Συμβατικά

Φίλος μου έλεγε από πρόσφατο ταξίδι στην Τουρκία, ότι έχουν πλέον ξεφύγει. Τι συγκοινωνίες, τι ηλεκτρονικά διόδια, τι θέσεις parking ... κτλ,κτλ.
Προσθέστε ότι η μεγαλύτερη εταιρία δημοσίων έργων στον κόσμο είναι τουρκική.
 
Ποιος όμως είναι ο μέσος μισθός και το μέσο εισόδημα; Άσε που μόλις περάσεις τον Βόσπορο και όσο ποιο μέσα πηγαίνεις, είναι για να βάζεις τα κλάματα από την εξαθλίωση που ζούνε...
Αυτό Χρήστο δεν το ξέρω, πάντως ο συγκεκριμένος δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο. Μήπως και αυτό είναι μια προπαγάνδα που μας σερβίρεται όπως τόσες άλλες;
 
Παιδιά επειδή πηγαίνω συχνά Τουρκία και συγκεκριμένα στην Κωνσταντινούπολη για πρώτες ύλες,αυτό που βλέπω είναι ότι η Τουρκία μας έχει αφήσει χρόνια πίσω.
Λυπάμαι που το λέω αυτό αλλά αυτή είναι η αλήθεια.
Αναπτύσσεσαι με πολύ γρήγορους ρυθμούς και αυτό το βλέπεις με τα μαγαζιά και τις μικρές επιχειρήσεις που υπάρχουν εκεί.
 
Η Τουρκία πάντα είχε πολύ φτωχούς ανθρώπους , φυσικά ακόμα έχει .
Υπάρχει όμως μία τεράστια διαφορά συγκριτικά με εμάς.
Οι Τούρκοι ελπίζουν σε καλύτερες μέρες διότι βλέπουν καλύτερες μέρες .Μην ξεχνάμε ότι η ανεργία στην Τουρκία είναι στο 10%.

Επίσης μιας και αναφέρθηκε ο Χρήστος για το βιοτικό επίπεδο των Τούρκων απο τον Βόσπορο και μέσα , ας ρίξουμε μια ματιά τι συμβαίνει με το βιοτικό επίπεδο των Ελλήνων (περσινή μελέτη της ΕΛΣΤΑΤ)

http://www.fortunegreece.com/article/dramatika-ta-stichia-gia-viotiko-epipedo-ton-ellinon/
 
Μιλάμε παντα για την Τουρκία του Ισλαμιστη Ερντογάν που επικρατει το καθεστως του αποφασίζουμε και διαταζουμε
Δεν νομιζω να έχουμε το ίδιο καθεστώς η να θέλαμε να έχουμε
;)
 
Οπότε ρε παιδιά καλά μας κάνει το ΔΝΤ. Κάποια στιγμή θα γίνουμε Τουρκία και θα ελπίζουμε στα καλύτερα αφού πρώτα θα έχουμε συρθεί σαν τα σκουλήκια. Οπότε συμφωνούμε και με τους μισθούς της Τουρκίας... Ας έρθουν και εδώ οι πολυεθνικές να βρούνε δούλους...Με έχετε μπερδέψει λίγο... Τελικά θα φτάσουμε στο σημείο να πούμε και εμείς ότι το ΔΝΤ είναι ευλογία; .sarcastic.
 
Λεβέντες το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..
Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά καλή προσφορά

Η BP προσφέρει οδική βοήθεια για έναν χρόνο με δέκα ευρώ, εάν βάλεις καύσιμα 40 ευρώ στο αυτοκίνητο ή 20 ευρώ στην μοτοσυκλέτα.
Η οδική βοήθεια προσφέρεται από την ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ.
Εδώ η λίστα, σε pdf, με τα συμμετέχοντα πρατήρια σε όλη την Ελλάδα
http://www.bp.com/content/dam/bp-on...omo_Road_Assistance_Participating_Sites_2.pdf
 
Λεβέντες το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..
Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά καλή προσφορά

Η BP προσφέρει οδική βοήθεια για έναν χρόνο με δέκα ευρώ, εάν βάλεις καύσιμα 40 ευρώ στο αυτοκίνητο ή 20 ευρώ στην μοτοσυκλέτα.
Η οδική βοήθεια προσφέρεται από την ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ.
Εδώ η λίστα, σε pdf, με τα συμμετέχοντα πρατήρια σε όλη την Ελλάδα
http://www.bp.com/content/dam/bp-on...omo_Road_Assistance_Participating_Sites_2.pdf
Έβαλα και στο αυτοκίνητο και στο παπί και μάλιστα τη χρησιμοποιησα κιόλας αφού μου έσκασε ένα κολάρο του αυτοκινήτου. Δεν υστερεί σε τίποτα από τις οδικές που κάνουμε με την ασφάλεια. Το φορτηγό ήταν ιντεραμερικαν και ολοκαίνουριο..shake hands.
 
