Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιώργο σορρυ που δεν έριξα με 3* αλλά το αμάξι το είχα κάτω στον Ασπρόπυργο και είχα ετοιμαστεί να κάνω προπόνηση με 4/3.5 στο περίπου κατάλαβες ότι θα τα πήγαινε μπάλα το 3*
Τι sorry αδερφέ, μια ιδέα ήθελα να πάρω, εγώ ευχαριστώ που με θυμήθηκες. Τώρα με έβαλες στην πρίζα να τα πάρω. Μόνο 8άρια υπάρχουν;
Πώς τα βλέπεις, χτυπάνε δυνατά στην λαμαρίνα ή η δύναμη είναι μόνο βροντολόγημα;
 
Παιδια ποια η αποψη σας για τα νεα series 2 της lambro ? Ενδιαφερομαι κυριως για τα 24 gr no7.5 κυριως για κυνηγι τσιχλας ! Θεωρω το μονο τους μειον θα ειναι η στενη δεσμη σκαγιων λογω τσοκ 1-3* . Ποιο πανω καποιος φιλος εγραψε οτι εχουν θεμα με την ακαπνη πυριτιδα κατι που θα μου δημιουργησει προβληματα μετα την βολη ιδιως στο πυκνο . Ολες η αποψεις δεκτες !
 
Παιδια ποια η αποψη σας για τα νεα series 2 της lambro ? Ενδιαφερομαι κυριως για τα 24 gr no7.5 κυριως για κυνηγι τσιχλας ! Θεωρω το μονο τους μειον θα ειναι η στενη δεσμη σκαγιων λογω τσοκ 1-3* . Ποιο πανω καποιος φιλος εγραψε οτι εχουν θεμα με την ακαπνη πυριτιδα κατι που θα μου δημιουργησει προβληματα μετα την βολη ιδιως στο πυκνο . Ολες η αποψεις δεκτες !
24 7.5 δεν είναι και ότι καλύτερο για τσίχλα.πιστεψε με έχω φτιάξει κοντέινερ φυσίγγια και μπορώ να στο πω με βεβαιοτητα.μπορεις να την καταβάλεις άνετα και στα 50 μέτρα με αυτά αλλά λόγω λιγων γραμματίων και χοντρών σκαφών βγαίνουν περίπου σκάρτα 300 σκάγια που σίγουρα σε αποστάσεις μπασιματων θα σου κάνουν κενά ικανα να περάσει τσίχλα.
Θα σου πρότεινα τα 5αρια που είναι για μένα πολύ ανώτερα και ακριβότερα δυστυχώς.
Συνδυασμός 28γραμμαρια σε 8.5..θα είσαι και χαρά και σε μεγάλες αποστάσεις.
 
ίδιο φυσίγγι ίδιο όπλο με 4* τσοκ στα 30μ,,,πίνακας μ'αρέσει πολύ !

εβγαλα τα μάτια μου,,,ίσως να έχει και άλλα σκάγια στο σημείο που είναι μαυρο αλλά δεν φαίνονται για κανένα λόγο

Ωραίες κατανομες Παυλο
 
Παιδια ποια η αποψη σας για τα νεα series 2 της lambro ? Ενδιαφερομαι κυριως για τα 24 gr no7.5 κυριως για κυνηγι τσιχλας ! Θεωρω το μονο τους μειον θα ειναι η στενη δεσμη σκαγιων λογω τσοκ 1-3* . Ποιο πανω καποιος φιλος εγραψε οτι εχουν θεμα με την ακαπνη πυριτιδα κατι που θα μου δημιουργησει προβληματα μετα την βολη ιδιως στο πυκνο . Ολες η αποψεις δεκτες !
Εννοείται ότι τσοκ 1-3 και 24 γραμμάρια 7.5 σε πυκνό είναι ότι πιο ακατάλληλο.Αναλογως όπλου στο περπατητο θες μάξιμουμ 4-3 τσοκ και 28 9-9.5 αριά
 
Φιλε σταυρο εχεις απολυτο δικιο απλως θεωρω το νουμερο 7.5 πιο "σιγουρο " σε συγκριση με τα 9.5αρια 24gr . Και το λεω αυτο διοτι εχω ριξει ενα κουτι λαμπρο τραπ 24 7.5 με πολυ καλες καταβολες . Οσο για τα τσοκ δυστυχως ειναι σταθερα . Ισως στο πυκνο να εγκαταλειψω τα σκοπευτικα λογω της στενης τους δεσμης ...
 
