Σκοπευτήριο και κυνήγι

Έχω κατέβει σε αγώνα χωρίς να έχω προπονηθεί σε τροχιές επίτηδες και τα χω πάει πάρα μα πάρα πολύ καλά..Αυτό γίνετε Ηλία γιατί ο εγκέφαλος χάνοντας ένα πιάτο κρατάει ένα back up με αποτέλεσμα αν δεν είσαι σε προχωρημένο στάδιο ή αν δεν ξέρεις να το παίξεις με άλλη τεχνική να κάνεις ξανά και ξανά το ίδιο..Όποιος είναι και κυνηγός και έχει το αντανακλαστικό μέσα του μπορεί να πάρει το οποιοδήποτε πιάτο δεί χώρις να το έχει ξαναδεί! ;)
 
Παιζει και να εριξες καλα ακριβως επειδη δεν ηξερες τις τροχιες. Μου εχει συμβει και μενα, και εριξα χωρις να σκεφτω καν

γιατι να συμβει αυτο;πως το δικαιολογεις;
Για μενα γιατι εκεινη τη στιγμη στην προσπαθεια σου να δεις το δισκο κ να διαβασεις την τροχια του επικεντρωνεις πολυ εντονα τα ματια επανω του κ αφηνεις αυτα να οδηγησεις ενστικτωδως το υπολοιπο σωμα κ το οπλο....
 
Βικτωρα γιατι να συμβει αυτο;πως το δικαιολογεις;
Μου εχει πει ενας εκπαιδευτής - εστιάζεις στο πιάτο και οταν το δεις "καθαρά", και μονο αυτό, εστιασμένο καλά, πατάς την σκανδάλη και θα σπάσει, ξερεις δεν ξέρεις την τροχιά. Με λίγα λόγια συνέστησε να μην ασχολούμαι με τροχιές και προσκοπευσεις αλλά να ρίχνω ενστικτωδώς. Τα συμπεράσματα δικά σας
 
12 και 15/25 ειχα για πρωτη φορα στις δυο πουλες οχι κι ασχημα για αρχαριος....νομιζω.......και χωρις τον Μακη διπλα μου ( αυτο το τονιζω γιατι ειναι συμαντικο για μενα μετα απο 6 μαθηματα σε 5 μηνες )
 
Μου εχει πει ενας εκπαιδευτής - εστιάζεις στο πιάτο και οταν το δεις "καθαρά", και μονο αυτό, εστιασμένο καλά, πατάς την σκανδάλη και θα σπάσει, ξερεις δεν ξέρεις την τροχιά. Με λίγα λόγια συνέστησε να μην ασχολούμαι με τροχιές και προσκοπευσεις αλλά να ρίχνω ενστικτωδώς. Τα συμπεράσματα δικά σας
Και εγω ενα μαθημα που εχω κανει αυτο μου ειπε και εμενα εστιαζεις τοσο ωστε να δεις τις διαγραμμισεις στο δισκο και πατας!
 
12 και 15/25 ειχα για πρωτη φορα στις δυο πουλες οχι κι ασχημα για αρχαριος....νομιζω.......και χωρις τον Μακη διπλα μου ( αυτο το τονιζω γιατι ειναι συμαντικο για μενα μετα απο 6 μαθηματα σε 5 μηνες )
Αμα εριξες πρωτη φορα παραπανω απο καλα ειναι!εγω το σαββατο καταφερα και εκανα μια μετρια πρωτη πουλα και δυο καταστροφικες στην συνεχεια!
 
Και εγω ενα μαθημα που εχω κανει αυτο μου ειπε και εμενα εστιαζεις τοσο ωστε να δεις τις διαγραμμισεις στο δισκο και πατας!
Ειναι αρκετα δύσκολο αλλα οταν σου βγαίνει σε εκπλήσσει :D
 
Αυτο εφαρμοζω με αλλες φορες φοβερα αποτελεσματα και αλλες φορες τραγικα!
Άστο, μια απο τα ίδια, την μια 10 πιατα την αλλη 17-19 πιο πολλές φορές φυσικά το πρώτο .smashfrak., αύριο λέω να δοκιμάσω πάλι
 
