Τα Όπλα μας

Να και το νεοαποκτηθέν δικο μου φτωχο και ταπεινο baikal 410. Δηλώνω λάτρης των μικρών διαμετρημάτων :)
Καλορίζικο! Φτωχό; ίσως, ταπεινό; ισως, αλλά στα σωστά χέρια και κυνήγια ούτε στο ελάχιστο λιγότερο φονικό από άλλα σιγουρα
 
Είναι σοβιετικό ussr..
Δες τον αριθμό του,συνηθως τα δυο πρωτα ψηφία μας δείχνουν το έτος κατασκευής...
Καλορίζικο και καλή διασκεδαση!
ευχαριστω. ναι ειναι του 91. επισης γραφει 410Χ76 F(0,70) 90MPa. δηλαδη θαλαμη 76αρα αρα magnum? Αλλα το 90MPa ομως που μαλλον ειναι η πίεση της δοκιμής δεν συνάδει με magnum φυσιγγια .. (οχι οτι θα τα χρησιμοποιησω αλλα για του λόγου το ασφαλές το ρωταω..) :)
 
ευχαριστω. ναι ειναι του 91. επισης γραφει 410Χ76 F(0,70) 90MPa. δηλαδη θαλαμη 76αρα αρα magnum? Αλλα το 90MPa ομως που μαλλον ειναι η πίεση της δοκιμής δεν συνάδει με magnum φυσιγγια .. (οχι οτι θα τα χρησιμοποιησω αλλα για του λόγου το ασφαλές το ρωταω..)  :)
Ναι είναι Magnum με θαλαμη 76mm δοκιμασμένο στα 900bar καθημερινής χρήσης.. Οποτε καλό είναι να αποφευγευονται όσα Magnum έχουν ένδειξη 1050bar..οχι οτι πιστευω πως θα παθει και κάτι.......
To δικό μου κατασκευής '96(με τις ίδιες σφραγίδες) έχει ρίξει πολλα Magnum χωρίς κανένα προβλημα...
 
Last edited:
Ναι είναι Magnum με θαλαμη 76mm δοκιμασμένο στα 900bar καθημερινής χρήσης.. Οποτε καλό είναι να αποφευγευονται όσα Magnum έχουν ένδειξη 1050bar..οχι οτι πιστευω πως θα παθει και κάτι.......
To δικό μου κατασκευής '96(με τις ίδιες σφραγίδες) έχει ρίξει πολλα Magnum χωρίς κανένα προβλημα...
Σ´ευχαριστω Τασο
 
Γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα Έχει κανείς την καραμπίνα που εισάγει ο Διαμαντόπουλος harrington k richardson excell auto.Να μας πει καμία γνώμη από βλητικής άποψης γιατί χαρακτηριστικά ξέρω .
Μάλλον δεν την έχει κανείς να μας πει άποψη.
 
Να πω και εγώ την καλησπερα μου και να βάλω την μικρή μου συλλογή.
Την άλλη συλλογή θέλουμε να δούμε.
Την κρυμμένη ;)

Ωραία η δεξιά σφεντόνα :)

ps
Πολύ όμορφα όλα και τακτοποιημένα.
Είσαι μερακλής !!!
 
Back
Top