Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Έτσι και αλλιώς οι Δυνατοί δεν έχουν κάτι να φοβηθούν η μήπως πάλι όχι??
Αυτοί που τα χώνουν από την τσέπη τους δεν έχουν να φοβηθούν τπτ.
Αυτοί που παίρνουν κάτι ψιλά από χορηγίες θα ήθελαν να συνεχίσουν να τα παίρνουν και καλά κάνουν και το αξίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν αξίζει τον κόπο και ότι άλλο για να έχει κάποιος αυτόν τον στόχο στην Ελλάδα.
Γενικά πιστεύω ότι αν το compak δεν το δείς σαν χόμπυ και κυνηγάς τον πρωταθλητισμό..δεν περνάς καλά.
Ο "κύκλος" είναι ζόρικος και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο.
Αυτή είναι η αποψή μου με όσα έχω δεί μέχρι τώρα.
 
Αυτοί που τα χώνουν από την τσέπη τους δεν έχουν να φοβηθούν τπτ.
Αυτοί που παίρνουν κάτι ψιλά από χορηγίες θα ήθελαν να συνεχίσουν να τα παίρνουν και καλά κάνουν και το αξίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν αξίζει τον κόπο και ότι άλλο για να έχει κάποιος αυτόν τον στόχο στην Ελλάδα.
Γενικά πιστεύω ότι αν το compak δεν το δείς σαν χόμπυ και κυνηγάς τον πρωταθλητισμό..δεν περνάς καλά.
Ο "κύκλος" είναι ζόρικος και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο.
Αυτή είναι η αποψή μου με όσα έχω δεί μέχρι τώρα.
τώρα εσύ βάζεις αλάτι στις πληγές ....................... ;) ;) ;)
καλά είπα να πας αλλού , πικραίνεις ανθρώπους λέγοντας ...............αλήθειες................:eek::eek::eek:
 
.micle.τρέμε Τζερυ και εσείς οι υπόλοιποι 6-7 .
υπάρχουν αουτσάιντερ που προπονούνται κρυφά ...................... .yel. .yel. .yel.

υπάρχει σχέδιο καταχθόνιο για την άλωση της καθεστηκυίας τάξης της ελληνικής σκοποβολής .

Ζήτω οι νέοι παίχτες .......... ΖΗΗΤΩΩΩΩ
κάτω οι παλιοί τύραννοι και μοναχοφάηδες των κυπέλλων και των μεταλλίων ....................... .very funny..very funny..very funny.

τρέμε Τζερυ και εσείς οι υπόλοιποι 6-7 .
υπάρχουν αουτσάιντερ που προπονούνται κρυφά ...................... .yel. .yel. .yel.

υπάρχει σχέδιο καταχθόνιο για την άλωση της καθεστηκυίας τάξης της ελληνικής σκοποβολής .

Ζήτω οι νέοι παίχτες .......... ΖΗΗΤΩΩΩΩ
κάτω οι παλιοί τύραννοι και μοναχοφάηδες των κυπέλλων και των μεταλλίων

τώρα εσύ βάζεις αλάτι στις πληγές ....................... ;) ;) ;)
καλά είπα να πας αλλού , πικραίνεις ανθρώπους

τρέμε Τζερυ και εσείς οι υπόλοιποι 6-7 .
υπάρχουν αουτσάιντερ που προπονούνται κρυφά ...................... .yel. .yel. .yel.

υπάρχει σχέδιο καταχθόνιο για την άλωση της καθεστηκυίας τάξης της ελληνικής σκοποβολής .

Ζήτω οι νέοι παίχτες .......... ΖΗΗΤΩΩΩΩ
κάτω οι παλιοί τύραννοι και μοναχοφάηδες των κυπέλλων και των μεταλλίων ....................... .very funny..very funny..very funny.
Πάντα στην μπάντα να περάσω..micle.
 
τρέμε Τζερυ και εσείς οι υπόλοιποι 6-7 .
υπάρχουν αουτσάιντερ που προπονούνται κρυφά ...................... .yel. .yel. .yel.

