Τα πάντα για τα τσοκ

45 σύμφωνα με τον κατασκευαστή: KICK’S chokes are diagonally ported at a 135° angle away from the shooter, which reduces the side blast which is common with other types of porting. Because of the sharp angle of the ports, the leading edge acts as a braking system, slowing the wad down in order to provide superior patterning.

Δηλαδή 180 - 135 = 45 !!! ;)
Θα κάνω μια μπακαλιστικη μέτρηση και θα επανέλθω....🙂
 
καλησπερα συναδελφοι,φετος στην σεζον πηρα μια franchi affility 3 να με συνοδευει.θελω να βαλω ενα 4* τσοκακι εσω-εξω για τσιχλοκυνηγι.εχει καποιος καποια εμπειρια αναμεσα σε μαρκες που να ειναι ευχαριστημενος;μου προτιναν φιλοι gemini και briley αλλα δεν εχουμε το ιδιο οπλο για να μπορεσω να τα δοκιμασω!
 
καλησπερα συναδελφοι,φετος στην σεζον πηρα μια franchi affility 3 να με συνοδευει.θελω να βαλω ενα 4* τσοκακι εσω-εξω για τσιχλοκυνηγι.εχει καποιος καποια εμπειρια αναμεσα σε μαρκες που να ειναι ευχαριστημενος;μου προτιναν φιλοι gemini και briley αλλα δεν εχουμε το ιδιο οπλο για να μπορεσω να τα δοκιμασω!
Νομίζω ότι είναι εξίσου καλά.......
Θα διάλεγα το gemini λόγω χαμηλότερης τιμής χωρίς να υστερεί σε ποιότητα......
 
καλησπερα συναδελφοι,φετος στην σεζον πηρα μια franchi affility 3 να με συνοδευει.θελω να βαλω ενα 4* τσοκακι εσω-εξω για τσιχλοκυνηγι.εχει καποιος καποια εμπειρια αναμεσα σε μαρκες που να ειναι ευχαριστημενος;μου προτιναν φιλοι gemini και briley αλλα δεν εχουμε το ιδιο οπλο για να μπορεσω να τα δοκιμασω!
Carlsons sporting Clay's ic
 
καλησπερα συναδελφοι,φετος στην σεζον πηρα μια franchi affility 3 να με συνοδευει.θελω να βαλω ενα 4* τσοκακι εσω-εξω για τσιχλοκυνηγι.εχει καποιος καποια εμπειρια αναμεσα σε μαρκες που να ειναι ευχαριστημενος;μου προτιναν φιλοι gemini και briley αλλα δεν εχουμε το ιδιο οπλο για να μπορεσω να τα δοκιμασω!
Πάρε το gemini τ οποίο είναι δοκιμασμένο στην affinity που είχα και μη το ξαναβγάλει.κι αν θες και 3 πάλι gemini
 
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολους.μετα απο επικοινωνια με την franchi γτ αλλα site λεγανε optima και αλλα crioplus η επισημη απαντηση συμφωνα με τον αριθμο κανης ειναι crioplus.πια η διαφορα;το ενα με τρυπες το αλλο οχι
 

Attachments

  • ported-20-mm-choke-12-gauge.jpg
    ported-20-mm-choke-12-gauge.jpg
    32,8 KB · Προβολές: 19
  • extended-20-mm-choke-12-gauge.jpg
    extended-20-mm-choke-12-gauge.jpg
    26,2 KB · Προβολές: 18
Back
Top