Συμβατικά

Κι εμένα με έχει πάει παντού η 156 του πατέρα μου. και παρόλο που οδηγώ mx-5 την θεωρώ αν όχι περισσότερο εξίσου sportivo ;). Και βέβαια αν αξιωθώ το επόμενό μου αυτοκίνητο θα είναι μια sportwagon αν και θα πρέπει να γίνει εισαγωγή μιας και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα..... (έχω γεράσει και παχύνει πολύ πια για διθέσιο)
 
Ερωτηση προς ολους σας, εαν καποιος αγορασει επιβατηγο αυτοκινητο απο πολυτεκνο, με κοκκινες πινακιδες δηλαδη, οταν παει να αλλαξει
πινακιδα, θα του ζητηθει επιπλεον φορος η" οχι? Εννοω τον φορο που δεν κατεβαλε ο πολυτεκνος κατα την αρχικη αγορα του αυτοκινητου.
Σας ευχαριστω.
 
Ερωτηση προς ολους σας, εαν καποιος αγορασει επιβατηγο αυτοκινητο απο πολυτεκνο, με κοκκινες πινακιδες δηλαδη, οταν παει να αλλαξει
πινακιδα, θα του ζητηθει επιπλεον φορος η" οχι? Εννοω τον φορο που δεν κατεβαλε ο πολυτεκνος κατα την αρχικη αγορα του αυτοκινητου.
Σας ευχαριστω.
.xm..xm..xm.......αμα σου κοπεί το πόδι στον πόλεμο σου χρεώνεται η αρβύλα ;.sarcastic.
 
Ερωτηση προς ολους σας, εαν καποιος αγορασει επιβατηγο αυτοκινητο απο πολυτεκνο, με κοκκινες πινακιδες δηλαδη, οταν παει να αλλαξει
πινακιδα, θα του ζητηθει επιπλεον φορος η" οχι? Εννοω τον φορο που δεν κατεβαλε ο πολυτεκνος κατα την αρχικη αγορα του αυτοκινητου.
Σας ευχαριστω.
έχω την εντύπωση ότι μετά την 3ετία (παλιότερα 5ετία) μεταβιβάζεται χωρίς επιβάρυνση και αλλάζεις πινακίδες σε μαύρες με κόστος 30 ευρώ αν θυμάμαι καλά
η άδεια αυτοκινήτου πάντως γράφει σίγουρα τον χρόνο που δεν μπορεί να μεταβιβαστεί
 
έχω την εντύπωση ότι μετά την 3ετία (παλιότερα 5ετία) μεταβιβάζεται χωρίς επιβάρυνση και αλλάζεις πινακίδες σε μαύρες με κόστος 30 ευρώ αν θυμάμαι καλά
η άδεια αυτοκινήτου πάντως γράφει σίγουρα τον χρόνο που δεν μπορεί να μεταβιβαστεί
Μακη ευχαριστω, αυτη την απαντηση ειχα και ηθελα να την διασταυρωσω. Να εισαι καλα!!! και ασε τον Ζολο να ...ζοριζεται!!!
 
Μακη ευχαριστω, αυτη την απαντηση ειχα και ηθελα να την διασταυρωσω. Να εισαι καλα!!! και ασε τον Ζολο να ...ζοριζεται!!!

.asking.
Αφου είχες την απάντηση γιατί να σου απαντήσω ;
Πρόσεξε γιατί θα καταγραφείς ως βιτσιόζος. Έχεις την απάντηση και θέλεις επιβεβαίωση απο τον Μπούμη. .xm.
 
.asking.
Αφου είχες την απάντηση γιατί να σου απαντήσω ;
Πρόσεξε γιατί θα καταγραφείς ως βιτσιόζος. Έχεις την απάντηση και θέλεις επιβεβαίωση απο τον Μπούμη
. .xm.
Βρε Δημητρη, αυθορμητα, μου ηλθε τωρα μια ερωτηση, μηπως παλαιοτερα χορευες στο Copa Cabana?
 
Ερωτηση προς ολους σας, εαν καποιος αγορασει επιβατηγο αυτοκινητο απο πολυτεκνο, με κοκκινες πινακιδες δηλαδη, οταν παει να αλλαξει
πινακιδα, θα του ζητηθει επιπλεον φορος η" οχι? Εννοω τον φορο που δεν κατεβαλε ο πολυτεκνος κατα την αρχικη αγορα του αυτοκινητου.
Σας ευχαριστω.
Σταυρο εχω την εντυπωση οτι ο πολυτεκνος για να πουλησει το αμαξι του σε αγοραστη θα πρεπει να ειναι και αυτος πολυτεκνος αλλιως πληρωνει φορο για να το καθαρισει απο τις κοκκινες πινακιδες
Δεν ξερω ετσι εχω ακουσει μπορει να ειναι και λαθος
 
Κωστα καλημερα, καλη Κυριακη και σε ευχαριστω για την απαντηση. Ο εμπορος μου εδωσε την απαντηση του Μακη, ομως ευλογα, ειχα καποιες
αποριες. Θα διευκρινιστουν ολα βεβαια πριν την τελικη αποφαση μιας και στο θεμα αυτο - των αυτοκινητων - τα παντα ειναι ρευστα ακομη και
τιποτα δεν εχει αναλυθει ακριβως, οτι θελουν κανουν. Θα δουμε...Thanks!!!
 
Φίλος μου έλεγε από πρόσφατο ταξίδι στην Τουρκία, ότι έχουν πλέον ξεφύγει. Τι συγκοινωνίες, τι ηλεκτρονικά διόδια, τι θέσεις parking ... κτλ,κτλ.
 
Φίλος μου έλεγε από πρόσφατο ταξίδι στην Τουρκία, ότι έχουν πλέον ξεφύγει. Τι συγκοινωνίες, τι ηλεκτρονικά διόδια, τι θέσεις parking ... κτλ,κτλ.

Μην ξεχνάμε ότι πριν μερικά χρόνια είχαν και αυτοί ΔΝΤ ξεπουλώντας τα πάντα. Μια βόλτα στην Πόλη και κατευθείαν καταλαβαίνεις πόσο βαθειά έχουν εισχωρήσει οι πολυεθνικές και πόσο αμερικανοποιήθηκε η αισθητική και ο τρόπος ζωής. Ποιος όμως είναι ο μέσος μισθός και το μέσο εισόδημα; Άσε που μόλις περάσεις τον Βόσπορο και όσο ποιο μέσα πηγαίνεις, είναι για να βάζεις τα κλάματα από την εξαθλίωση που ζούνε...
 
Back
Top