υπάρχει σχέδιο καταχθόνιο για την άλωση της καθεστηκυίας τάξης της ελληνικής σκοποβολής .

Ζήτω οι νέοι παίχτες .......... ΖΗΗΤΩΩΩΩ
κάτω οι παλιοί τύραννοι και μοναχοφάηδες των κυπέλλων και των μεταλλίων ....................... .very funny..very funny..very funny.
.yelling.
 
τώρα εσύ βάζεις αλάτι στις πληγές ....................... ;) ;) ;)
καλά είπα να πας αλλού , πικραίνεις ανθρώπους λέγοντας ...............αλήθειες................:eek::eek::eek:
Δεν πάω αλλού Γιώργο.
Το compak μ αρέσει πολύ κ δεν πιστεύω να το παρατήσω.
Αλλά ρε φίλε..τώρα ξεκίνησα το skeet (άσχετος) με το αντικείμενο καθοδηγούμενος από τον φίλο Δρούκα που αν κ είναι ζόρικος γενικά...
εγώ ηρέμησα,συγκεντρώνομαι και περνάω καλά. Aυτό αναζητώ.
Δεν έχω παρεξηγηθεί με κανέναν από το combak αλλά είναι κάποια πράγματα που βλέπω γενικά και ψιλοχαλιέμαι.
Τέσπα.. ..το σκητάκι μόνο καλό θα μου κάνει για το compak!
 
Last edited:
Αυτοί που τα χώνουν από την τσέπη τους δεν έχουν να φοβηθούν τπτ.
Αυτοί που παίρνουν κάτι ψιλά από χορηγίες θα ήθελαν να συνεχίσουν να τα παίρνουν και καλά κάνουν και το αξίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν αξίζει τον κόπο και ότι άλλο για να έχει κάποιος αυτόν τον στόχο στην Ελλάδα.
Γενικά πιστεύω ότι αν το compak δεν το δείς σαν χόμπυ και κυνηγάς τον πρωταθλητισμό..δεν περνάς καλά.
Ο "κύκλος" είναι ζόρικος και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο.
Αυτή είναι η αποψή μου με όσα έχω δεί μέχρι τώρα.
Όσοι το κάνουν σαν χόμπυ δεν χρειάζεται να παίρνουν μέρος σε αγώνες και να χαλάνε 50αρικα και 100αρικα στα παράβολα.
 
Δεν πάω αλλού Γιώργο.
Το compak μ αρέσει πολύ κ δεν πιστεύω να το παρατήσω.
Αλλά ρε φίλε..τώρα ξεκίνησα το skeet (άσχετος) με το αντικείμενο καθοδηγούμενος από τον φίλο Δρούκα που αν κ είναι ζόρικος γενικά...
εγώ ηρέμησα,συγκεντρώνομαι και περνάω καλά. Aυτό αναζητώ.
Δεν έχω παρεξηγηθεί με κανέναν από το combak αλλά είναι κάποια πράγματα που βλέπω γενικά και ψιλοχαλιέμαι.
Τέσπα.. ..το σκητάκι μόνο καλό θα μου κάνει για το compak!
Άρη αν κ ρίχνω σκητ έχω μια ένσταση αν κάνει στο συνολο καλό σε έναν σπορτιγκα, θελουν άλλη προσεγγιση τα πιο πολλα πιατα στο κομπακ, έχει γίνει τρομερά τεχνικό άθλημα με τις πιο πολλες looper τροχιές, θα ήθελα κ την γνώμη του Λέο αν θέλει σε αυτό που εγραψα
 
Άρη αν κ ρίχνω σκητ έχω μια ένσταση αν κάνει στο συνολο καλό σε έναν σπορτιγκα, θελουν άλλη προσεγγιση τα πιο πολλα πιατα στο κομπακ, έχει γίνει τρομερά τεχνικό άθλημα με τις πιο πολλες looper τροχιές, θα ήθελα κ την γνώμη του Λέο αν θέλει σε αυτό που εγραψα
Κάνει καλό στο πόσο γρήγορα μπορεί το μάτι σου να δει το πιάτο.. Και σε κάποιες φαινομενικά γρήγορες ντουφεκιές που χρειάζονται στο compak ειδικά σε 2πλα sim. Εγω θα κάνω την άλλη ερώτηση.. Έναν σκηταδόρο τον βοηθάει αν ρίχνει compak?
 
