Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν εχω και αλλη επιλογη μιας και το οπλο εχει σταθερα τσοκ 1-3* οποτε η δευτερη βολη γινεται με 1* .... θα δουμε μεχρι την εναρξη εχουμε καιρο να λυσουμε διαφορα ζητηματα .. πρωτα πρεπει να γινουν δοκιμες στον πινακα !
Στο όπλο σου να μην σε ανυσιχίσει το τσοκάρισμα....Βάλτα χωρίς ενδοιασμούς....Τα mezzo 30 κάνουν παπάδες....Είχα πάρει κ μερικά τεμ/mezzo 28gr χύμα για δοκιμή αλλά δν τα έριξα.
Το απόγευμα όταν σχολάσω μπωρό να ρίξω ένα mezzo 28gr σε χαρτόνι για δοκιμή με τη Baikal 75cm 1* στα 30m να μας φύγει και η απορία....;)
 
αυτο το συμπερασμα που το εβγαλες?δεν νομιζω να εχεις προβλημα!
Ελα ντε..τα φυσιγγια με μαλλινη ταπα που αποδιδουν μακρινες βολες μηπως κ δεν παραμορφωνονται καποια σκαγια στα τοιχωματα της καννης..οι μηπως ολοι τα ριχνουν με διευρυμενους αυλους...Για εμενα τουλαχιστον ολα αυτα ειναι πολυ "ψιλα γραμματα" που για να τα διαβασω θελω μεγεθυντικο φακο.sarcastic.

Και πανω που ελεγα πως δεν εχω ριξει ποτε φυσιγγι 24γρ στο κυνηγι,επεσε ενα κουτι απο σποντα στα χερια μου κ 7 1/2ν..πραγματικη προκληση για περπατητο με το δικαννο..αν χτυπησω καμια θα μου βγαλω το καπελο...sarcastic.
Μπορει κ να τα κρατησω ομως κ να ψαξω για αλλα γιατι δεν υπαρχουν πλεον..
Τα θυμασε μωρεε?
 
Ελα ντε..τα φυσιγγια με μαλλινη ταπα που αποδιδουν μακρινες βολες μηπως κ δεν παραμορφωνονται καποια σκαγια στα τοιχωματα της καννης..οι μηπως ολοι τα ριχνουν με διευρυμενους αυλους...Για εμενα τουλαχιστον ολα αυτα ειναι πολυ "ψιλα γραμματα" που για να τα διαβασω θελω μεγεθυντικο φακο.sarcastic.

Και πανω που ελεγα πως δεν εχω ριξει ποτε φυσιγγι 24γρ στο κυνηγι,επεσε ενα κουτι απο σποντα στα χερια μου κ 7 1/2ν..πραγματικη προκληση για περπατητο με το δικαννο..αν χτυπησω καμια θα μου βγαλω το καπελο...sarcastic.
Μπορει κ να τα κρατησω ομως κ να ψαξω για αλλα γιατι δεν υπαρχουν πλεον..
Τα θυμασε μωρεε?
.pray to God. .love..love.
Βάλε 2 φυσιγγάκια μέσα σε ένα γυάλινο μπουκάλι και πέτατο στη θάλασσα και ευχήσου να βγουν απ'εδώ να τα παραλάβω από την παραλία βρε Τασούλη........sarcastic.

Έτσι για τη συλλογή μου τα θέλω.....love.
 
Μου ειχαν μεινει πριν κανα μηνα κανα κουτι απο αυτα αλλα τα εριξα. Δεν ηταν ασχημα και μαλιστα ηταν και μαλακα. Δυστυχως δεν εσφαξα κανενα να δω τι ειχε μεσα
Γεμίζεις;
 
Κυκλοφορεί μια φήμη ότι θα ξανακυκλοφορήσουν τα Κένταυρος sporting σε κουτάκι των 25. Αν τα δει κάποιος στο ράφι, ας ρίξει "σύρμα" !

ισχύει ...
και όχι μόνο τα sporting αλλά και τα trap.

.... την τιμή περιμένω να ακούσω......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top