Τα Όπλα μας

Καμιά ιδέα lifting για τον παππού ?

Lxw06jL.jpg

kiSMSOa.jpg

sdmUHK0.jpg

l14UqDF.jpg

Ένα καλό service εσωτερικά του μηχανισμού για τυχόν επιδιορθώσεις - αλλαγές (εάν χρειάζεται) εξαρτημάτων εσωτερικά, βάψιμο με την κλασσική μέθοδο των καννών, ελφρύ τρίψιμο στο μοχλό ανοίγματος να φύγει η πατίνα που έχει πιάσει και λινέλαιο στα ξύλα μαζί με επιδιορθώσεις στο ξύλο που βλέπω. Αυτά και είναι καινούργιο..
 
Last edited:
Καλησπέρα στα κοπελια,εαν υπάρχουν και στις κοπελες! ξάφνου από ασχετος απο οπλα,ηρθαν στη κατοχή μου 2,3 καραμπινες κανα 2 αεροβολα,φλομπερ.αφου καταφερα να κυνηγησω τους αρχικους ιδιοκτήτες να κανουν τα χαρτια τους ωστε να τα μεταβιβασω σε μενα,επεσε η καραντινα και δε κατάφερα να παω καν στα σκοπευτήρια να τα χαρώ.το κυνηγι ως τώρα δεν με ενδιέφερε,χωρις βεβαια να το ακυρωνω.αρχισα να τα ανανεωνω,ξυλα και μεταλα με έρευνες απο το διαδυκτιο,οταν βρω χρονο θα κανω καποιο ποστ.τη καλησπέρα μου λοιπον και αναρτω και μια φωτο της συλλογής..received_194107055201447.jpeg
 
Καλησπέρα στα κοπελια,εαν υπάρχουν και στις κοπελες! ξάφνου από ασχετος απο οπλα,ηρθαν στη κατοχή μου 2,3 καραμπινες κανα 2 αεροβολα,φλομπερ.αφου καταφερα να κυνηγησω τους αρχικους ιδιοκτήτες να κανουν τα χαρτια τους ωστε να τα μεταβιβασω σε μενα,επεσε η καραντινα και δε κατάφερα να παω καν στα σκοπευτήρια να τα χαρώ.το κυνηγι ως τώρα δεν με ενδιέφερε,χωρις βεβαια να το ακυρωνω.αρχισα να τα ανανεωνω,ξυλα και μεταλα με έρευνες απο το διαδυκτιο,οταν βρω χρονο θα κανω καποιο ποστ.τη καλησπέρα μου λοιπον και αναρτω και μια φωτο της συλλογής..View attachment 11273
καλα μωρε εσης τα χανιοτακια και δεν θα εχαιτε απο καμια 10αρια τουφεκιααα;) φιλε δημητρη πρωλαβαινης να παρης αλα 5 .think..shake hands.
 
καλα μωρε εσης τα χανιοτακια και δεν θα εχαιτε απο καμια 10αρια τουφεκιααα;) φιλε δημητρη πρωλαβαινης να παρης αλα 5 .think..shake hands.
Μενω χανια,ερωτικος μεταναστης.αυτο που ξερω ειναι οτι κάπου κρυβεται ακομα ενα κουμπουρι.θα εμφανιστει,που θα πάει..
 
ARTARM ?????????
Παλαιότερα ήταν σύνηθες, μικροί, οικογενειακοί κατασκευαστές όπλων να παίρνουν βάσεις και κάνες απο τους "μεγάλους αδερφούς" και να τελειώνουν με την δική τους πινελιά και το δικό τους όνομα τα όπλα ( όπως έφτιαξε ο "ΗΦΑΙΣΤΟΣ" τα δύο πλαγιοκανα που πωλούνται σε γνωστό οπλοπώλη.
 
Παλαιότερα ήταν σύνηθες, μικροί, οικογενειακοί κατασκευαστές όπλων να παίρνουν βάσεις και κάνες απο τους "μεγάλους αδερφούς" και να τελειώνουν με την δική τους πινελιά και το δικό τους όνομα τα όπλα ( όπως έφτιαξε ο "ΗΦΑΙΣΤΟΣ" τα δύο πλαγιοκανα που πωλούνται σε γνωστό οπλοπώλη.
Παντως αυτο στην φωτο δεν ειναι αυτο που εγραψες...και αυτο το ARTARM πρωτη φορα το ακουω!!!!!
 
Παντως αυτο στην φωτο δεν ειναι αυτο που εγραψες...και αυτο το ARTARM πρωτη φορα το ακουω!!!!!
Ηρακλή, στην πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες και θα διαπιστώσεις την ομοιότητα, απλά το όπλο είναι στο πατρικό μου.
 
Ηρακλή, στην πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες και θα διαπιστώσεις την ομοιότητα, απλά το όπλο είναι στο πατρικό μου.
Δεν αντιλεγω αλλα αλλο μοιαζει και αλλο το ιδιο.......ολα τα κοκοροντουφεκα εχουν μια ομοιτητα....αυτα που γραφουν κανουν την διαφορα!!!
 
Ανέβασε και καμιά φωτογραφία να δούμε....:)
Φίλε Στέλιο είναι στο χωριό τα φυλάει η μάνα μου ....μιας και δεν συνηθίζω να πηγαίνω σε μέρη που δεν γνωρίζω μόνος μου είναι και το σκυλάκι μου κάτω οπότε καταλαβαίνεις όλο λέω θα πάω και αλλού αλλά .... .
Εδώ έχω μόνο το skb αλλά με την μικρή στο σπίτι κοντεύω να ξεχάσω και που το έχω βάλλει από το κρύψιμο......big smile.
 
merkel 201e του 1958, darne type r10, auto 5 Βελγίου, sent etien 222, remigton 1100, ένα με κοκόρια και ένα SKB 705S την επετειακή έκδοση.
Αυτά είναι τα δικά μου.
.terror..terror..terror.
Τον κοκορα γιατι τον αφησες χωρις ονομα???....τα υπολοιπα δεν τα γνωριζω...πρωτη φορα τα βλεπω...τι ειναι???κυνηγετικα??
 
Back
Top