Φιλε σταυρο εχεις απολυτο δικιο απλως θεωρω το νουμερο 7.5 πιο "σιγουρο " σε συγκριση με τα 9.5αρια 24gr . Και το λεω αυτο διοτι εχω ριξει ενα κουτι λαμπρο τραπ 24 7.5 με πολυ καλες καταβολες . Οσο για τα τσοκ δυστυχως ειναι σταθερα . Ισως στο πυκνο να εγκαταλειψω τα σκοπευτικα λογω της στενης τους δεσμης ...
μπορεις να ριξεις και 28γρ ν7,5 και στο περπατητο 28γρ ν9.[στο πολυ πυκνο]
 
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ! Τελικα σκεφτηκα οτι ισως για το πολυ πυκνο θα ηταν καλυτερο το σκοπευτικο mezzo στα 28gr ? Το οποιο βγαινει δυστυχως μονο σε νο9.5 που λογω μισοταπας και στενου τσοκ θα οδηγησει σε πολλες παραμορφωσεις . Αν καποιος φιλος το εχει δοκιμασει σε περπατητο ή πινακα ας μας πει δυο λογια !
 
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ! Τελικα σκεφτηκα οτι ισως για το πολυ πυκνο θα ηταν καλυτερο το σκοπευτικο mezzo στα 28gr ? Το οποιο βγαινει δυστυχως μονο σε νο9.5 που λογω μισοταπας και στενου τσοκ θα οδηγησει σε πολλες παραμορφωσεις . Αν καποιος φιλος το εχει δοκιμασει σε περπατητο ή πινακα ας μας πει δυο λογια !
Το δοκιμασα εγω προπερσι σε περπατητο με το baikal κ τα τσοκαρισματα που αναφερεις,αρκετα καλο..
Θα σου προτεινα επισης κ το 30αρι mezzo με τα αναμικτα 9-10 κ αρκετα πιο μαλακο θα ελεγα..
 
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ! Τελικα σκεφτηκα οτι ισως για το πολυ πυκνο θα ηταν καλυτερο το σκοπευτικο mezzo στα 28gr ? Το οποιο βγαινει δυστυχως μονο σε νο9.5 που λογω μισοταπας και στενου τσοκ θα οδηγησει σε πολλες παραμορφωσεις . Αν καποιος φιλος το εχει δοκιμασει σε περπατητο ή πινακα ας μας πει δυο λογια !
Φίλε έχεις σκοπό το Mezzo 28gr να το δουλέψεις με 1*....;;
 
Το δοκιμασα εγω προπερσι σε περπατητο με το baikal κ τα τσοκαρισματα που αναφερεις,αρκετα καλο..
Θα σου προτεινα επισης κ το 30αρι mezzo με τα αναμικτα 9-10 κ αρκετα πιο μαλακο θα ελεγα..
Τάσο τα πέτυχα τα mezzo 30gr φέτος με την D20 κ τα έριξα με την Baikal 75cm κ έκανε όμορφα σκωτόματα κ με γλυκιά ανάκρουση.
Τώρα στα τελειώματα πήρα άλλα δύο κουτάκια και είχαν μέσα την AS κ κλωτσούσε αρκετά παραπάνω κ με όχι καλά αποτελέσματα. Σίγουρα μια από τις δύο περιπτώσεις έχει να κάνει με παλιό stock του καταστήματος αλλά τώρα με τη να τα γεμίζει τελικά;;; ΟΟΕΕΟ.....!! :rolleyes:
 
Φίλε έχεις σκοπό το Mezzo 28gr να το δουλέψεις με 1*....;;
Δεν εχω και αλλη επιλογη μιας και το οπλο εχει σταθερα τσοκ 1-3* οποτε η δευτερη βολη γινεται με 1* .... θα δουμε μεχρι την εναρξη εχουμε καιρο να λυσουμε διαφορα ζητηματα .. πρωτα πρεπει να γινουν δοκιμες στον πινακα !
 
Δεν εχω και αλλη επιλογη μιας και το οπλο εχει σταθερα τσοκ 1-3* οποτε η δευτερη βολη γινεται με 1* .... θα δουμε μεχρι την εναρξη εχουμε καιρο να λυσουμε διαφορα ζητηματα .. πρωτα πρεπει να γινουν δοκιμες στον πινακα !
Mezzo 30gr μου αρεσουν παρά πολυ με το baikalaki μου και σταθερα τσοκ 1-3 περπατητο και καρτερι, δοκίμασε τα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top