι δεν περασε τίποτα. Ούτε μπαμ.
Στην επιστροφή για το σπίτι πετάχτηκε ένας λαγος στις ρόδες να αυτοκτονήσει και τσιμπησα το φρενο πριν προλάβω να δω τι ήταν και γλύτωσε.
Σαν το σκυλί ήταν ο κερατας και τυχερός πρωτοχρονιατικα.
View attachment 7936
Οπα γαντακι τα σπαει κρατανε ατο κρυο???
 
Οπα γαντακι τα σπαει κρατανε ατο κρυο???
Να σαι καλά φίλε!!!

Φοράω γάντια ακόμη και στην έναρξη και τα φοράω κυρίως για να είμαι πιο άνετος και σταθερός χωρίς να ιδρώνουν τα χέρια.
Εδώ(κρητη)δεν έχει αναπαντεχο κρύο κι έτσι είναι οκ αυτά και για το χειμωνα.
Έτσι κι αλλιώς σπάνια θα δεις κυνηγό εδώ να φοράει γάντια.
Τα συγκεκριμένα πάντως έχουν ωραία αίσθηση και εφαρμογη που συγκρίνεται και με πολύ ακριβότερα.
 
Να σαι καλά φίλε!!!

Φοράω γάντια ακόμη και στην έναρξη και τα φοράω κυρίως για να είμαι πιο άνετος και σταθερός χωρίς να ιδρώνουν τα χέρια.
Εδώ(κρητη)δεν έχει αναπαντεχο κρύο κι έτσι είναι οκ αυτά και για το χειμωνα.
Έτσι κι αλλιώς σπάνια θα δεις κυνηγό εδώ να φοράει γάντια.
Τα συγκεκριμένα πάντως έχουν ωραία αίσθηση και εφαρμογη που συγκρίνεται και με πολύ ακριβότερα.
Μου ερεσει το στυλ στο κυνιγι αλλα απο € πασχουμε φιλε αν ειχα φραγγα θα χα ενα καλο συνολακι γουσταρω τρελα
 
17€ τα πήρα.

Τίμιο και καλό σε σύγκριση με κάτι μακγουετ που χω πάρει και 45€.
Εχουν καλο κρατιμα δλδ 17 ευρο ειναι μια μερα στις που....ς τις μπλε για εμενα χαχα δε χανω ουτε μια ευκαιρια για παρτυ τους τωρα να φανταστεις εχω στεγνωση απο καυσιμο και τις βλεπω στο φορουμ
 
Λοιπόν...συνάδελφοι επανέρχομαι στο θέμα αυτό επειδή με είχατε ρωτήσει πως μου φαίνεται το τουρκικό όπλο.
Σας είχα πει λοιπόν ότι θα σας πω όταν το έχω κυνηγήσει αρκετά για να μην λέω ότι να ναι.
Με το όπλο αυτό κυνήγησα λοιπόν τσίχλα και είδα ότι δεν υστερεί πουθενά βλητικα.
Μακρυά κοντά μεσαιες αποστάσεις καλό έως θανατερο!!!
Στη χρήση του απροβληματιστο εύκολο και αξιόπιστο.
Δεν κλωτσάει....Δεν με κούρασε στο περπατητο και γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Είναι τα καλύτερα 700ευρω που έχω δώσει μέχρι τώρα.
Αυτα...
Screenshot_20200115-222545_Gallery.jpg
 
Και εκτός αυτό με τσοκοκλειδο και για άλλα διαμετρηματα και σετακι για περιποιηση των ξύλων.επισης σε κάποια ata δίνουν και ωραιοτατες βαλίτσες μεταφορας.
Σε κάποιες καραμπινες και καπέλα τις εταιριας. Αορτηρες....έως και φυσιγγια αδρανειας. Και όλα αύτα με ελάχιστα χρήματα.View attachment 7858View attachment 7858
Στέλιο το sporting είναι?
 
Όχι το κυνηγετικο!!!

Αν σε ενδιαφέρει να ξέρεις ότι το όπλο είναι οκ.
Επωμισα το sporting εδώ με 76αρες κανες και το βρήκα πολύ στιβαρό όπλο με ρυθμιζόμενη σκανδάλη και κοντάκι και ξύλα πολύ καλύτερα από τα ακριβά λεγόμενα όπλα στα 850 ευρω
 
Επωμισα το sporting εδώ με 76αρες κανες και το βρήκα πολύ στιβαρό όπλο με ρυθμιζόμενη σκανδάλη και κοντάκι και ξύλα πολύ καλύτερα από τα ακριβά λεγόμενα όπλα στα 850 ευρω
Ισχύει....το είδα κι εγω.

Και νομίζω αυτό παραδίδεται και σε βαλίτσα.
 
Back
Top