Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κύριοι θέλω την βοήθεια σας...
Εκτός από τα NSI και τα Wolf,έχετε στο νου σας κάποιο άλλο 28άρι που να βγαίνει σε νούμερο 8 1/5 ;
Χθες Γιώργο έβαλα μερικά πιατα ´´φέτά´´ να φαίνεται δηλαδή μόνο το πλαι, που έχει τα νεύρα.τα τουφεκισα και με #8 και με #8.5..το #8.5 είχε θέμα δεν σπουσε τα πιάτα και έβλεπες τα σκάγια πάνω απλα να του έχουν κάνει μικρά σημαδάκια..για μένα για να είμαστε σίγουροι ειδικά σε εξερχόμενα και μάκρυνα πιατα #8 να μην πω #7,5.σε κοντινά πάω πάσο και τα ψιλά σκάγια είναι μια χαρά..
 
Last edited:
Γιάννη ψάχνομαι πιο πολύ για το κυνήγι.
Το 8 1/2 το θεωρώ ιδανικό τόσο για τα τρυγόνια όσο και για όλα τα είδη της τσίχλας.
Να πω ότι το θέλω πιο πολύ για το δίκαννο.Ειδικά το καλοκαίρι δεν θέλω να το φορτώνω πάνω από 28γρ.
 
Γιάννη ψάχνομαι πιο πολύ για το κυνήγι.
Το 8 1/2 το θεωρώ ιδανικό τόσο για τα τρυγόνια όσο και για όλα τα είδη της τσίχλας.
Να πω ότι το θέλω πιο πολύ για το δίκαννο.Ειδικά το καλοκαίρι δεν θέλω να το φορτώνω πάνω από 28γρ.
Τα due sporting Γιώργο δεν σε βόλεψαν ;
Στα τρυγόνια πήγαν πολύ ωραία με την benelli.
 
Γιάννη ψάχνομαι πιο πολύ για το κυνήγι.
Το 8 1/2 το θεωρώ ιδανικό τόσο για τα τρυγόνια όσο και για όλα τα είδη της τσίχλας.
Να πω ότι το θέλω πιο πολύ για το δίκαννο.Ειδικά το καλοκαίρι δεν θέλω να το φορτώνω πάνω από 28γρ.
Πολύ ωραίο νούμερο Γιώργο για τα κυνήγια που το θες! Παντως και το due που λέει ο Γιάννης από πάνω και το uno είναι φυσιγγαρες κατά την γνώμη μου.
 
Γιάννη ψάχνομαι πιο πολύ για το κυνήγι.
Το 8 1/2 το θεωρώ ιδανικό τόσο για τα τρυγόνια όσο και για όλα τα είδη της τσίχλας.
Να πω ότι το θέλω πιο πολύ για το δίκαννο.Ειδικά το καλοκαίρι δεν θέλω να το φορτώνω πάνω από 28γρ.
Γιώργο δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε ποιο φυσίγγιο να πάρεις αλλά να προσέξεις το 8,5 να είναι πραγματικό 8,5 και όχι κλασσικό 8άρι ή 9άρι...
 
Εδώ το nsi uno #8.5 με 4 άστρα με το F16.

7mcAPcI.jpg
 
Γιώργο δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε ποιο φυσίγγιο να πάρεις αλλά να προσέξεις το 8,5 να είναι πραγματικό 8,5 και όχι κλασσικό 8άρι ή 9άρι...

Βασίλη το σκέφτηκα αυτό.
Αλλά τι μπορείς να κάνεις;
Βασίζεσαι σε εταιρίες με κύρος και κάνεις τον σταυρό σου να είναι το σωστό σκάγι.:D

Εδώ το nsi uno #8.5 με 4 άστρα με το F16.

7mcAPcI.jpg

.pop..pop.
 
Βασίλη το σκέφτηκα αυτό.
Αλλά τι μπορείς να κάνεις;
Βασίζεσαι σε εταιρίες με κύρος και κάνεις τον σταυρό σου να είναι το σωστό σκάγι.:D



.pop..pop.
Σωστά! Η διαφορά έτσι και αλλιώς είναι μικρή οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Από την στιγμή που βαράς καλά και είσαι πάνω, θα τα καπνίζεις τα πουλάκια .cool.
 
Γιάννη ψάχνομαι πιο πολύ για το κυνήγι.
Το 8 1/2 το θεωρώ ιδανικό τόσο για τα τρυγόνια όσο και για όλα τα είδη της τσίχλας.
Να πω ότι το θέλω πιο πολύ για το δίκαννο.Ειδικά το καλοκαίρι δεν θέλω να το φορτώνω πάνω από 28γρ.
8 1/2 στα 28-30γρ ε;; χμμμ.xm.
 
Παιδιά καλησπέρα.Σε 8ρι φέτος δοκιμασα τα sporting του ζαραλη 28gr και μου άφησαν άριστες εντυπώσεις και σε πιάτα και στο κυνήγι του τρυγονιου.λίγη ανακρουση Μόνο με τις μεγάλες θερμοκρασίες αλλά κατά τα άλλα φονικοτατο και σε οριακά πουλιά...
 
Παιδιά καλησπέρα.Σε 8ρι φέτος δοκιμασα τα sporting του ζαραλη 28gr και μου άφησαν άριστες εντυπώσεις και σε πιάτα και στο κυνήγι του τρυγονιου.λίγη ανακρουση Μόνο με τις μεγάλες θερμοκρασίες αλλά κατά τα άλλα φονικοτατο και σε οριακά πουλιά...
Ποια είναι αυτά?
 
Δεν έχει τύχει να τα δοκιμάσω.....πάντως έχω δει εξαιρετικά φυσίγγια από μικρούς βιοτέχνες....και στο κομμάτι των σκοπευτικών φυσιγγίων!
Δύσκολο να τα βρεις νότια Ελλάδα, έχω ακούσει καλά λόγια για τα φυσίγγια του.
 
Παιδιά καλησπέρα.Σε 8ρι φέτος δοκιμασα τα sporting του ζαραλη 28gr και μου άφησαν άριστες εντυπώσεις και σε πιάτα και στο κυνήγι του τρυγονιου.λίγη ανακρουση Μόνο με τις μεγάλες θερμοκρασίες αλλά κατά τα άλλα φονικοτατο και σε οριακά πουλιά...
ωντος φιλε,, του ζαραλη ειναι πωλη ωραιω το κυνηγησα 2 χρονιες τσιχλα ορτυκι,,ειναι και φιλαρακιμου ο μενιος,,,και γενικα τα φυσιγκιατου ειναι καλααα πρωσεγμεναα.shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top