Δεν πάω αλλού Γιώργο.
Το compak μ αρέσει πολύ κ δεν πιστεύω να το παρατήσω.
Αλλά ρε φίλε..τώρα ξεκίνησα το skeet (άσχετος) με το αντικείμενο καθοδηγούμενος από τον φίλο Δρούκα που αν κ είναι ζόρικος γενικά...
εγώ ηρέμησα,συγκεντρώνομαι και περνάω καλά. Aυτό αναζητώ.
Δεν έχω παρεξηγηθεί με κανέναν από το combak αλλά είναι κάποια πράγματα που βλέπω γενικά και ψιλοχαλιέμαι.
Τέσπα.. ..το σκητάκι μόνο καλό θα μου κάνει για το compak!
Τα ίδια πράγματα βλέπεις κάποια στιγμή σε όλα τα αθλήματα όταν φτάσεις σε επίπεδο αγώνων και διεκδίκησης θέσεων, δυστυχώς....
 
Κάνει καλό στο πόσο γρήγορα μπορεί το μάτι σου να δει το πιάτο.. Και σε κάποιες φαινομενικά γρήγορες ντουφεκιές που χρειάζονται στο compak ειδικά σε 2πλα sim
Από την άλλη όμως Γερασιμε μαθαίνεις να κουμπωνεις κ να πατας , αυτό σε πολλες τροχιές στο κομπακ είναι σίγουρα ζερο
 
Γιατί να είναι ζερό?
Δεν είπα αυτόματα ζερό , απλώς τα πιο πολλα πιατα πρέπει να ακολουθήσουμε την τροχιά για λίγο, κ η τεχνική να βγει σωστά κ να συγχρονιστουμε με την ταχυτητα του πιατου κ να είμαστε σωστοί στην τροχιά του πιατου , στο σκητ απλά δεν υπάρχουν αυτά , το είδες το πατησες , αλλά εκεί ξέρεις ακριβώς τις τροχιες ,την ταχυτητα κ την εικόνα προσκοπευσης
 
Όσοι το κάνουν σαν χόμπυ δεν χρειάζεται να παίρνουν μέρος σε αγώνες και να χαλάνε 50αρικα και 100αρικα στα παράβολα.
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που λές Γεράσιμε.
Νομίζω δεν ωφελεί κανέναν οι λίγες συμμετοχές.
Είναι πάρα πολλοί που συμμετέχουν ξέροντας ότι
δεν έχουν καμιά τύχη για βάθρο.
Θα πρέπει να σταματήσουν τις συμμετοχές?
Δεν νομίζω.Ο κόσμος κάνει καλό στον χώρο και ας είναι χομπίστες οι μισοί.
 
Δεν πάω αλλού Γιώργο.
Το compak μ αρέσει πολύ κ δεν πιστεύω να το παρατήσω.
Αλλά ρε φίλε..τώρα ξεκίνησα το skeet (άσχετος) με το αντικείμενο καθοδηγούμενος από τον φίλο Δρούκα που αν κ είναι ζόρικος γενικά...
εγώ ηρέμησα,συγκεντρώνομαι και περνάω καλά. Aυτό αναζητώ.
Δεν έχω παρεξηγηθεί με κανέναν από το combak αλλά είναι κάποια πράγματα που βλέπω γενικά και ψιλοχαλιέμαι.
Τέσπα.. ..το σκητάκι μόνο καλό θα μου κάνει για το compak!
Δεν είμαι σίγουρος ότι το skeet βοηθάει στο sporting, κλείνω προς το δεν βοηθάει και τόσο, πιο πολύ βοηθάει το skeet στο κυνήγι, τουλάχιστον εμένα το skeet δεν με βοήθησε καθόλου στο sporting βέβαια είμαι χομπιστας στο σκοπευτηριο και όχι αθλητής,εαν είχα τα χρήματα σίγουρα θα το έβλεπα διαφορετικά μιας και το γουστάρω πολύ, αλλά θέλει πολύ μαρούλι εάν πραγματικά θες να το δεις αγωνιστικά, οπότε βολεύομαι με το χομπιστας σκοπευτής.
 
