Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη πυρίτιδα ΑS και συγκεντρωτήρας Aquilla αν διακρίνω σωστά...;;

Κώστα ναι πυρίτιδα AS πιστευω και εγω.απο συγκεντρωτηρα δεν ξέρω.
Πυρίτιδα AS και καψούλι 688, πιθανότατα και ο κάλυκας Nobelsport, παραγγελία με την τούρκικη φίρμα στη βάση. Ο συγκεντρωτήρας είναι ιδιαίτερη περίπτωση, δεν τον έχω ξαναδεί. Καμιά σχέση με Aquila. Το ποτηράκι μοιάζει με τους B&P αλλά το αμορτισέρ δεν μοιάζει ούτε με Ζ2Μ ούτε με Diamante. Στη μέση έχει δύο Χ το ένα πάνω από το άλλο, και στα πλάγια ποδαράκια σαν του Ζ2Μ αλλά πολύ φαρδύτερα. Δεν τον έχω ξανασυναντήσει, δεν ξέρω τι προέλευσης είναι, μπορεί να είναι και τούρκικος ... Πάντως δεν φαίνεται πατημένος σχεδόν καθόλου. Πιστεύω ότι είναι πολύ καλά φυσίγγια, Γιάννη ο Μιχάλης (ο Ελπ.) που τα έριξε μου είπε ότι του άρεσαν πολύ, καθώς και τα trap. Δεν έχω βρει ευκαιρία ακόμη να σφάξω αυτά που μου έδωσε, να ζυγίζω να δω και τη δοσολογία ... Ίσως πάρω κι εγώ κανα-δυο κουτιά, να τα ρίξω από περιέργεια, αλλά δεν βλέπω το λόγο να τα προτιμήσω μαζικά, αφού δεν είναι και φτηνά για τούρκικα, και εξάλλου βρίσκουμε ελληνικά με τα ίδια υλικά (π.χ. Lambro) και τώρα μάλιστα αρκετά φτηνότερα (series 2) ...
 
Πυρίτιδα AS και καψούλι 688, πιθανότατα και ο κάλυκας Nobelsport, παραγγελία με την τούρκικη φίρμα στη βάση. Ο συγκεντρωτήρας είναι ιδιαίτερη περίπτωση, δεν τον έχω ξαναδεί. Καμιά σχέση με Aquila. Το ποτηράκι μοιάζει με τους B&P αλλά το αμορτισέρ δεν μοιάζει ούτε με Ζ2Μ ούτε με Diamante. Στη μέση έχει δύο Χ το ένα πάνω από το άλλο, και στα πλάγια ποδαράκια σαν του Ζ2Μ αλλά πολύ φαρδύτερα. Δεν τον έχω ξανασυναντήσει, δεν ξέρω τι προέλευσης είναι, μπορεί να είναι και τούρκικος ... Πάντως δεν φαίνεται πατημένος σχεδόν καθόλου. Πιστεύω ότι είναι πολύ καλά φυσίγγια, Γιάννη ο Μιχάλης (ο Ελπ.) που τα έριξε μου είπε ότι του άρεσαν πολύ, καθώς και τα trap. Δεν έχω βρει ευκαιρία ακόμη να σφάξω αυτά που μου έδωσε, να ζυγίζω να δω και τη δοσολογία ... Ίσως πάρω κι εγώ κανα-δυο κουτιά, να τα ρίξω από περιέργεια, αλλά δεν βλέπω το λόγο να τα προτιμήσω μαζικά, αφού δεν είναι και φτηνά για τούρκικα, και εξάλλου βρίσκουμε ελληνικά με τα ίδια υλικά (π.χ. Lambro) και τώρα μάλιστα αρκετά φτηνότερα (series 2) ...
Εϊναι ακριβούτσικα τα τουρκάκια....
Τα series 2 είναι κ οικονομικά αλλά και ΕΛΛΗΝΙΚΑ το κυριότερο. ;);)
 
Τουρκίκο 28gr.πηρε δυο κουτάκια ο αδελφός μου και τα έριξε σκοπευτήριο σημερα.
KrqIuJx.jpg
n0hhcgq.jpg

wflzWv9.jpg
δεν φαινεται καλα ο συγκεντρωτηρας ,παραξενος σαν ισπανοτουρκικος.sarcastic.
 
για τα series 2 να πω επίσης πως στον κάλυκα nobel που έβαλε,το μέταλλο είναι πολύ μαλακό με αποτέλεσμα κάποια φυσίγγια να μένουν στις θαλάμες πατημένα φρακαρισμένα και να μη μπορούν οι εξωλκείς να τα πετάξουν,μου έτυχε σε καμιά δεκαριά φυσίγγια

Έχω ρίξει 3 κουτιά προ καιρού, και δεν μου το παρουσίασαν αυτό το θέμα. Έχω πάρει άλλα 3 που θα τα ρίξω σήμερα ... να δούμε ... ;)


εγω φετος εριξα συνολικα 15 κουτια απο σειρα δυο 24αρια και 28αρια ,δεν αντιμετώπισα κανενα προβλημα ολα με αυτογεμες.
Τελικά έριξα σήμερα τα 2 κουτιά, χωρίς να μου δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα. Αλλά και άλλοι που έριχναν τα ίδια, δεν είδα να έχουν κάποιο θέμα ... Οπότε συνεχίζω με αυτά προς το παρόν και βλέπουμε ...
Έριξα πάλι και 5-6 Clever Miraze που μου είχαν ξεμείνει, και τώρα πράγματι τα ένιωσα πιο δυνατά από τα Series 2 !!! Πιο πολύ στον ήχο παρά στο κλώτσημα ...
Έριξα και καμιά 10αριά RIO 28 γρ. Αυτά αισθητά πιο δυνατά και από τα δύο παραπάνω ... Αλλά, φοβερά φυσίγγια, επιβεβαίωση για άλλη μια φορά !!! ;) .shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top