Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα.Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα RM του Σπηλιωτόπουλου από Πύργου & στο κυνήγι & στο σκοπευτήριο έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.Αλλά δυστυχώς εδώ Αθήνα δεν τα φέρνει κάποιος.Και μετά τα nsi ta uno.Δεν ξέρω ακόμα αν ισχύει ότι με το ΔΕΣΚ μπορεί να πάει κάποιος στον Τουρή & να τα πάρει σε πιο χαμηλή τιμή.
 
Καλημέρα.Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα RM του Σπηλιωτόπουλου από Πύργου & στο κυνήγι & στο σκοπευτήριο έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.Αλλά δυστυχώς εδώ Αθήνα δεν τα φέρνει κάποιος
Καλά φυσίγγια κι αυτά, τα έφερναν κι εδώ στο σκοπευτήριο πριν 3-4 χρόνια κι έχω ρίξει χιλιάδες (τo Sporting και το Competition Serie Oro). Και αυτά με ισπανικά υλικά ήταν, πυρίτιδα CSB-5, συγκεντρωτήρας και καψούλι της ΜΑΧΑΜ, (τα ίδια όπως στο RIO που λέγαμε παραπάνω) - εκτός από μια φορά στην τελευταία παρτίδα που φέρανε πρόπερσι που βρήκα διαφορετικό καψούλι ...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Σκοπευτικά-φυσίγγια.64/page-56#post-107138
 
Καλημερα! Χθες πηγα να αγορασω φυσιγγια απο 5,9€ (Lambro sporting-nsi uno) πηγαν 6,20.ολα τα σκοπευτικα 30 λεπτα πανω.η τιμη του μολυβδου ανεβηκε λεει..εδω γελαμε βεβαια..ειχα διαβασει εδω κατι για Ρουμελιωτη,τον πηρα τηλεφωνο 4,6€ τα sporting 4,25€ τα skeet-trap.και θα παραγγειλω απο εκει.
 
μπραβο γιαννη ,δωσε πονο,ξεκινα η εποχη του σκοπευτηριου και ανεβηκε ο μολυβδος παλι!!!κοιτα να δεις κατι συμπτωσης.sarcastic.
Αυτό ακριβώς από 20 Αυγούστου ανεβαίνει ο μόλυβδος των κυνηγετικών και από 1 Μαρτίου των σκοπευτικών... είναι γνωστό αυτό.. μπράβο στον έξυπνο που σκέφτηκε την καραμέλα για τον μόλυβδο....hair.
 
Πανω σ αυτο που λεει ο γιαννης να σχολιασω οτι ειναι εντελώς απαραδεκτοι.τοσο καιρό αυτα τα φυσιγγια τα παίρναμε απο 5,80-5,90.τωρα ξαφνικα προχθες πηγαμε να παρουμε και στο ηδη υπάρχων στοκ εγινε αύξηση απο 20 έως 30 λεπτα στο κουτι.ελεος πια.υποχρεωτικά λοιπον θα στραφούμε σε πιο φτηνές λύσεις μπας και βάλουν μυαλο
 
Οπως τα λέτε.ξεκινα η εποχή σκοπευτηρίου να βάλουμε κανένα καπέλο στα κορόιδα.καπελο στο καπελο το πήγανε στα 6+€ για το πιο φτηνό σκοπευτικο..απαράδεχτη τιμή κατά την γνώμη μου.για αύξηση στη τιμή του μολύβδου καμία σχέση.τα στοιχεία υπάρχουν στο Ίντερνετ δεν έχει ανεβεί,εδώ είχε πτωτική πορεία καιρό.Ρουμελιωτη δεν έχω ρίξει ποτέ δεν ξέρω αλλά θα δοκιμάσω καθώς είναι ο πιο φτηνός που ξέρω αυτή τη στιγμή.
4,8€ τα 25 φυσίγγια μαζί με μεταφορικά για Κρήτη μου είπε ο Ρουμελιωτης.5,2€ μου βγαίνει ο Κένταυρος.
Επισης να πω εδώ ότι οπως έγινε το πραγμα,πιο πολύ για καρτέλ μου μοιάζει καθώς συνεννοήθηκαν όλοι (οι μεγάλοι) να αυξήσουν τιμή την ίδια μέρα..αστούς και θα δουν ´´ποσά απίδια παίρνει ο σάκος´´
 
