Τουρκικά όπλα

Με το πειραγμα του κωνου ξυνεις πληγες, αν θες πες σε τι οπλα και τι ειδες σε σχεση με πριν και μετα.
γιωργο εγω δεν θα πω σε κανενα να κανει κωνο η οχι....εγω εκανα σε ολα μου τα οπλα που ειχα μεχρι τωρα και εχω και πολλες δοκιμες και ειδα διαφορες σε διατρηση ταχυτητα και κατανομη....τα οπλα που πειραξα ειναι φρανκι αφινιτυ μαξους sx2 1187 phoenix και τωρα το 3μκ
 
Last edited:
γιωργο εγω δεν θα πω σε κανενα να κανει κωνο η οχι....εγω εκανα σε ολα μου τα οπλα που ειχα μεχρι τωρα και εχω και πολλες δοκιμες και ειδα διαφορες σε διατρηση ταχυτητα και κατανομη....τα οπλα που πειραξα ειναι φρανκι αφινιτυ μαξους sx2 1187 και τωρα το 3μκ
Καλά ρε θηρίο‼️η Μάξους η παλιά είχε 7 εκατοστά κώνο κ η νέα 3.5 ‼️+ ότι κυκλοφορεί με αυλό 18.7‼️
 
γιωργο εγω δεν θα πω σε κανενα να κανει κωνο η οχι....εγω εκανα σε ολα μου τα οπλα που ειχα μεχρι τωρα και εχω και πολλες δοκιμες και ειδα διαφορες σε διατρηση ταχυτητα και κατανομη....τα οπλα που πειραξα ειναι φρανκι αφινιτυ μαξους sx2 1187 phoenix και τωρα το 3μκ
Για πες πόση διαφορά είδες σε συγκέντρωση και διάτρηση για κάθε όπλο ξεχωριστά ...
Νούμερα αν έχεις όμως, όχι σκοτώματα στο πεδίο.
 
και ομως η μαξους με 3.5 εκατοστα κωνο τον ειχε στραβο απο το εργοστασιο και για ναερθει στα ισια του πηγε 5.5
Μήπως είναι στραβό το εργαλείο του μάστορα ρε φίλε;
Όλα τα όπλα στραβούς κώνους έχουν ;

Η 1187 τι προβλήματα σου έβγαλε ;
 
μιλαμε για μικρες κακοτεχνιες οι οποιες φτιαχνονται χωρις μεγαλο κοστος...με 18 ευρω τελειωσα και το οπλο δουλευει ρολοι....αν με ρωτησει καποιος αν αξιζει να το παρει θα του πω ναι γιατι σε αυτα τα χρηματα αυτα τα θεματα ειναι μηδαμινα και φτιαχνονται....επισης να πω οτι δεν εχουν ολα τα στογκερ αυτα τα θεματα....καποια μπορει να βγουν
Κωσταντη εγώ ασχολούμαι λίγο και με την πρακτική σκοποβολή αρκετά χρόνια και βλέπω ποια όπλα τραβάνε και ποια όχι. Φυσικά και δεν έχουν όλα τα συγκεκριμένα όπλα πρόβλημα, μόνο αυτά που ρίχνουν φυσίγγια βγάζουν θέματα, αυτά που είναι στη ντουλάπα δουλεύουν ρολόι. Χαίρομαι που βρήκες άκρη και δουλεύει το όπλο σου. Εγώ εξαρχής, αν ξεπερνούσα το " τουρκικής κατασκευής" , λέμε αν, πάλι δεν θα πήγαινα σε τουρκικό. Υπάρχουν αξιόλογα όπλα και σε αυτή τη χρηματική κατηγορία, αλλά δεν είναι τούρκικα.
 
Μήπως είναι στραβό το εργαλείο του μάστορα ρε φίλε;
Όλα τα όπλα στραβούς κώνους έχουν ;

Η 1187 τι προβλήματα σου έβγαλε ;
απο εργοστασιο ηταν στραβοι και τους εβλεπες και με το ματι....η 1187 τιποτα απο προβληματα λειτουργιας απλα ηταν λιγο χαλια εσωτερικα λογω του οτι ο πρωην ιδιοκτητης ειχε μαθει σε μπενελι χαχαχαχαχα
 