Λεβέντες το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..
Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά καλή προσφορά

Η BP προσφέρει οδική βοήθεια για έναν χρόνο με δέκα ευρώ, εάν βάλεις καύσιμα 40 ευρώ στο αυτοκίνητο ή 20 ευρώ στην μοτοσυκλέτα.
Η οδική βοήθεια προσφέρεται από την ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ.
Εδώ η λίστα, σε pdf, με τα συμμετέχοντα πρατήρια σε όλη την Ελλάδα
http://www.bp.com/content/dam/bp-on...omo_Road_Assistance_Participating_Sites_2.pdf
Το ειδα κ εγω δεν ειναι κατι ιδιαιτερο η προσφορα...κ εγω στο ασφαλιστηριο εχω βαλει οδικη με 10 ευρω τον χρονο
 
Το ειδα κ εγω δεν ειναι κατι ιδιαιτερο η προσφορα...κ εγω στο ασφαλιστηριο εχω βαλει οδικη με 10 ευρω τον χρονο
Η οδική βοήθεια γενικά κοστίζει παραπάνω! Επειδή η Ιντεραμερικαν έχει ιδιόκτητο δίκτυο μπορεί να παίξει με το κόστος. Όταν λοιπόν έχεις ασφάλιση σε κάποια άλλη μεγάλη ασφαλιστική μπορείς να κάνεις οδική στην Ιντεραμερικαν με αυτόν τον τρόπο!!
 
ΠΟΣΟ ΑΣΤΕΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ .no.

ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ !!! ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΤΗΣ SHELL ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΑΦΙΔΝΩΝ !!!


ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ-ΒΟΜΒΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗ
Κλοπή κατ' εξακολούθηση από το πρατήριο SHELL στα διόδια Αφιδνών !!!

SHELL%2B%25CE%2591%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%2597.jpg

Αναλυτική περιγραφή του φαινομένου στην καταγγελία που ακολουθεί:
Κύριοι,
Είναι η 3η φορά που καταγγέλλω κλοπή ποσότητας πετρελαίου κίνησης από το πρατήριό σας στις SHELL στα διόδια Αφίδνών (Αντλία 6).
Το αυτοκίνητό μου (Citroen C3 Diesel 2013) έχει χωρητικότητα δεξαμενής κατά τον κατασκευαστή 46 λίτρα. Μέχρι σήμερα έχω διανύσει 130.000km που σημαίνει ότι έχω γεμίσει το ντεπόζιτο περίπου 200 φορές. Σε κανένα πρατήριο εκτός του παραπάνω δεν έχω δει ποτέ ποσότητα πάνω από 46,5 λίτρα, ακόμη και 2 φορές που έμεινα από πετρέλαιο. Μόνο στο παραπάνω πρατήριο μου έχουν βάλει μέχρι και 52 λίτρα (σήμερα 50, χωρίς να έχει ανάψει ακόμα το λαμπάκι).


ΠΗΓΗ
http://www.press-gr.com/2016/01/shell.html
 
Κι εμένα με έχει πάει παντού η 156 του πατέρα μου. και παρόλο που οδηγώ mx-5 την θεωρώ αν όχι περισσότερο εξίσου sportivo ;). Και βέβαια αν αξιωθώ το επόμενό μου αυτοκίνητο θα είναι μια sportwagon αν και θα πρέπει να γίνει εισαγωγή μιας και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα..... (έχω γεράσει και παχύνει πολύ πια για διθέσιο)
Και που να δεις την crosswagon
 
Περιμένω προτάσεις για μικρό αυτοκίνητο πόλης (Θεσσαλονίκη), καινούριο, 1000-1200 κ.εκ. με πετρέλαιο ή με βενζίνη μέχρι 10000 €.
Ευχαριστώ
 
Εδώ ένα άρθρο που θα σε βοηθήσει Χρήστο να δεις τι παίζει σε αυτήν την κατηγορία...
http://www.caranddriver.gr/article.asp?catid=33045&subid=2&pubid=7399413&page1=1
Η δικιά μου η πρόταση είναι το Hyundai I 10.
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από κατόχους.
Αξιόπιστα αυτοκίνητα τα Hyundai(η μάνα μου έχει το Getz 13-14 χρόνια χωρίς ίχνος προβλήματος).
 
Hyundai ή nissan micra ειναι η δικη μου προταση.
Ειχα micra και δεν ηθελε τιποτα εκτος το λαδακι του και την βενζινη. Οικονομικο αυτοκινητο και με φτηνα ανταλλακτικα.
Οσο για τα hyundai μια βολτα στα συνεργεια αν κανεις και ρωτησεις για τα αυτοκινητα με τις λιγοτερες ζημιες η απαντηση ειναι ιδια απο παντου σχεδον. hyundai. Ανεξαρτητως μοντελο
 
Back
Top