Τουρκικά όπλα

Τα πιο πολλά επιδόματα πλέον είναι Αλβανών, Πακιστανών κλπ οι Έλληνες φουτσες επιδόματα παίρνουν....ένα φιλαράκι το βγάλαν εκτός από το ΚΕΑ...αύξησαν την αντικειμενική αξία του σπιτιού του....εν μια νυκτί έγινε ακατάλληλος δικαιώματος‼️
 
Πανεύκολα...
Τον βάζεις να δουλέψει.
Αν δεν γουστάρει, κόβεται το επίδομα.
Του βάζεις δηλαδή λιιιγο, τοσο δα, νέφτι στο κωλαράκι ώστε να σηκωθεί από τον καναπέ και να δραστηριοποιηθει!
Εκτός και αν δεν θες να δραστηριοποιηθει....;)
 
Last edited:
Τα πιο πολλά επιδόματα πλέον είναι Αλβανών, Πακιστανών κλπ οι Έλληνες φουτσες επιδόματα παίρνουν....ένα φιλαράκι το βγάλαν εκτός από το ΚΕΑ...αύξησαν την αντικειμενική αξία του σπιτιού του....εν μια νυκτί έγινε ακατάλληλος δικαιώματος‼️
Είναι λίγο μπερδεμένο το θέμα.Το επίδομα είναι βασική πολιτική της σημερινής αντιπολίτευσης . Αναγκάζεται η κυβέρνηση να το δώσει ,για να λέει ότι το έδωσε άσχετα αν πάνε σε βαρέλι δίχως πάτο.
 
Να σας πω ένα ωραίο να γελάσουμε....μου λέει ένας φίλος ,ο τάδε ζητάει άτομα να κουβαλήσουν τριφύλλι ,το τριφύλλι δένεται σε μπάλες των 25-35 κιλών‼️πόσο πληρώνει του λέω την μπάλα ,φόρτωμα ξεφόρτωμα(ντανιασμα στην αποθήκη)μου λέει 25 λεπτά‼️πες του να πάνα γμθ του λέω....οι γύφτοι κ Πακιστανοί παίρνουν 50λεπτα‼️
Ορίστε μαγκιά του Έλληνα‼️
 
Να σας πω ένα ωραίο να γελάσουμε....μου λέει ένας φίλος ,ο τάδε ζητάει άτομα να κουβαλήσουν τριφύλλι ,το τριφύλλι δένεται σε μπάλες των 25-35 κιλών‼️πόσο πληρώνει του λέω την μπάλα ,φόρτωμα ξεφόρτωμα(ντανιασμα στην αποθήκη)μου λέει 25 λεπτά‼️πες του να πάνα γμθ του λέω....οι γύφτοι κ Πακιστανοί παίρνουν 50λεπτα‼️
Ορίστε μαγκιά του Έλληνα‼️
Σαν Έλληνας θα μπορούσε να σε προσλαμβάνει ένας Πακιστανός, που θα το έπαιρνε το δεμάτι υπερεργολαβια.Θα σου δίνει 25 λεπτά εσένα και θα βγάζει αυτός αλλά 25λεπτα χωρίς να δουλεύει.
 
Αν τα ποιοτικά χαρακτηριστικά είναι αυτά που έχει βάλει η Beretta τι σημασία έχει.
Τεράστια ... γιατί τα πραγματικά δεν σημαίνει πως ταυτίζονται με τα "ποιοτικά" ή καλύτερα με τα χαρακτηριστικά που έχει ορίσει αυτός που έδωσε την παραγγελία.

Εκεί την πατάνε όλοι ... έλα μωρέ το ίδιο είναι ... αμ δεν είναι το ίδιο !!! αν ήταν πραγματικά το ίδιο θα έκανε την ίδια δουλειά όπως έγραψα παραπάνω ...
 
Και στην τελική το που κατασκευάζεται ένα εξάρτημα μικρή σημασία έχει ... όταν ένας κατασκευαστής σου δίνει 10 και 20 χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας και ένας άλλος 1 έτος για το φαινομενικά ίδιο ολοκληρωμένο προιόν δεν χρειάζεται να είσαι ψαγμένος αγοραστής ή να έχεις σπουδάσει rocket science για να καταλάβεις την διαφορά.
Γενικά μιλάω όχι για όπλα.
 
Να σας πω ένα ωραίο να γελάσουμε....μου λέει ένας φίλος ,ο τάδε ζητάει άτομα να κουβαλήσουν τριφύλλι ,το τριφύλλι δένεται σε μπάλες των 25-35 κιλών‼️πόσο πληρώνει του λέω την μπάλα ,φόρτωμα ξεφόρτωμα(ντανιασμα στην αποθήκη)μου λέει 25 λεπτά‼️πες του να πάνα γμθ του λέω....οι γύφτοι κ Πακιστανοί παίρνουν 50λεπτα‼️
Ορίστε μαγκιά του Έλληνα‼️
Να ξερες ποσες εχω φορτωσει απο παιδακι με τον παππου
Και τρυφυλλι καινκανονικες
Πρωτη μου φορα γυρω στα 10 χρονων
Τις βλεπω και νομιζω ειναι ´´φυλό´´
Σιγα σκεφτομαι τρυφιλλι ειναι!
Παω να σηκωσω μια και αρχιζει ο παππους να γελα αλλα και να καμαρωνει ταυτοχρονα
Ο σπαγγος να μου κοβει τα χερια και να κινδυνευω να παω τουμπα με την μπαλα

4 το πρωι φευγαμε για να μαστε στο ξεφωτι για φορτωμα
Εκει εμαθα να δενω στο φορτηγο τους κομπους για φορτωματα και να στοιβαζω ´´δενοντας ´´ το υλικο μεταξυ του
Στο χωραφι ειχε παντα Μαθημα τα ιχνη του λαγου αλλα και των πουλιων
Εκει εμαθα να ξεζωριζω τα κορακοειδη και την ζημια που κανει το καθε ενα
Επισης τα φιδια
Ανεκτιμητα μαθηματα με τον παππου!!!
 
