Τι σημαίνει "καλή κάννη";

Μιας και γράφουμε στο καλή κανη σε σύντομο χρονικό διάστημα θα επιχειρήσω μια κανη με σταθερό τσοκαρισμα να την μετατρέψω σε φρένου όπως τα τσοκ φρένου ,αν βολεύει λόγο μήκους και μπορεί να πιαστεί στο μηχάνημα θα την κάνω σαν kings τσοκ .
 
Μιας και γράφουμε στο καλή κανη σε σύντομο χρονικό διάστημα θα επιχειρήσω μια κανη με σταθερό τσοκαρισμα να την μετατρέψω σε φρένου όπως τα τσοκ φρένου ,αν βολεύει λόγο μήκους και μπορεί να πιαστεί στο μηχάνημα θα την κάνω σαν kings τσοκ .
Ρίξε πριν και μετά ... θέλουμε φωτορεπορτάζ ... και διατρήσεις επίσης.
Καλή επιτυχία.
 
Μιας και γράφουμε στο καλή κανη σε σύντομο χρονικό διάστημα θα επιχειρήσω μια κανη με σταθερό τσοκαρισμα να την μετατρέψω σε φρένου όπως τα τσοκ φρένου ,αν βολεύει λόγο μήκους και μπορεί να πιαστεί στο μηχάνημα θα την κάνω σαν kings τσοκ .
Kicks ρε άτιμο κιξ‼️
 
Δεν ξέρω τι σημαίνει καλή κάννη, σε δοκιμές που έκανα χθες, Benelli M1 vs Remington wingmaster με 3* τσοκ μαμά και τα δύο, κέντρο τουφεκιά με τη M1 είχε τα ίδια σκάγια με την τουφεκιά της remi, μόνο που η remi μου είχε φύγει λίγο πάνω και δεξιά. 260 σκάγια στο χάρτη η Μ1, 261 χωρίς να είναι κέντρο δυστυχώς η ρεμι γιατί έριχνα όρθιος χωρίς στήριξη. Απόσταση 37 μέτρα από το στόμιο της κάννης. Μόλις βρω χρόνο θα ανεβάσω και φωτογραφίες. Έριξα κι άλλα φυσίγγια αλλά δεν έχω μαρκάρει τα σκάγια λόγο έλλειψης χρόνου. Τα φυσίγγια της δοκιμής - NSI speed 34 no7, Λάμπρο vendetta 34 no 7, Λάμπρο φελτρο νο 7 και τέλος navaro 30 νούμερο 9 ( μόνο το Ναβάρο ρίχθηκε από τα 35 μέτρα.
 
Last edited:
Παρέλειψα να πω ότι το χαρτόνι είναι αυτό που βάζουν στις παλέτες με τα νερά ( τις 6αδες) Πάντως χαρά στο κουράγιο όσων κάνουν δοκιμές συχνά. Χθες μου βγήκαν τα μάτια να μαρκάρω σκάγια με τον μαρκαδόρο και έκανα μόνο δύο χαρτόνια. Έχω αλλά 6 να μαρκάρω και να μετρήσω σκάγια. Κύκλο των 76 δεν έκανα,το βρίσκω too much να πω την αλήθεια. Πάντως θα το δείτε και στην αποτύπωση, μπορεί η Ρεμί να βάζει περισσότερα σκάγια αλλά και η μπενελα κέντημα τα πάει. Βγάζει μια ωραία κυνηγετική τουφεκιά και μάλιστα με εντυπωσίασε γιατί την απόσταση των 37 από το στόμιο, τη θεωρώ μια πολύ μακρινή - οριακή θα έλεγα τουφεκιά. Κι όμως το speed σε νούμερο 7 έδωσε τέτοια αποτύπωση που δεν θα γλυτωνε ούτε τσίχλα και με τα δύο όπλα.
 
Back
Top