Για πες πόση διαφορά είδες σε συγκέντρωση και διάτρηση για κάθε όπλο ξεχωριστά ...
Νούμερα αν έχεις όμως, όχι σκοτώματα στο πεδίο.
δεν εχω κρατησει τις φωτο γιατι χαλασε το κινητο και εχασα πολλες φωτο με τις δοκιμες πριν και μετα.....θυμαμαι ομως οτι ο κωνος μου εβγαλε ενα ποσοστο περιπου στο 20% σε συγκεντρωση και στην διατρηση ειχα πλεον μονιμα στο συνολο επιπλεον περιπου 15% σε τρυπηματα σε σκληρες επιφανειες....οι δοκιμες φυσικα εγιναν με ιδια φυσιγγια και τσοκ
 
δεν εχω κρατησει τις φωτο γιατι χαλασε το κινητο και εχασα πολλες φωτο με τις δοκιμες πριν και μετα.....θυμαμαι ομως οτι ο κωνος μου εβγαλε ενα ποσοστο περιπου στο 20% σε συγκεντρωση και στην διατρηση ειχα πλεον μονιμα στο συνολο επιπλεον περιπου 15% σε τρυπηματα σε σκληρες επιφανειες....οι δοκιμες φυσικα εγιναν με ιδια φυσιγγια και τσοκ
Οκ ευχαριστώ.

Ο μάστορας δεν μέτρησε τους κώνους ;
Με τι εργαλείο τους μέτρησε και είδε αν είναι στραβοί ή όχι ; ξέρεις ;
Ή δεν χρησιμοποίησε εργαλείο για μέτρηση ;
 
Οκ ευχαριστώ.

Ο μάστορας δεν μέτρησε τους κώνους ;
Με τι εργαλείο τους μέτρησε και είδε αν είναι στραβοί ή όχι ; ξέρεις ;
Ή δεν χρησιμοποίησε εργαλείο για μέτρηση ;
Κανονικά μετρήθηκαν και οι κώνοι και οι αυλοι και μετά ανέλαβε δράση το αλεζουαρ μέχρι εκεί που δείχνει η κάννη πόσο μπορεί να κόψει....δες λίγο τον κώνο του στογκερ και θα καταλάβεις
 

Attachments

  • Screenshot_2022-08-12-19-26-42-903_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2022-08-12-19-26-42-903_com.facebook.orca.jpg
    93,2 KB · Προβολές: 42
Κανονικά μετρήθηκαν και οι κώνοι και οι αυλοι και μετά ανέλαβε δράση το αλεζουαρ μέχρι εκεί που δείχνει η κάννη πόσο μπορεί να κόψει....δες λίγο τον κώνο του στογκερ και θα καταλάβεις
Πςςςςς ‼️‼️θα πλακωθηκε στα ψημένα...ο Τούρκος κ μετά έπιασ δλεια κι σι έφτιαξε Τουν κώνου‼️
 
Πςςςςς ‼️‼️θα πλακωθηκε στα ψημένα...ο Τούρκος κ μετά έπιασ δλεια κι σι έφτιαξε Τουν κών
για να κοψει στο εργοστασιο το μηχανημα στραβα τον κωνο και να μην ελεγξεις μετα πρεπει ο μεμετης να ηταν μεγαλος παπαρας
 
Κανονικά μετρήθηκαν και οι κώνοι και οι αυλοι και μετά ανέλαβε δράση το αλεζουαρ μέχρι εκεί που δείχνει η κάννη πόσο μπορεί να κόψει....δες λίγο τον κώνο του στογκερ και θα καταλάβεις
Ο μάστορας με τι εργαλείο μέτρησε την στραβομάρα των κώνων, αυτό ρωτάω.

Μέτρησε πάχος τοιχωμάτων μετά το αλεζουάρ ;
Ήταν ασφαλή τα πάχη ;
 
Ο μάστορας με τι εργαλείο μέτρησε την στραβομάρα των κώνων, αυτό ρωτάω.

Μέτρησε πάχος τοιχωμάτων μετά το αλεζουάρ ;
Ήταν ασφαλή τα πάχη ;
το μηκος μετρησε....η στραβομαρα δεν ηθελε εργαλειο για να την δεις....απο την μια μερια η αρχη του κωνου εκανε νυχι σε σχεση με την απεναντι πλευρα
 
το μηκος μετρησε....η στραβομαρα δεν ηθελε εργαλειο για να την δεις....απο την μια μερια η αρχη του κωνου εκανε νυχι σε σχεση με την απεναντι πλευρα
Τι νύχι‼️❓πρέπει να είσαι Τούρκος για να το καταφέρεις αυτό‼️
 
Back
Top