Last edited:
Στην Ελλαδα ειστε μαγγες... Μεχρι κ ο μολυβδος αυξανεται αναδρομικα... .hair.
Εγω κενταυρο προμηθευτηκα παλι... 6 ευρω για σκοπευτικο φυσιγγι δεν δινω...
Αρη τελικα αναθεωρώντας κι εγω νομιζω οτι θα στραφω εκει ή Ρουμελιώτη ή fantom ή οποιος μου δωσει τη καλυτερη τιμη.φτάνει πια.δε γίνεται αλλο.ειπαμε το γαμιδι χόμπυ ναι αλλα οχι να μας γδερνουνε κιολας
 
Καλημερα! Χθες πηγα να αγορασω φυσιγγια απο 5,9€ (Lambro sporting-nsi uno) πηγαν 6,20.ολα τα σκοπευτικα 30 λεπτα πανω.η τιμη του μολυβδου ανεβηκε λεει..εδω γελαμε βεβαια..ειχα διαβασει εδω κατι για Ρουμελιωτη,τον πηρα τηλεφωνο 4,6€ τα sporting 4,25€ τα skeet-trap.και θα παραγγειλω απο εκει.
Γιάννη τα έχει ετοιμοπαράδοτα ο Ρουμελιώτης; Σε ποσά κουτιά σου έκανε αυτή την τιμή; Σου είπε κόστος μεταφορικών; Σορρυ για τις ερωτήσεις αλλά ψάχνομαι και εγώ για μερικά κουτιά sporting γιατί δεν ξέρω ποτε θα γεμίσω δικά μου...
 
Γιάννη τα έχει ετοιμοπαράδοτα ο Ρουμελιώτης; Σε ποσά κουτιά σου έκανε αυτή την τιμή; Σου είπε κόστος μεταφορικών; Σορρυ για τις ερωτήσεις αλλά ψάχνομαι και εγώ για μερικά κουτιά sporting γιατί δεν ξέρω ποτε θα γεμίσω δικά μου...
Βασίλη μου είπε από Μ.Τεταρτη θα αρχίσει να παραδίδει.για ποσα κουτιά-τιμή δεν μιλήσαμε αλλά από ότι κατάλαβα και για μικρή ποσότητα κάνει αυτή την τιμή.μεταφορικα για Κρήτη που ρώτησα μου είπε 5-6 ευρώ τα 30 κουτιά τα οποία θα μπουν σε ένα κιβώτιο.εμεις θα πάρουμε για αρχή 1000-1500 φυσίγγια,εγω ο αδελφός μου και ο Μητσος και βλέπουμε..
 
Βασίλη μου είπε από Μ.Τεταρτη θα αρχίσει να παραδίδει.για ποσα κουτιά-τιμή δεν μιλήσαμε αλλά από ότι κατάλαβα και για μικρή ποσότητα κάνει αυτή την τιμή.μεταφορικα για Κρήτη που ρώτησα μου είπε 5-6 ευρώ τα 30 κουτιά τα οποία θα μπουν σε ένα κιβώτιο.εμεις θα πάρουμε για αρχή 1000-1500 φυσίγγια,εγω ο αδελφός μου και ο Μητσος και βλέπουμε..
Ελπίζω να τα ευχαριστηθείς τότε :) ευχαριστω για τις πληροφορίες!!
 
Καλησπέρα σας! Λοιπόν έγινε σήμερα η παραγγελία,από Ρουμελιωτη.μου είπε θα τα στείλει 4 Απριλίου.750 φυσίγγια sporting παραγγείλαμε για αρχή και για δοκιμή μαζί με τον αδελφό μου.οι υπόλοιποι θελουν να τα δουν και να τα δοκιμάσουν για να καταλήξουν,και τους καταλαβαίνω γιατί πρόκειται για κάτι που δεν ξέρουμε.μεχρι τότε θα την βγάλουμε με μια 500αρα Κένταυρος..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top