Ηλια να σου πω....το αποδειδω σε οτι δεν ειχα ανχος , ετσι κι αλλιως δεν ηξερα τις τροχιες και επαιξα ενστικτοδος
Θα πω κατι που δεν εχω πει μεχρι τωρα γιατι φοβηθηκα μηπως δεν με πιστεψουν και με κοροιδευουν εδω στην παρεα . Στο δευτερο μαθημα που εκανα ( αφου στο πρωτο εμαθα τα βασικα ) μπορει και να ηταν στο τριτο δεν θυμαμαι ακριβως , πηγα με διαθεση και χωρις ανχος εριχνα , και εκανα 22/25 πισω μου καθονταν δυο κυριοι και τους εξηγησε ο Μιτας οτι ειναι 2ερο η τριτο μαθημα και γελαγαν γιατι δεν τον πιστευαν ...ουτε κι εγω πιστευα τον εαυτο μου . Μετα απο αυτο ειμουν ποιο σφιχτος..? ισως γιατι ηθελα να αποδειξω οτι τα καταφερνω ..? δεν εκανα πανω απο 12 με 14 /25 ......συνεχεια μου φωναζει μην σφιγγεσαι. Παιζει σπουδεο ρολο να εισαι ελευθερος και να εστιαζεις στο στοχο..!!!
Γραφω αυτα που βιωνω δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος καποιος ποιο εμπειρος μπορει να απαντησει
 
Ηλια να σου πω....το αποδειδω σε οτι δεν ειχα ανχος , ετσι κι αλλιως δεν ηξερα τις τροχιες και επαιξα ενστικτοδος
Θα πω κατι που δεν εχω πει μεχρι τωρα γιατι φοβηθηκα μηπως δεν με πιστεψουν και με κοροιδευουν εδω στην παρεα . Στο δευτερο μαθημα που εκανα ( αφου στο πρωτο εμαθα τα βασικα ) μπορει και να ηταν στο τριτο δεν θυμαμαι ακριβως , πηγα με διαθεση και χωρις ανχος εριχνα , και εκανα 22/25 πισω μου καθονταν δυο κυριοι και τους εξηγησε ο Μιτας οτι ειναι 2ερο η τριτο μαθημα και γελαγαν γιατι δεν τον πιστευαν ...ουτε κι εγω πιστευα τον εαυτο μου . Μετα απο αυτο ειμουν ποιο σφιχτος..? ισως γιατι ηθελα να αποδειξω οτι τα καταφερνω ..? δεν εκανα πανω απο 12 με 14 /25 ......συνεχεια μου φωναζει μην σφιγγεσαι. Παιζει σπουδεο ρολο να εισαι ελευθερος και να εστιαζεις στο στοχο..!!!
Γραφω αυτα που βιωνω δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος καποιος ποιο εμπειρος μπορει να απαντησει
Εδω μεσα γραφουμε τις εμπειριες μας και μεσω αυτου οι νεοτεροι μαθαινουμε απο τους εμπειροτερους!
 
Μου εχει πει ενας εκπαιδευτής - εστιάζεις στο πιάτο και οταν το δεις "καθαρά", και μονο αυτό, εστιασμένο καλά, πατάς την σκανδάλη και θα σπάσει, ξερεις δεν ξέρεις την τροχιά. Με λίγα λόγια συνέστησε να μην ασχολούμαι με τροχιές και προσκοπευσεις αλλά να ρίχνω ενστικτωδώς. Τα συμπεράσματα δικά σας
Και εγω ενα μαθημα που εχω κανει αυτο μου ειπε και εμενα εστιαζεις τοσο ωστε να δεις τις διαγραμμισεις στο δισκο και πατας!
προσωπικά συμφωνώ για τον κυνηγό που πάει σκοπευτήριο....τα θηράματα δεν έχουν ίδιες τροχιές ποτέ......
ο καλός κυνηγός γίνεται και καλός σκοπευτής ο καλός σκοπευτής πολύ δύσκολα καλός κυνηγός :)

Άστο, μια απο τα ίδια, την μια 10 πιατα την αλλη 17-19 πιο πολλές φορές φυσικά το πρώτο .smashfrak., αύριο λέω να δοκιμάσω πάλι
έτσι είναι και το κυνήγι με τα πάνω του και τα κάτω του.....έτσι βγαίνει και η ομορφιά του με τις συγκινήσεις που προσφέρει ;)
 
πόσο πιο αναλυτικά Δημήτρη
η πορεία σου μέσα στο κυνήγι και μέσα στα σκοπευτήρια τι σου έχει δείξει;;;
δεν μου αρεσει να γραφω για τον εαυτο μου , το μονο που θα σου πω είναι ότι εχω χιλιομετανοιωσει που ενώ εφτανα στην κεντρικη πορτα του σκοπευτηρίου στην πολη μου ποτε δεν εμπαινα μεσα να ριξω , και το οπλο μεσα στο αμαξι , τελος παντων , γνωμη μου είναι ότι ποσο καλος είναι καποιος και ποσο καλο σκοπευτή η κυνηγο θεωρει τον εαυτο του είναι κατι το σχετικο , το σωστο είναι πρωτα σκοπευτηριο -σχολειο και μετα δουλεια - κυνηγι , όχι το αναποδο που κανουμε ολοι μας , τωρα το ποσο καλοι σκοπευτες είναι οι κορυφαιο κυνηγοι αυτό το αμφισβητω και μαλιστα εντονα , δεν εχει τυχη ο ο καλυτερος κυνηγος απέναντι σε ένα πολύ καλο σκοπευτή ειδικα σε αγωνα , χαοτικη η διαφορα , αν παμε στον κυνηγοτοπο , οι περισσοτεροι κορυφαιοι σκοπευτες είναι και και πολύ εμπειροι κυνηγοι , αν παμε σε περιπτωση τωρα μονο πολύ καλου σκοπευτή που δεν εχει κυνηγησει ποτε , την πρωτη μερα θα τα παει μετρια , την δευτερη μερα θα τα παει καλα , την τριτη μερα θα κανει ζημια , την τεταρτη μερα θα παρουν τα αυτοκίνητα και θα φυγουν οι διπλανοι
 
