Τι σημαίνει "καλή κάννη";

Η συγκέντρωση που βγάζει το όπλο είναι η αναμενόμενη βάση σύσφιξης κ απόστασης... Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο...
σε ένα πλήθος δοκιμών, συνθηκών κ χρόνου μιας 8ετιας περίπου, ότι φυσίγγια κ αν δοκίμασα, ακόμα κ αυτά που τα έριξα με αλλά μου όπλα κ δεν μου άρεσαν η σκόρπιζαν, τα πήγαινε πάντα στις ονομαστικές αποδόσεις των τσοκ... Αν τα 3 άστρα πρέπει να δίνουν ένα 70 % στα 35 μέτρα, όλα τα φυσίγγια που έχω δοκιμάσει, εμπορικά κ ιδιογομωση κ είναι πραγματικά πολλά, θα δώσουν αυτό το ποσοστό... Κάποια κ παραπάνω αλλά κανένα λιγότερο...στο κυνήγι κ σε ημερήσια παπιών τα σκοτώματα που κάνει έχουν ταυτότητα χαρακτηριστικη, δεν μπορώ να το περιγράψω αυτό, πρέπει να το βιώσεις για να το ζήσεις...
ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΑΛΗΣ ΚΑΝΗΣ
 
Με τη μ2 μπορεί να παίρνω περισσότερα πουλιά, αλλά δεν σκοτώνει έτσι, πως να το κάνουμε κ ας μην την αλλάζω για κανένα όπλο γιατί αυτό που μας βολεύει στο κυνήγι είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων...
ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΑΛΟΥ ΟΠΛΟΥ
 
Αν θυμάμαι καλά, τις δεύτερες κάνες στις φωτογραφίες που βάλατε (αυτές που μοιάζουν με δίδυμες καμινάδες) ο κατασκευαστής τις πρότεινε για το άθλημα του skeet, τουλάχιστον αυτό μου είχε πει ο φίλος που είχε ένα τέτοιο με κάποια ζευγάρια κάνες.
 
Αν θυμάμαι καλά, τις δεύτερες κάνες στις φωτογραφίες που βάλατε (αυτές που μοιάζουν με δίδυμες καμινάδες) ο κατασκευαστής τις πρότεινε για το άθλημα του skeet, τουλάχιστον αυτό μου είχε πει ο φίλος που είχε ένα τέτοιο με κάποια ζευγάρια κάνες.
Ήταν πολύ κοντές Λευτέρη γαι το σκητ.Νομίζω μέχρι 61εκ. Ήταν κυλινδρικές και ήταν για μονόβολα.
Είχε όλα τα διαμετρήματα του λειόκανου και επερνε ραβδωτά μέχρι 9.3! Το διαφήμιζε όπως τότε η παλιά Tika και μετά Valmet
Ενα όπλο για όλα.
 
Αν θυμάμαι καλά, τις δεύτερες κάνες στις φωτογραφίες που βάλατε (αυτές που μοιάζουν με δίδυμες καμινάδες) ο κατασκευαστής τις πρότεινε για το άθλημα του skeet, τουλάχιστον αυτό μου είχε πει ο φίλος που είχε ένα τέτοιο με κάποια ζευγάρια κάνες.
ναι 66 εκ για σκητ ήταν
παραλίγο θα αγόραζα ένα
 
Back
Top