Τουρκικά όπλα

Νομίζω στην Αμερική παίζουν Τραπ η τουλάχιστον κάποια παραλλαγή Τραπ με μονοκαννο
Έτσι. Το αμερικανικό Τραπ έχει διαφορές από το international ή Ολυμπιακό Τραπ που ξέρουμε εμείς εδώ. Όταν π.χ. στην κατηγορία singles επιτρέπεται μόνο μία βολή ανά δίσκο, δεν είναι απαραίτητο το δίκαννο. Έτσι όλες οι εταιρείες, οι αμερικανικές κυρίως, A.H.Fox, Parker, Stevens, Ithaca, Remington, Browning κλπ. αλλά και κάποιες ευρωπαϊκές, από παλιά έβγαζαν και μονόκαννα τραποτούφεκα, από λιτά και φτηνά μοντέλα μέχρι πανάκριβα.
Δεν το έβγαλε λοιπόν ο Τούρκος τυχαία το παραπάνω, ήξερε που απευθύνεται ... ή μπορεί και να του το ζήτησε κάποια αμερικανική εταιρεία ...
 
Έτσι. Το αμερικανικό Τραπ έχει διαφορές από το international ή Ολυμπιακό Τραπ που ξέρουμε εμείς εδώ. Όταν π.χ. στην κατηγορία singles επιτρέπεται μόνο μία βολή ανά δίσκο, δεν είναι απαραίτητο το δίκαννο. Έτσι όλες οι εταιρείες, οι αμερικανικές κυρίως, A.H.Fox, Parker, Stevens, Ithaca, Remington, Browning κλπ. αλλά και κάποιες ευρωπαϊκές, από παλιά έβγαζαν και μονόκαννα τραποτούφεκα, από λιτά και φτηνά μοντέλα μέχρι πανάκριβα.
Δεν το έβγαλε λοιπόν ο Τούρκος τυχαία το παραπάνω, ήξερε που απευθύνεται ... ή μπορεί και να του το ζήτησε κάποια αμερικανική εταιρεία ...
Και η Baikal βγάζει το μονοκαννο με ρίγα και μοντεκαρλο κοντάκι ίσως γι'αυτό τον λόγο .Για εμάς όμως δεν που δεν ασχολούμαστε με το αμερικανικό Τραπ ,προτιμάμε το πλάγιο με λίγα ευρώ παραπάνω.
 
Θα έλεγα καλύτερα σε δοκιμασμένα να πας impala-ATA-STOEGER
Εχω ΑΤΑ φιλε μου το πρωτο μοντελο που ηρθε Ελλαδα πριν 20 και κατι χρονια(ATA PRINCE ARMY).Δεν ενδιαφερομαι να αγορασω(προς το παρον...)εχω οπλα.Απλα επειδη εχει κατι καινοτομιες για τουρκικο (κωνος μαμα, αντι-κλικ,σκανδαλοθηκη με κουμπι απελευθερωσης χωρις πυρο συγκρατησης κλπ) ρωταω απο φιλολογικο ενδιαφερον...
 
Τι θα γίνει στην Ουκρανία ρε παιδιά, θα τελειώσει ο πόλεμος; Φέτος θα δείτε φωτογραφίες με αποδείξεις πρατηρίων να φλεξαρουν μερικοί. " Όποιος έχει, πάει, οποίος δεν έχει κοιτάει και δε σχολιάζει" πω πω σα να το βλέπω στις ενημερώσεις μου στο φβ .yelling.
 
Τι έγινε ρε παιδιά; Ακόμα να βγει κανας φιλολογος να κράξει;
Μαλλον εμεις θα πρεπει να αυτοκραχτουμε που τοσα χρονια ειμαστε ανικανοι να παραξουμε ενα κυνηγετικο οπλο με τοσους εκατονταδες χιλιαδες κυνηγους(καποτε...)...
 
Τον σεσημασμενο τον μαζεψανε
Καταλαβα ποιον λες. Η πολυφωνια ειναι πολυ εποικοδομητική, αλλα εκεινος οταν διαφωνουσε ηταν πολυ προκλητικος και προσβλητικος στα σχολια του. Θεωρουσε πολλους συνομιλητές του μαθητουδια ανεπίδεκτα μαθησεως. Τελος παντων, καλα να ειναι και μακαρι να τον ξανακουσουμε. Εγω τον ειχα συνηθίσει.
 
Back
Top