Τεράστια ... γιατί τα πραγματικά δεν σημαίνει πως ταυτίζονται με τα "ποιοτικά" ή καλύτερα με τα χαρακτηριστικά που έχει ορίσει αυτός που έδωσε την παραγγελία.

Εκεί την πατάνε όλοι ... έλα μωρέ το ίδιο είναι ... αμ δεν είναι το ίδιο !!! αν ήταν πραγματικά το ίδιο θα έκανε την ίδια δουλειά όπως έγραψα παραπάνω ...
Δεν είναι γνήσιο Beretta ; γιατί αν δεν είναι αλλάζει το πράμα . Θυμάμαι όταν ήμουνα γυμνάσιο-λυκειο οι δερμάτινες μπάλες Adidas κλπ ήταν made Πακιστάν και η φήμη ήταν λόγο μεγάλης παραγωγής δέρματος είχαν φτιάξει εργοστάσια εκεί.Τοτε δεν μπορούσες να το ψάξεις όπως σήμερα.
 
Να ξερες ποσες εχω φορτωσει απο παιδακι με τον παππου
Και τρυφυλλι καινκανονικες
Πρωτη μου φορα γυρω στα 10 χρονων
Τις βλεπω και νομιζω ειναι ´´φυλό´´
Σιγα σκεφτομαι τρυφιλλι ειναι!
Παω να σηκωσω μια και αρχιζει ο παππους να γελα αλλα και να καμαρωνει ταυτοχρονα
Ο σπαγγος να μου κοβει τα χερια και να κινδυνευω να παω τουμπα με την μπαλα

4 το πρωι φευγαμε για να μαστε στο ξεφωτι για φορτωμα
Εκει εμαθα να δενω στο φορτηγο τους κομπους για φορτωματα και να στοιβαζω ´´δενοντας ´´ το υλικο μεταξυ του
Στο χωραφι ειχε παντα Μαθημα τα ιχνη του λαγου αλλα και των πουλιων
Εκει εμαθα να ξεζωριζω τα κορακοειδη και την ζημια που κανει το καθε ενα
Επισης τα φιδια
Ανεκτιμητα μαθηματα με τον παππου!!!
Εκεί θα έμαθες και τη μέση σου .
 
Εκεί θα έμαθες και τη μέση σου .
Οχι την μεση την εμαθα αργοτερα στα ειδη υγειινης τοτε που τα τσιμεντα και οι γομες ηταν 50 κιλα ακομη
Και στα εαρκοντισιον που ανεβαζα μετέπειτα
Ξερεις ομως ποτε με ενοχλησε πραγματικα
Οταν πηρα βαρος!
Εχασα το βαρος και ηρεμισε
Δεν εγιανε με πιανει ακομη αλλα καμια σχεση το πριν με το
Μετα
 
Και στην τελική το που κατασκευάζεται ένα εξάρτημα μικρή σημασία έχει ... όταν ένας κατασκευαστής σου δίνει 10 και 20 χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας και ένας άλλος 1 έτος για το φαινομενικά ίδιο ολοκληρωμένο προιόν δεν χρειάζεται να είσαι ψαγμένος αγοραστής ή να έχεις σπουδάσει rocket science για να καταλάβεις την διαφορά.
Γενικά μιλάω όχι για όπλα.
Η beretta γιατί δίνει μόνο 3 χρόνια εγγύηση. Και θέλουμε οι περισσότεροι να πάρουμε beretta. Η franchi 7. Browning 10. fabarm 7. Είναι καλή αγορά τελικά ένα beretta σε σχέση με τα παραπάνω;
Και μη μου πείτε Μπερέτα εγγύηση. Που είναι,; 3 χρονια.
 
Η beretta γιατί δίνει μόνο 3 χρόνια εγγύηση. Και θέλουμε οι περισσότεροι να πάρουμε beretta. Η franchi 7. Browning 10. fabarm 7. Είναι καλή αγορά τελικά ένα beretta σε σχέση με τα παραπάνω;
Και μη μου πείτε Μπερέτα εγγύηση. Πουν'τη
Γιατί να δώσει παραπάνω η Βeretta?Αφού θα την έχεις πουλήσει νωρίτερα όταν καταλάβεις ότι τα 3 βελάκια είναι καμάκι για ψάρεμα τελικά.
 
Δεν είναι γνήσιο Beretta ; γιατί αν δεν είναι αλλάζει το πράμα . Θυμάμαι όταν ήμουνα γυμνάσιο-λυκειο οι δερμάτινες μπάλες Adidas κλπ ήταν made Πακιστάν και η φήμη ήταν λόγο μεγάλης παραγωγής δέρματος είχαν φτιάξει εργοστάσια εκεί.Τοτε δεν μπορούσες να το ψάξεις όπως σήμερα.
Ότι σε δερμάτινο, κατ αποκλειστικότητα ,πακι όλε‼️‼️
 
Back
Top