Αυτοί που τα χώνουν από την τσέπη τους δεν έχουν να φοβηθούν τπτ.
Αυτοί που παίρνουν κάτι ψιλά από χορηγίες θα ήθελαν να συνεχίσουν να τα παίρνουν και καλά κάνουν και το αξίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν αξίζει τον κόπο και ότι άλλο για να έχει κάποιος αυτόν τον στόχο στην Ελλάδα.
Γενικά πιστεύω ότι αν το compak δεν το δείς σαν χόμπυ και κυνηγάς τον πρωταθλητισμό..δεν περνάς καλά.
Ο "κύκλος" είναι ζόρικος και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο.
Αυτή είναι η αποψή μου με όσα έχω δεί μέχρι τώρα.
Καλέ στείλτε και σε εμάς κάνα χορηγό.Ξεφραγγιαστηκαμε!!!
 
Δεν είμαι σίγουρος ότι το skeet βοηθάει στο sporting, κλείνω προς το δεν βοηθάει και τόσο, πιο πολύ βοηθάει το skeet στο κυνήγι, τουλάχιστον εμένα το skeet δεν με βοήθησε καθόλου στο sporting βέβαια είμαι χομπιστας στο σκοπευτηριο και όχι αθλητής,εαν είχα τα χρήματα σίγουρα θα το έβλεπα διαφορετικά μιας και το γουστάρω πολύ, αλλά θέλει πολύ μαρούλι εάν πραγματικά θες να το δεις αγωνιστικά, οπότε βολεύομαι με το χομπιστας σκοπευτής.
Εμένα Λευτέρη έχω καταλάβει ότι με βοηθάει στα αντανακλαστικά μου κ γενικά στα μάτια μου.
Το στήσιμο στον βατήρα γενικά του σώματος αλλά κ των καννών.
Ακόμα βοηθάει πολύ στην επώμιση και στην συγκέντρωση.
Ωραίο είναι γενικά.
 
Ας γράψω κι εγώ μιας και ζητήθηκε η γνώμη μου. Το να ξέρεις να σπάσεις έναν δίσκο γρήγορα αξιοποιώντας δεξιότητες που έχουν αποκτηθεί στο σκητ σίγουρα δεν βλάπτει σε τίποτα, αλλά θεωρώ ότι βοηθάει απείρως περισσότερο στο Σπόρτινγκ, όπου λόγω υποχρεωτικής θέσης όπλου στην αναμονή έχει πολλές τουφεκιές "point and shoot", παρά στο Κόμπακ όπου μπορείς να τουφεκίσεις γρηγορότερα έναν δίσκο κλέβοντας είτε από την επώμιση είτε από την προσκόπευση, ή κι απ'τα δύο.

Με άλλα λόγια, στο κόμπακ μπορεί να μην έχει κάποιο αισθητό πλεονέκτημα ένας σκηταδορος αλλά στο σπορτινγκ μπορεί και να κάνει την έκπληξη, ειδικά αν το σενάριο έχει αρκετές τουφεκιές που απαιτούν τσαμπουκά και πίστη.

Όσον αφορά την ερώτηση του Γεράσιμου, εάν δηλαδή το κόμπακ μπορεί να βοηθήσει στο σκητ, η γνώμη μου ήταν πάντα και είναι ότι ναι, ένα αγώνισμα που βασίζεται στην διαχείριση της διαφορετικότητας μόνο θετικά μπορεί να προσφέρει σε αγωνίσματα που έχουν περισσότερη τυποποίηση.
 
Last edited:
Back
Top