Τουρκικά όπλα

Οκ φιλε μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εγω ρωτησα εδω την παρεα αν εχει κανεις αυτο https://www.avramidisopla.gr/retay?pgid=klgp3qw11-1cd22592-15d1-4938-b73a-f6076af353a7
Όταν ξεκίνησα με περιορισμένο μπατζετ για όπλο κοιτούσα και εγώ τα τουρκικά αλλά μέχρι το πολύ 600€!!! Όταν πας σε αυτά τα χρήματα πας σε κάτι επώνυμο κι αξιόπιστο όπως Benelli M1 και beretta belmonde 2. Αλλιώς μέχρι 600€ πας στης επιλογές που είναι δουλεμένες και αξιόπιστες impala plus,ATA,stoeger.
 
Μασάι ή Μάρα 890€ και μπενελι Μ1 790€. Βρείτε το λάθος.
Για να βρεις αν υπάρχει λάθος θα πρέπει να κυκλοφορεί καμία 20 αετιά η masai και μετά να συγκρίνεις βλητικα που μπορεί να είναι και καλύτερη από μ1 .Γιατί αν είναι αξιόπιστη δεν υπάρχει λάθος .Το μόνο λάθος είναι ότι φτιάχνεται από τους κωλοπουστους που είναι αχωνευτοι , εχθροί προσωπικά το μόνο που με χαλάει.
 
Για να βρεις αν υπάρχει λάθος θα πρέπει να κυκλοφορεί καμία 20 αετιά η masai και μετά να συγκρίνεις βλητικα που μπορεί να είναι και καλύτερη από μ1 .Γιατί αν είναι αξιόπιστη δεν υπάρχει λάθος .Το μόνο λάθος είναι ότι φτιάχνεται από τους κωλοπουστους που είναι αχωνευτοι , εχθροί προσωπικά το μόνο που με χαλάει.
Είσαι σίγουρος ότι σε μια δεκαετία θα βρεις ανταλλακτικά ;
 
Καλη σου μερα Τακη
Ειχαμε μιλησει στο τηλ για τον κωνο τελικα ακολουθησα τη συμβουλη σου αλλα δεν το εχω κυνηγησει ακομη το οπλο.Δεν ενδιαφερομαι να αγορασω απο κυνηγετικο ενδιαφερον ρωτησα μηπως το εχει καποιος.Κριμα παντως γιατι για τουρκικο ειναι ακριβουτσικο σε τι τιμη την ειχε γιατι στο site του πο κοιταξα δεν τις εχει απο οτι ξερω τις φερνει ο αβραμιδης https://www.avramidisopla.gr/retay
Ναι ο Αβραμίδης φέρνει retay,αλλά είναι ακριβουτσικες και όχι δοκιμασμένες στο τερέν...
Όποτε εγώ γνωρίζω μόνο για impala που την έχει χρόνια φίλος και έως τώρα τουλάχιστον είναι ευχαριστημένος...
 
Είσαι σίγουρος ότι σε μια δεκαετία θα βρεις ανταλλακτικά ;
Αυτό τον προβληματισμό είχα και εγώ για αυτό σκεφτόμουν την stoeger γιατί ήξερα ότι θα έχει ανταλλακτικά και αντιπρόσωπο και μετα από χρόνια.
 
Καλησπέρα και από εμένα....δεν θα αναλύσω τα περί αγορας η μη τουρκικών όπλων αλλά θα μπω κατευθείαν στο ψητό....αυτό εδώ είναι ένα mk3 stoeger...το συγκεκριμένο όπλο όπως μετρήθηκε βρέθηκε με αυλό 18.47...ο κώνος από το εργαστασιο στραβοκομμενος κ κατά συνέπεια έγινε επεξεργασία να διορθωθεί και έφτασε στα 6+ εκατοστά....η βαριά σκανδάλη ελάφρυνε στα 2.500.....επισης τα συγκεκριμένα όπλα παρουσιάζουν δύο θεματακια του κώλου να το πω έτσι με αποτέλεσμα κάποια να κάνουν εμπλοκές....έχουν δύο πυρακια στο σώμα του κλείστρου τα οποία δεν είναι εφαρμοστά όπως πρεπει με αποτέλεσμα να κουνιούνται και να φρακαρει η κίνηση του κλείστρου....επίσης στα συγκεκριμένα έχουν μεγάλη ευπάθεια στον εξολκεα και καλό θα είναι να αλλαχθούν με ένα σετακι από benelli m2....σας παραθέτω φώτο από την αλλαγή του εξολκεα μαμά καθώς και από την πρώτη δοκιμή που έγινε Screenshot_2022-08-12-15-05-52-497_com.miui.gallery.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220807_193424.jpg
    IMG_20220807_193424.jpg
    74,7 KB · Προβολές: 35
  • IMG_20220807_203921.jpg
    IMG_20220807_203921.jpg
    229,7 KB · Προβολές: 34
  • IMG_20220806_205430.jpg
    IMG_20220806_205430.jpg
    242 KB · Προβολές: 35
Back
Top