Τουρκικά όπλα

Ας μεταφέρει η διαχείριση τα μηνύματα για να μην χαλάμε το θέμα. Ποιό beretta είναι αδράνεια; Εννοείς το es100 και το bellmonte? Αν ναί μην ξεχνάμε οτι τα μοντέλα αυτά άνηκαν στην basic σειρά αυτογεμών της εταιρείας κι όχι στην αιχμή του δόρατος, όπως π.χ a391 a400 κ.ο.κ. Χωρίς να υποννοώ ποιό είναι καλύτερο, απάντησα στην ανάρτηση του Γιάννη οτι όλοι στρέφονται στην αδράνεια..
Ειδιακα την es 100 την έχω μέσα στην καρδιά μου όπλο εξαιρετικό βασισμένο στην αδράνεια με μια κάννη που και πέτρες να βάλεις θα έχεις αποτέλεσμα
 
Πόσο το πηρες και ποια έκδοση;
Το πήρα μεταχειρισμένο από ιδιώτη 2 χρόνων σχεδόν αχρησιμοποίητο 71 εκατοστά το νίκελ grade 2 550€ ζυγισμένο στη ψηφιακή ζυγαριά 3380 νομίζω ατσάλινη βάση αλλά το ζύγισμα στους 71 το κάνει να φαίνεται πολύ ελαφρύτερο.
 
Το πήρα μεταχειρισμένο από ιδιώτη 2 χρόνων σχεδόν αχρησιμοποίητο 71 εκατοστά το νίκελ grade 2 550€ ζυγισμένο στη ψηφιακή ζυγαριά 3380 νομίζω ατσάλινη βάση αλλά το ζύγισμα στους 71 το κάνει να φαίνεται πολύ ελαφρύτερο.
Μια χαρά!!!
Υγεια και καλά κυνηγια.
 
Κάθομαι και σκέφτομαι ρε φουστη μου, πόσοι συνάδελφοι κυνηγοί δεν θα τα βρήκαν ποτέ με τις ρυθμίσεις και στο τέλος θα το έδωσαν όσο- όσο απογοητευμένοι.Να γιατί ο κόσμος πίνει νερό στο άκουσμα της αδράνειας.
Κάθομαι και σκέφτομαι ρε φουστη μου, πόσοι συνάδελφοι κυνηγοί δεν θα τα βρήκαν ποτέ με τις ρυθμίσεις και στο τέλος θα το έδωσαν όσο- όσο απογοητευμένοι.Να γιατί ο κόσμος πίνει νερό στο άκουσμα της αδράνειας.
Δεν είναι ακριβός έτσι ποιο άλλο ρυθμίζει αέρια η beretta το 1982 δεν έκανε ρυθμίσεις όπως και η franchi από το μοντέλο 500 που κυνήγησα δηλαδή ίδια περίπου εποχή δεν έκανε ρυθμίσει, την αδράνεια την αγαπήσαν λόγο της απλότητας στην συντήρηση.
 
Δεν είναι ακριβός έτσι ποιο άλλο ρυθμίζει αέρια η beretta το 1982 δεν έκανε ρυθμίσεις όπως και η franchi από το μοντέλο 500 που κυνήγησα δηλαδή ίδια περίπου εποχή δεν έκανε ρυθμίσει, την αδράνεια την αγαπήσαν λόγο της απλότητας στην συντήρηση.
Ούτε πιστόνια, ούτε τσιμουχες λαστιχακια ,τρυπουλες μουτζουρες, ρυθμίσεις βαριές- ελαφριές, χοντρές πάπιες και ευαίσθητες.Και προπάντων δεν πιάνουν όλων τα χέρια με αποτέλεσμα την πίκρα.
 
Aσχετο με τα οπλα.Σημερα αγορασα ενα ποτιστηρι για κατι ζαρτινιερες.Παω σπιτι κοιταω την ταμπελα Τουρκικο προιον .hair. Συλογισμος τωρα,Τα παιδια που εχουν παρει τουρκικα οπλα εαν γινει μια στραβη θα ντουφεκανε τουρκους με τουρκικα οπλα,Εγω ο μαλακας θα τους πεταω ποτιστηρια.terror..very funny.
 
Aσχετο με τα οπλα.Σημερα αγορασα ενα ποτιστηρι για κατι ζαρτινιερες.Παω σπιτι κοιταω την ταμπελα Τουρκικο προιον .hair. Συλογισμος τωρα,Τα παιδια που εχουν παρει τουρκικα οπλα εαν γινει μια στραβη θα ντουφεκανε τουρκους με τουρκικα οπλα,Εγω ο μαλακας θα τους πεταω ποτιστηρια.terror..very funny.
Εσύ έχεις benelli.
 
Aσχετο με τα οπλα.Σημερα αγορασα ενα ποτιστηρι για κατι ζαρτινιερες.Παω σπιτι κοιταω την ταμπελα Τουρκικο προιον .hair. Συλογισμος τωρα,Τα παιδια που εχουν παρει τουρκικα οπλα εαν γινει μια στραβη θα ντουφεκανε τουρκους με τουρκικα οπλα,Εγω ο μαλακας θα τους πεταω ποτιστηρια.terror..very funny.
Εσυ θα τους βρεχεις για πιο καλη διατρυση
 
Aσχετο με τα οπλα.Σημερα αγορασα ενα ποτιστηρι για κατι ζαρτινιερες.Παω σπιτι κοιταω την ταμπελα Τουρκικο προιον .hair. Συλογισμος τωρα,Τα παιδια που εχουν παρει τουρκικα οπλα εαν γινει μια στραβη θα ντουφεκανε τουρκους με τουρκικα οπλα,Εγω ο μαλακας θα τους πεταω ποτιστηρια.terror..very funny.
Δεν εκπλήσσομαι Βαγγέλη. Πολλά τα παραδείγματα. Πάω πριν λίγα χρόνια να πάρω ένα τζην παντελόνι, βρίσκω ένα Wrangler όπως το ήθελα, όταν πήγα σπίτι και κοίταξα το ταμπελάκι στην εσωτερική μεριά της μέσης βλέπω Made in Turkey !!!
Πριν δύο χρόνια είπα να βάλω πλακάκια στο σπίτι στο χωριό, πάω σε ένα καλό μαγαζί εδώ να δω και να διαλέξω, μου δείξανε τα δείγματα και τις τιμές, διάλεξα, μου τα φόρτωσαν στο αγροτικό, πάω στο χωριό και αφού ξεφόρτωσα τις κούτες, μόνο τότε σκέφτηκα να κοιτάξω τί γράφουν, και βλέπω πάλι Made in Turkey !!!
Αυτά πρόσεξα, ποιος ξέρει πόσα άλλα πράγματα έχω πάρει, κι εγώ και όλοι μας, τουρκικά χωρίς να το ξέρουμε!!! Θα μου πεις, αν το'ξερες θα τα έπαιρνες? Πιθανόν όχι, μάλλον θα κοίταζα να βρω κάτι άλλο. Τέλος πάντων, και τα πλακάκια καλά βγήκαν, και το παντελόνι ακόμη το φοράω ... Τώρα, ειδικά όπλο, που είναι και κάτι που το ψάχνεις λίγο παραπάνω, εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ... Αλλά δεν κρίνω και δεν κατηγορώ τα παιδιά που αγοράζουν τουρκικά όπλα ...
 
Back
Top