Last edited:
δεν μου αρεσει να γραφω για τον εαυτο μου , το μονο που θα σου πω είναι ότι εχω χιλιομετανοιωσει που ενώ εφτανα στην κεντρικη πορτα του σκοπευτηρίου στην πολη μου ποτε δεν εμπαινα μεσα να ριξω , και το οπλο μεσα στο αμαξι , τελος παντων , γνωμη μου είναι ότι ποσο καλος είναι καποιος και ποσο καλο σκοπευτή η κυνηγο θεωρει τον εαυτο του είναι κατι το σχετικο , το σωστο είναι πρωτα σκοπευτηριο -σχολειο και μετα δουλεια - κυνηγι , όχι το αναποδο που κανουμε ολοι μας , τωρα το ποσο καλοι σκοπευτες είναι οι κορυφαιο κυνηγοι αυτό το αμφισβητω και μαλιστα εντονα , δεν εχει τυχη ο ο καλυτερος κυνηγος απέναντι σε ένα πολύ καλο σκοπευτή ειδικα σε αγωνα , χαωτικη η διαφορα , αν παμε στον κυνηγοτοπο , οι περισσοτεροι κορυφαιοι σκοπευτες είναι και και πολύ εμπειροι κυνηγοι , αν παμε σε περιπτωση τωρα μονο πολύ καλου σκοπευτή που δεν εχει κυνηγησει ποτε , την πρωτη μερα θα τα παει μετρια , την δευτερη μερα θα τα παει καλα , την τριτη μερα θα κανει ζημια , την τεταρτη μερα θα παρουν τα αυτοκίνητα και θα φυγουν οι διπλανοι
πάω κυνήγι γιατί το αγαπώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου μεγάλο κυνηγό και όσα χρόνια ασχολούμαι έμαθα να κυνηγώ και όχι να κυνηγιέμαι.....δεν θα με διώξει κανένας από το κυνήγι ουτε την 4η ούτε την χιλιοστή μέρα
θα με διώξουν οι αντοχές και η δύναμη μου όταν μ εγκαταλείψουν :)
 
Το κυνηγι ειναι να βγεις να χαλαρωσεις για μενα, δε με εκνευριζει αν ο διπλανος μου τουφεκαει πολυ καλυτερα απο μενα γιατι τυχαινει να εχει δουλεψει περισσοτερο η εχει φτιαξει custoμια κοντακι, η στην τελικη εχει εμφυτο ταλεντο και ειναι καλυτερος. Εγω θελω να παρω καποια πουλακια αλλοτε μπορει να περασουν 10 και να παρω 7 αλλοτε 5 κ.ο.κ.Τωρα και κανενα να μην παρω και λοιπον; Σημερα δεν πηρα κανενα αυριο θα παρω και γι αυτο και ειναι ωραιο το κυνηγι. Στο κυνηγι δεν μετραει το σκορ. Πιστευω φυσικα πως κανεις δεν πρεπει να τουφεκαει με οπλο που δεν του ερχεται κυριως..
Τωρα αν θα ασχοληθει με σκοπευτηριο δασκαλους κλπ, ειναι κατι που ο καθενας συμφωνα με τις οικονομικες του δυνατοτητες τον χρονο του και αν νιωθει οτι πρεπει να βελτιωθει, το πρατει η οχι...
 
πάω κυνήγι γιατί το αγαπώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου μεγάλο κυνηγό και όσα χρόνια ασχολούμαι έμαθα να κυνηγώ και όχι να κυνηγιέμαι.....δεν θα με διώξει κανένας από το κυνήγι ουτε την 4η ούτε την χιλιοστή μέρα
θα με διώξουν οι αντοχές και η δύναμη μου όταν μ εγκαταλείψουν :)
Για μενα ορισες τι σημαινει κυνηγι με τα παραπανω....
 
Back
Top